Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: pszczelaszkov »

dragonn pisze:
pszczelaszkov pisze:Ja staram sie odchodzic od USB :D
Jestem zbyt leniwy na bieganie z karta SD wiec testuje FlashAir Toschiby
Dolaczylem do slic3ra skrypt ktory pierw uruchamia GPX'a, a potem wysyla .s3g na CTC :D Jeszcze tylko jakies nasluchiwanie zmian po stronie sailfisha i bedzie automat ,USB bedzie tylko do czynnosci serwisowych :D
Można też tak:
http://hackaday.com/2015/08/20/hello-ra ... t-esp8266/

Bardzo tania płytka, bawiłem się już nią co prawda nie w tym celu. Można mieć wszystko co po USB przez WiFi :D, oczywiście drukować bym przez to nie polecał ale o ile mi wiadomo można tak wystartować druk z karty SD :piwo: .
Mozna i tak :P Plus pewnie taki ze dalo by rade latwo zmieniac parametry przez wifi.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: WillingMagic »

Długi czas problemem z esp8266 i innych modułów z wifi była stabilność połączenia z siecią. Przy połączeniach sieciowych niestety najlepiej jest pobrać cały plik i przechowywać go w pamięci niż pobierać go po kawałku, co jakiś czas, bo opóźnienia bywają często niedeterministyczne.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: dragonn »

WillingMagic pisze:Długi czas problemem z esp8266 i innych modułów z wifi była stabilność połączenia z siecią. Przy połączeniach sieciowych niestety najlepiej jest pobrać cały plik i przechowywać go w pamięci niż pobierać go po kawałku, co jakiś czas, bo opóźnienia bywają często niedeterministyczne.
Dlatego pisałem żeby po tym nie drukować, ale w protonface widziałem opcje związane z SD, wtedy problem stabilności połączenia znika :D.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: McKee »

dragonn pisze:Ja tam też żadnego wyświetlacza nie mam, jedyne co polecam wtyczkę "Detailed Progress Plugin". No i jeśli ktoś ma jakiś serw tak jak ja np. na Atomie to możne sobie Octoprint tam postawić.
Też nie mam wyświetlacza na raspberry i jakoś nie widzę takiej potrzeby.
Odnośnie wtyczek: konieczna: "Print History" © by imrahil
U mnie drukarka i raspberry są pod UPS-em i żadne wyłączania komputera, sieci czy krótkie przerwy w zasilaniu nie są straszne wydrukom.
(Raspberry 2 za małe pieniądze można kupić a prądu toto prawie nie zużywa). Jak ktoś jest wyjątkowo leniwy, to ze slic3ra można wypluć kod skryptem bezpośrednio na Octoprinta.

Drukuję po USB/OctoPrint bo (jak dotychczas) wygoda dla mnie jest ważniejsza niż latanie do drukarki (a gorszej jakości jeszcze nie zaobserwowałem).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: grzybu »

W Slic3rze jak się ustawi klucz do Octoprinta to wystarczy nacisnąć guzik Send to printer i leci do drukarki. Z pluginem Auto Select od razu nowy plik jest załadowany i czeka na naciśnięcie przycisku Start.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”