Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: Artu »

Taka ciekawostka:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=SBZ7MfvAsGc
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: Kopytko »

Próbowałem też wykonać ten test i u mnie bez różnicy, wiele zależy też od komputera i jakości kabla USB. Przy 60mm/s (silniki 400 kroków) zaczynało się klatkowanie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: dragonn »

Kopytko pisze:Próbowałem też wykonać ten test i u mnie bez różnicy, wiele zależy też od komputera i jakości kabla USB. Przy 60mm/s (silniki 400 kroków) zaczynało się klatkowanie.
Przy 400 krokach mogłeś szybciej trafić na wyczerpanie mocy mikro-kontrolera niż zbyt wolne 'ładowanie' g-code przez USB.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: McKee »

Łopatologicznie. Do mnie przemawia. Dzięki. Czas zjechać z prędkością albo ruszyć 4 litery do drukarki celem wsadzenia karty. :no:

Kopytko: Nie bardzo rozumiem gdzie to 60mm/s u Ciebie? (i na USB, i na SDCard?), bo z filmu wynika:
Druk z USB: 45mm/s
Druk z SDcard: 75mm/s
Więc 60 mm/s to lepszy wynik - tylko czy warunki testowe takie same?
Na jakim elemencie/wydruku testowałeś?
Cylinder? O jakiej średnicy? Ile obrysów?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: McKee »

PS. (już nie mogę edytować): Naturalna i oczywista dla mnie jest zależność pomiędzy maksymalną szybkością a kształtem wydruku. Bo np. zrobienie 10 cm "kreski" jest dużo prostsze od 5cm łuku (1 komenda vs kilkanaście) - abstrahując od mechaniki w pewnym momencie trafiamy na przepustowość łącza RS232 sporo niższą niż przepustowość karty SD (a do tego jeszcze dochodzą różne wydajności procesorów) - trzeba by testy robić z tego samego modelu żeby mieć dobre porównanie. (Plus ew. przy pomocy zmiany częstotliwości odświeżania wyświetlacza wyłapać moment kiedy to procesor się nie wyrabia a nie transmisja - to 75mm/s na filmie to raczej procesor już był).
Na kostce tego się nie da zaobserwować :D
Proste (geometrycznie) wydruki można puszczać szybciej.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: Kopytko »

McKee pisze:Łopatologicznie. Do mnie przemawia. Dzięki. Czas zjechać z prędkością albo ruszyć 4 litery do drukarki celem wsadzenia karty. :no:

Kopytko: Nie bardzo rozumiem gdzie to 60mm/s u Ciebie? (i na USB, i na SDCard?), bo z filmu wynika:
Druk z USB: 45mm/s
Druk z SDcard: 75mm/s
Więc 60 mm/s to lepszy wynik - tylko czy warunki testowe takie same?
Na jakim elemencie/wydruku testowałeś?
Cylinder? O jakiej średnicy? Ile obrysów?
JA robiłem test na 60mm/s , tu granica mojego klatkowania, 60 działa, ale już np 61 zaczyna się klatkowanie.
Ja robiłem test na walcu o śr. 50mm , jeden obrys. Warunki na pewno nie takie same.
Może byc inny prąd na stepstickach inne silniki ( nie wiem czy to może mieć wpływ)
Mikrokrok 16 ale silniki 400. już kiedyś wrzucałem filmiki z tego zachowania. Wówczas temat był jeszcze świeży i szukaliśmy dopiero rozwiązania i przyczyny, na mojreprap jeszcze.

A tak poza tym , to najlepszy wynik daje wyłączenie wyświetlacza graficznego w firmware ( nie wiem czy to ten filmik- oglądam wszystkie tego użytkownika) , bo też to testował. I to czy z karty, czy z USB , bez wyświetlacza działa prawidłowo.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: McKee »

Kopytko pisze: Ja robiłem test na walcu o śr. 50mm , jeden obrys. Warunki na pewno nie takie same.
To jak na razie dalej mi się dobrze spina w logiczne uzasadnienie.
Na filmie walec miał 30mm więc był "bardziej wymagający" / ciaśniejszy łuk i prędkość maksymalna niższa wyszła.

Jeżeli wyłączenie wyświetlacza pomaga to ewidentnie procek jest wąskim gardłem a nie transfer.
Sęk w tym że ja nie mam graficznego wyświetlacza, tylko zwykły.
Zwykle lecę na 60-80mm/s (drukuję po USB w 90%) i mam wrażenie, że raczej wady mechaniki widać na wydrukach niż wady transferu. Ale testów porównawczych nie robiłem.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: Kopytko »

Przy zacinkach sa widoczne blobki wystające poza wydruk, takie mikro wulkaniki.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: FlameRunner »

Kopytko pisze: A tak poza tym , to najlepszy wynik daje wyłączenie wyświetlacza graficznego w firmware
Testowałeś już Marlin 1.1.0-RC8? Według changelogu, spodziewać się należy: "Major performance improvement for Graphical LCDs"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Czemu warto drukować z SD a nie poprzez USB

Post autor: dragonn »

Ja używam, ale mam zwykły wyświetlacz - ogólnie w RCBugFix jest jeszcze lepiej z tego co mi wiadomo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”