!!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: McKee »

Nie zapomniałem.
Szanse odzyskania danych to jakieś 90-99% - może się nie udać z winy użytkownika, lub nie zapłaci w terminie, lub nie za wszystkie dane.
Poczytaj jak to działa - żaden porządny ;) przestępca nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi.
Płacisz == dostajesz dane.
Gdyby użytkownicy nie dostawali danych to nikt by nie płacił.
Zwrot danych jest konieczny, żeby biznes się kręcił - to są za duże pieniądze żeby komuś się chciało oszukiwać (płacącego) użytkownika. Są robione specjalne systemy / strony, czasem nawet pozwalające na wybór danych np.: tylko pliki doc, zdjęcia, całość - wchodzisz jak do sklepu i kupujesz swoje dane (im więcej tym drożej). Dla użytkownika ma być łatwo (bo często nie wie co to BTC/bitcoin) a dla przestępcy bezpiecznie (w 100% anonimowo) - na razi nie słyszałem, żeby jakiegoś 'profesjonalistę' złapali.
Oczywiście są też proste i nieporadne wirusy - te pierwsze dawały się odszyfrować, niektóre miały błędy i kasowały/uszkadzały dane, więc możesz trafić na soft napisany przez jakichś patałachów / gimnazjalistów ;) wtedy to kwestia szczęścia (w sumie partacze są we wszystkich zawodach), ale ogólnie: dane są zwracane. Nawet FBI przyznaje, że (w dobrze napisanych wirusach) okup to jedyna metoda (oczywiście trzeba sprawdzić z czym masz do czynienia - jeżeli jakiś prosty/stary wirus to jest szansa, że są narzędzia od firm antywirusowych umożliwiające odszyfrowanie - ale te stare wirusy już raczej nie krążą).

PS.: Oczywiście prewencja jest najlepsza. Nie dać się złapać. Uważać co się otwiera. Posiadać kopie zapasowe. (Każdego może trafić).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: dragonn »

Trochę odkopię temat ale myślę że może się komuś przydać https://www.dobreprogramy.pl/Hardentool ... 79481.html dokładnie przed czymś takim chroni.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: SQ9KRD »

Niestety w wielu przypadkach bezużyteczny

"Aktualnie w programie nie znajdziemy żadnych opcji konfiguracyjnych: albo wyłączamy wszystko, albo nic.

Jeśli zatem wymienione wcześniej narzędzia i funkcje rzeczywiście nie są przez danego użytkownika wykorzystywane, to Hardentools może być świetną propozycją"
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: dragonn »

Różne rzeczy się używa, ale jak ja patrzyłem na to co on wyłącza to zwykłem "zjadaczowi chleba" nie powinno niczego brakować po tym.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: marek91 »

Uwaga, jest kolejna wiadomość niewiadomego pochodzenia, screen poniżej, numer podany w mailu nie odpowiada, dzwoniłem bezpośrednio do firmy która jest pod tą domeną i oczywiście dostałem info żeby nie otwierać bo ktoś się podszył i rozsyła wirusa :)
ssssss.jpg
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Yorg 68 »

No i temat zaczyna spełniać swoją rolę - cieszy mnie to niezmiernie :)
Dzięki marek91 za dostrzeżenie i ostrzeżenie :git:
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”