Niedzielne niebo...

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: morf »

Z tego co kojarze igora to stacja arktyczna :-) ale moze niech sam napisze o sobie jak bedzie chcial
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: sagittario »

No niestety- zasyfienie światłem wielu miejsc powoduje, że tracimy na obserwacji nieba nocą. Pamiętam jak kiedyś w planetarium w Chorzowie "przewodnik" w trakcie seansu pokazał jak wygląda niebo gdyby obserwować je z dala od siedzib ludzkich. Cała sala powiedziała wtedy " łaaał" :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: dziobu »

morf pisze:Z tego co kojarze igora to stacja arktyczna :-)
Faktycznie stan nieba pasuje do widoku z okolic bieguna S w kierunku SW (~240°).
Samo zdjęcie jest z 2020.06.15, 7:22.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Pjoter »

Igor pisze:U nas takie niebo...
Podzielisz się większą rozdzielczością? Masz jakiś album ze zdjęciami? Bo ekstra tapeta :D z chęcią bym sobie ustawił (na kompie i na kom)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 483
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

Dziobu, dla mnie niebo wyglądało miesiąc temu tak samo jak teraz, nie jestem astrologiem i nie zamierzam nim zostać. W jakim kierunku bym ustawił aparat, zawsze kadr będzie pełen gwiazd. Zajrzałem na forum, zobaczyłem temat to dorzuciłem swoje zdjęcie i tyle.

Miejsce to stacja im. Henryka Arctowskiego. Do bieguna jeszcze trochę brakuje. Tę fotkę robiłem ze wzgórza Puchalskiego.

Pjoter, mam parę nocnych strzałów w niebo które mogę wrzucić, ale to foty a nie fotografie. Także wielkich plakatów zdatnych do wyświetlenia monitorze 22" bez bólu zębów to się nie spodziewaj. Na komórkę starczy. W pełnej rozdzielczości to aż tak fajnie nie wygląda. Przy naświetlaniu 20 sekund gwiazdy zamieniają się w przecinki. Musiałbym składać z kilku klatek naświetlanych po 5-10s w jakimś astro-sofcie, a na to jestem za leniwy. Z pojedynczego RAW-a na format pocztówkowy starcza i nie trzeba kleić z kilku żeby było widać mgławice.
Nie mam swojej galerii/albumu w sieci. Jak próbuję 3 MB wysłać jako załącznik do forum, to mam HTTP timeout. Wrzucę na FTP. Albo na Chomika z jakiegoś kompa z Windą, bo klient chomikowy ma opcję wznawiania transferu do skutku.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 483
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

Cztery tapety, skompresowane do mniejszej jakości JPG ale przy wyświetlaniu nie ma różnicy. Na tapetę na notebooka czy telefon akurat.
Załączniki
_1080485.JPG
_1080490.JPG
_1080495.JPG
_1080497.JPG
dziobu, Pjoter, Berg, emartinelli, kapi
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Pjoter »

Co to za totem?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 483
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

To nagrobek Włodzimierza Puchalskiego, pioniera fotografii przyrodniczej, autora określenia "bezkrwawe łowy" i albumów pod tym samym tytułem. Puchalski zmarł na Wyspie na atak serca na pobliskim pingwinisku, realizujac w Stacji album o faunie Antarktyki.
Pjoter
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Pjoter »

Aż mi głupio że taki durny komentarz napisałem.
Szanuję za poświęcenie dla nauki i pasji. Właśnie o nim czytam.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 483
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

Czasem można się z aparatem przejść "odwiedzić mistrza". Podobno komuś się udało sfotografowac rybitwę albo wydrzyka siedzącego na pomniku, ale pewności nie ma. Sam chciałem takie zdjęcie wykonać, latem byłem tam wielokrotnie. Jak coś w stacji spadnie, ekspres do kawy się uruchomi w nocy albo drzwi trzaskają, to tradycja mówi że to kol. Puchalski jako stały mieszkaniec, coś tam w stacji robi.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”