Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Post autor: artur_n »

Witam, zaszła potrzeba zakupu drukarki do użytku domowego.

Wymagania:
-laserowa kolorowa
-skaner
-duplex
-WiFi

W moje oko wpadł nowy CANON i-SENSYS MF643CDW za 1050zł oraz używany XEROX WorkCentre 6515DNI z przebiegiem 2000 stron za 1000zł.
Koszt eksploatacji wypada lepiej na korzyść XEROXa aczkolwiek może ktoś ma coś lepszego do zaproponowania w podobnym budżecie?

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka dla domu

Post autor: McKee »

Brother ma bardzo tanie tonery.
Modele DCP-9020CDW lub nowszy DCP-9022CDW mają skaner z podajnikiem (sam pobiera kartki). WiFi + Ethernet.
Modele DCP-9015CDW / DCP-9017CDW mają zwykły skaner i tylko WiFi.
Jak masz więcej do skanowania (jakieś faktury itp), to raczej model z podajnikiem polecam.
Ew. poszukaj czy teraz ne ma nowszych modeli (ja kupowałem ~2 lata temu).

PS.: Zapomniałem napisać: Brother nie blokuje zamienników tak jak niektóre inne firmy.

PS.: Info z jakiejś aukcji tonera (TN241) - może to ci pomoże wybrać jakiś inny model:
Kompatybilny z: brother hl-3140cw 3142cw; brother hl-3150cdw 3152cdw; brother hl-3170cdw 3172cdw; brother mfc-9130cw 9140cdn; brother mfc-9330cdw 9340cdw: Brother dcp-9020cdw
Z tego co widzę tonery do Brothera są 4-10-krotnie tańsze od tych do Canon-a :shock: :D .
kudlacz, artur_n
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Drukarka dla domu

Post autor: arkomania.pl »

Ja też polecam Brother-y.
Dlaczego?
Bo są bardziej popularne i sprzedawane w większych ilościach, przez co łatwiej
kupić do nich materiały eksploatacyjne. Jeden typ tonera często pasuje do kilku
innych popularnych modeli.
Dużo odpowiedników, różnych producentów.

Patrz, choćby przykładowe zestawienie McKee.
To mówi za siebie.
kudlacz, artur_n
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Drukarka dla domu

Post autor: artur_n »

To fakt za komplet 4szt tonerów można zejść już do 100zł. Teraz pytanie jaki model będzie najodpowiedniejszy? Wolał bym nowy aczkolwiek nie odrzucam również używanych.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka dla domu

Post autor: McKee »

Z tych 4 które podałem każda spełnia twoje warunki. Bierz to co jest dostępne ;)
Ja jestem zadowolony - one się praktycznie niczym nie różnią (poza tym co napisalem).
Ale jak chcesz dalej szukać to sprawdź resztę modeli z listy i ich funkcje, ew. na allegro zobacz do jakich drukarek pasują tonery TN241 i TN242, bo ta lista powyżej na pewno jest niepełna (z 3 "moich" drukarek na liście była tylko jedna) - może pojawiły się jakies nowsze modele w ostatnim czasie .
artur_n
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 4
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Drukarka dla domu

Post autor: artur_n »

Tu się rodzi problem gdyż albo te modele są niedostępna albo mają jakieś chore przebiegi albo cenę. No nic dzięki za pomoc czas zapolować.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Post autor: @GUTEK@ »

Łukasz78 pisze:Przy zakupie drukarki przede wszystkim trzeba się kierować kosztami jej eksploatacji. Ja kiedyś kupiłem taką za 300 zł, w promocji, a potem okazało się, że tusze do niej to koszt prawie 100 zł!
47d4aee218291e6fdf3df13a50c61798.jpg
47d4aee218291e6fdf3df13a50c61798.jpg (17.56 KiB) Przejrzano 3749 razy
panWiadr0, Cosik, Uncle_V
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 164

Re: Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Post autor: denior »

Pamiętajcie o tym że większość tanich zamienników to są wyczyszczone używki napełnione nowym proszkiem nie zawsze zgodnym z oryginałem
które po kilkunastu stronach zaczynają sypać i cała drukarka jest zawalona tonerem co ją bardzo szybko załatwi. Wydruki są słabej jakości z paskami kolorowymi lub białymi, sypiący się toner włazi w czujniki, mechanikę, niszczy grzałkę, brudzi lustra w głowicy laserowej, drukarka się zacina.
Pracowałem przez 12 lat z Lexmarkiem i HP i twierdzę że nieumiejętne stosowanie zamienników jest droższe - a jak ktoś już musi to polecam raz w tygodniu odkurzyć wnętrze odkurzaczem najlepiej takim serwisowym z odpowiednim filtrem, przez zwykły papierowy toner przeleci jak przez sito a jest rakotwórczy. A takie sypiące tonery czy bębny od razu reklamować.
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Post autor: @GUTEK@ »

denior pisze:Pamiętajcie o tym że większość tanich zamienników to są wyczyszczone używki napełnione nowym proszkiem nie zawsze zgodnym z oryginałem
które po kilkunastu stronach zaczynają sypać i cała drukarka jest zawalona tonerem co ją bardzo szybko załatwi. Wydruki są słabej jakości z paskami kolorowymi lub białymi, sypiący się toner włazi w czujniki, mechanikę, niszczy grzałkę, brudzi lustra w głowicy laserowej, drukarka się zacina.
Pracowałem przez 12 lat z Lexmarkiem i HP i twierdzę że nieumiejętne stosowanie zamienników jest droższe - a jak ktoś już musi to polecam raz w tygodniu odkurzyć wnętrze odkurzaczem najlepiej takim serwisowym z odpowiednim filtrem, przez zwykły papierowy toner przeleci jak przez sito a jest rakotwórczy. A takie sypiące tonery czy bębny od razu reklamować.
comment_6EcpsDBl6Wd7bkE0OZY10Pnhu9Lr79NW,wat.jpg
Uncle_V
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Drukarka dla domu (taka zwykła do papieru!)

Post autor: mcxmcx »

Ostatnio pojawiły się rośliny z wbudowanym ciss, koszt ok £100, z podajnikiem £120, koszt napełnienia oryginałem wszystkie cztery kolory poniżej £15, a deklarowane 10000stron z jednego napełnienia.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”