Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: Igor »

Satelitarne łącze 1mbps (tyle że ping czasami po pół sekundy) - Thingiverse do wczoraj w 80% przypadków udało się załadować. Teraz - timeout. Po iluś próbach i ustawieniu 12 wątków w przeglądarce, udało się załadować. Raz. Teraz jest kompletnie bezużyteczny.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: artusiek »

Nic nie mogłem po zmianie szaty na początku ogarnąć , ale teraz ... nic się nie zmieniło . Głównie się wku...
I mam takie wrażenie , że nie ważne co wpisze w wyszukiwanie .... zawsze pokazuje to co chce twórca "nowej - lepszej- wersji . :cry:
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: Andrzej_W »

A poza tym wszyscy siedzą w internecie a thingi do demonów wydajności nie należą więc teraz to siadło.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: Zepco »

Już od jakiegoś czasu thingi zamulało, teraz nawet jak się załaduje to wyszukiwarka pokazuje dziwne wyniki nie związane w ogóle z hasłem szukania.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
mie3yslav
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:13
x 15

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: mie3yslav »

Poprzednia wersja też u mnie działała strasznie wolno, wyszukiwanie nie zawsze działało, a przewijanie to już jakaś parodia - powtarzało po kilka razy to samo.
O obecnej wersji się nie wypowiem - zbyt wolno się ładuje żeby cokolwiek zobaczyć.
Jak to możliwe, że jednym podobno zawsze chodzi szybko a innym wolno lub prawie wcale?
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 4
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: kamilxxg »

Były takie czasy gdy można było blokować skrypty (statystki i takie tam), które ładowały się z zewnętrznych serwerów i zamulały i trochę lepiej chodziła strona a poza tym kilka razy sprawdzałem co się długo ładuje to np jedna miniaturka potrafiła ważyć 70MB... także to taka loteria
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: Igor »

Teraz też można, ale trzeba by sobie reguły do adblocka napisać. Tyle że jak się nie ładują ani potrzebne, ani zaśmiecające elementy, to i nie ma z czego wybierać.
Andrzej_W pisze:A poza tym wszyscy siedzą w internecie a thingi do demonów wydajności nie należą więc teraz to siadło.
Jakoś Yeggi, cults, prusaprinters, myminifactory i inne, chodzą tak samo jak przed nową modą na siedzenie w domu.
Zepco pisze:wyszukiwarka pokazuje dziwne wyniki nie związane w ogóle z hasłem szukania.
To ogólny trend. W googlach pokazują się wpierw wyniki z produktami komercyjnymi a dopiero potem (o ile w ogóle) jakieś sensowne i rzetelne materiały. Allegro i ebay też w tę stronę idą - wśród wyników coraz częściej wyskakują produkty "promowane" bez związku z hasłem wyszukiwania. Tylko nie mam pojęcia po co Thingi taki silnik wyszukiwania zastosowało, bo Allegro czy inne google to chociaż zarabia na reklamach czy pakietach "promuj swój produkt" i ma interes w tym żeby wyświetlać w pierwszej kolejności spam.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 4
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Nowy thingi - ładniej, wolniej itd ;)

Post autor: kamilxxg »

W opcjach wyszukiwania "Popular" można zmienić na "Exact text" trochę pomaga. Niestety nie działa to na stronie głównej bo brakuje tej opcji. Można to naprawić przez parametr" q=szukany+tekst" w adresie

Kod: Zaznacz cały

https://www.thingiverse.com/search?q=szukany+tekst&type=things&sort=text
Poza tym, ogólnie zmiana na "Exact text" nie działa jak się to wyklika bo wraca do "Popular" po ponownym wyszukiwaniu więc tylko modyfikacja adresu działa ok... To wszystko sprawia, że najlepiej jakby ciekawe projekty przeniosły się gdzieś indziej a tą stronę zaorano
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”