Niedzielne niebo...

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Stanley_B »

Dzisiaj nie niedziela, ale Perse coś tam latają po niebie w nocy. Za godzinę się zacznie...
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

U nas jedyne co obecnie po niebie lata, to śnieg. Poziomo. Duże ilości na raz śniegu (parafrazując Z. Łomnika). Wiatr 100 km/h, temperatura minus 15, odczuwalna ze trzydzieści pięć albo zimniej. Widoczność 10-15m. Zadziwiające, że przy takiej pogodzie najlepiej działa satelitarne łącze. Jeśli tylko odśnieżać antenę regularnie, to da się zestawić połączenie wideo. Wyjście po ser do mroźni w kontenerze oddalonym o 20 metrów to sport ekstremalny.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: panWiadr0 »

Igor pisze:U nas jedyne co obecnie po niebie lata, to śnieg. Poziomo. Duże ilości na raz śniegu (parafrazując Z. Łomnika). Wiatr 100 km/h, temperatura minus 15, odczuwalna ze trzydzieści pięć albo zimniej. Widoczność 10-15m. Zadziwiające, że przy takiej pogodzie najlepiej działa satelitarne łącze. Jeśli tylko odśnieżać antenę regularnie, to da się zestawić połączenie wideo. Wyjście po ser do mroźni w kontenerze oddalonym o 20 metrów to sport ekstremalny.
Fajnie masz :] Co wy na tej stacji drukujecie?
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: Igor »

Pierdółki do pojazdów i AGD, gałkę do radia, wieszaczki, dekiel piasty na oś do przyczepy podłodziowej, uchwyty lampek do chatki bez prądu na półwyspie i takie tam. Latem trochę plakietek z logo stacji dla turystów poszło, chyba z kilogram białego PLA. Ciekawostka - im większa zawieja tym lepiej łącze chodzi. Jak pierwszy raz wrzucałem zdjęcia na forum do 7 na 10 prób kończyło się komunikatem "timeout", a dwa dni temu dało sie na Łotsapie zobaczyć ludzi na wideo.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: japim »

Stanley_B pisze:Dzisiaj nie niedziela, ale Perse coś tam latają po niebie w nocy. Za godzinę się zacznie...
Kurna - chcialem wczoraj wieczorem (23:00) popatrzec na spadaki - ALE.... wyjechałem za Warszawę jakieś 25km (myśłałem że styknie) i przez pół godziny widziałem JEDNĄ!!!! i to tylko przez przypadek. A miało być 100/godzinę. A łuna nad Warszawą taka że hej. Normalnie musiałbym chyba pojechać 100km aby mieć czarne niebo. Natomiast zasuwające Starlinki widać bez problemu.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Niedzielne niebo...

Post autor: dziobu »

U nas wszędzie jest jasno. Z samego (jak i okolic) Krakowa to jest max co udało mi się uzyskać:
M57:
m1.jpg
Jowisz:
m2.jpg
m2.jpg (4.09 KiB) Przejrzano 1947 razy
Saturn:
m3.jpg
Widać pewien postęp - robione 5 lat po tamtych: (C/2014 Q2 (Lovejoy))
m4.jpg
Jeśli ktoś uważa że to szmira (w sumie to całkiem słusznie) - polecam zdołować się na tej stronie:
https://www.facebook.com/OndrejKralikAstrophotography/ :D
Część zdjęć jest z okolic Małej Fatry (Zilina/Martin/Dolny Kubin (SK)). Fajnie że może sobie na to pozwolić.
emartinelli, dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”