Sklepy z filamentami

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Sklepy z filamentami

Post autor: SQ9KRD »

Witajcie
Na wstępie. Niechcę wywoływać burzy, wiem też że na forum są dystrybutorzy filamentów.
Chciałbym jednak zapytać z jakich sklepów korzystacie?
Co możecie polecić a gdzie się nacieliście?

Mam narazie sprawdzone 2 sklepy gdzie od zamówienia do dostawy upłyneły max 48h ( kurier )
Niestety obecnie chyba się naciołem i czekam juz 48h na imformację odnośnie wysyłki i cisza , telefon również milczy stąd moje zaniepokojenie.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: FlameRunner »

SQ9KRD pisze: Niestety obecnie chyba się naciołem i czekam juz 48h na imformację odnośnie wysyłki i cisza , telefon również milczy stąd moje zaniepokojenie.
O, to na szczęście nie u mnie. ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: SQ9KRD »

Fakt nie u Ciebie :). Z Twoich usług jeszcze nie korzystałem.
Trochę w moim przypadku oraniczają mnie temp druku dla ABS`u Devila od 245 C. Niestety narazie u mnie tylko do 240 C
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 10:58 przez SQ9KRD, łącznie zmieniany 1 raz.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: anraf1001 »

Ja na razie korzystałem i jestem zadowolony z:
filasklep.pl
technovade.pl
blackfrog.pl
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: FlameRunner »

SQ9KRD pisze:Trochę w moim przypadku oraniczają mnie temp druku dla ABS`u Devila od 245 C. Niestety narazie u mnie tylko do 240 C
Kojarzysz z Piratów z Karaibów motyw kodeksu pirackiego, który był traktowany bardziej jako wskazówki niż wiążące przepisy? Dokładnie tak jest z zaleceniami odnośnie temperatur. ;) Między poszczególnymi głowicami i realizacjami pomiaru temperatury są zbyt duże różnice, by producent filamentu mógł podać coś więcej niż wskazówki.

Zresztą co Cię ogranicza? Teflon w strefie gorącej? Mam stareńkiego MendelMax* z głowicą UDS**, oczywiście z teflonem do połowy bloku, ustawiam temperaturę 250°C *** i drukuję tak z ABS+. I drukuję. I drukuję... ;)

* Pozdrawiam Szymona.
** Pozdrawiam Krzysztofa.
*** Znowu: to tylko moja drukarka twierdzi że to 250°C. W każdym razie wydaje się to być temperaturą graniczną dla tej drukarki, kiedyś ustawiłem 255°C i zaraz był teflon do wymiany, ale to by jeszcze trzeba sprawdzić.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: Artu »

Dodał bym jeszcze 3drukarki.pl :thumbup:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: SQ9KRD »

Niestety w przypadku XYZ PRO ogranicza mnie software który nie pozwoli na grzanie powyżej 240C a tam drukuje ABS. Pomijam kwestie sztucznego oszukiwania.
Jak wiadomo filament filamentowi nie równy. Czasami przy 220 ABS już mi sie ładnie kleił inny znow musiałem ciągnąc do 240 by można było wydruk zaakceptować. Dlatego te widełki od 245C troche powodują mój opór przed zakupem. Ewentualnie zdecyduje się na zakup próbek nim zamówie kilka kg które będą potem leżakowały.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: marek91 »

Nasz sklep firmowy średnio polecam - zazwyczaj wysyłka chwilę trwa, lepiej kupić u resellerów :git:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: S3b »

Muszę przyznać, że jeszcze się nie przejechałem na żadnym sklepie jeśli idzie o temat druku 3D - wyjątkowo sumienni sprzedawcy są w tej branży :git:
Po kolei:
Filasklep.pl - wiadomo ;) - polecam zdecydowanie - świetny kontakt i podejście do klienta.
3drukarki.pl - wpadłem raz osobiście do Juliana na chwile i po godzinie targałem ciężką torbę do samochodu:)
tdi-cad.pl - mój osobisty faworyt w kwestii sprzedaży wałków liniowych (w moim przypadku kolega dokonał niemożliwego - dostarczył proste wałki fi6mm)

Dodatkowo zamawiałem też od blackfroga i w marwiol.pl i też nie było najmniejszych problemów tak że polecam.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Sklepy z filamentami

Post autor: SQ9KRD »

Devil spoko to też nie u was.
Zrobiłem zamówienie we wtorek i liczyłem ze przed weekendem paczka będzie u mnie.

Aktualizacja: Dodzwoniłem się . Jest nadzieja ze faktycznie zgodnie z obietnicą dojdzie. Jeśli tak to bedzie oko.
Jak dotrze napiszę o kogo chodziło wtedy też będę zadowolony ( i uratowany )
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”