Nawilżacz powietrza

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
ropuch
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Nawilżacz powietrza

Post autor: ropuch »

Ultradźwięki: najmniej żre prądu. Minusy: osad kamienia, wdychasz wszystko co trafi do zbiornika.
Parowy: żre najwięcej prądu (bo odparowuje wodę ;-).
Ewaporacyjny: teoretycznie najbardziej korzystny. Zasada działania: jakbyś wentylatorem dmuchał na mokre pranie :) Minusy: większość jako "powierzchnie ewaporującą" wykorzystuje filtry z włókniny, które należy wymieniać co jakiś czas (a które potrafią kosztować). Delikatnie oczyszcza powietrze.

Wspomniany Xiamoi Evo jest całkiem spoko (mam). Filtry zastąpiono plasticzanymi kołami z przetłoczeniami, które zbierają wodę ze zbiornika. Wymaga w miarę regularnego czyszczenia (część "kurzu" z nadmuchiwanego powietrza wędruje do zbiornika, część osadza się na kołach). Raz na miesiąc wypada zdjąć kółka z ośki i dokładnie wymyć (robota na jakieś 30min).
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1097
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 249
Kontakt:

Re: Nawilżacz powietrza

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:...Jak komuś po nim śmierdzi stęchlizną to nie wina nawilżacza (który jak widać działa) tylko braku wentylacji :D
I tu się z Tobą zgadzam odnośnie wentylacji, to kolejny problem jaki miałem w domu - więc nawilżacz nasilał problem zamiast pomóc, aktualnie problem jest rozwiązany. Ale też grzejniki są ustawione "na minimum" więc powietrze też jest w granicach normy.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 574
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Nawilżacz powietrza

Post autor: malyhenio1 »

Andrzej_W pisze:Ceramiczne zbiorniczki na grzejnik stary sposób ale cały czas skuteczny
Tylko ja mam ogrzewanie podłogowe
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Nawilżacz powietrza

Post autor: dziobu »

To wylej wode na podłogę :D



Zostaje Ci tylko nawilżanie aktywne.
morf, Kopytko
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”