Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: dale »

Panowie, może ktoś się z tym spotkał i zna jakąś magiczną kombinację klawiszy czy inny sposób...
Mianowicie do laptopa syna podłączyłem dodatkowy monitor (trzeba jakoś grać w minecrafta na zdalnych lekcjach...), no i nie mam nigdzie regulacji jasności monitora ani w ustawieniach monitora ani w ustawieniach laptopa. Oczywiście wbudowany monitor mogę swobodnie regulować i świeci ładnie, dodatkowy - tak jak w trybie ekonomicznym. Przy normalnym komputerze, świeci ładnie - poprawnie, przy podpięciu do laptopa, niestety jest ciemno.

Laptop to Asus Zenbook 14, monitor iiyama g-master 2288, kabel hdmi - jakiś lepszy z media markt.
Z czym to ugryźć?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: FlameRunner »

RTFM?
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: dale »

Już czytałem, w sieci też szukałem. Z wiadomym skutkiem.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: tomek_3100 »

Mnie jakiś czas temu znajoma nauczycielka zapytała, czy jest sposób, żeby uczniowie skupili się na lekcji, a nie oglądali filmy, grali w gry czy cokolwiek innego w czasie zajęć...
Po podaniu kilku możliwych metod i "burzy mózgów" doszliśmy do wniosku, że jedyna ZGODNA Z PRAWEM metoda to zwrócenie uwagi rodzicom na to, co robią ich "pociechy" w trakcie lekcji...
Wybacz, że to nic nie wnosi w sprawie rozwiązania twojego problemu, ale sam mam dzieci w wieku szkolnym...
Edit:
Spróbuję pomóc...
Ze strony producenta...
Parametry regulowane
regulacje obrazu (kontrast, jasność, OD, ACR, ECO), wybór wejścia, regulacje audio (głośność, wycisz, HDMI audio), zapisz ustawienia użytkownika, ustawienia kolorów, ręczne ustawienia obrazu (i-style Mode, ostrość, głębia czerni, zakres HDMI RGB, regulacje trybu Video, redukcja niebieskiego świtała), ustawienia menu (język, FreeSync, pozycja menu OSD, wygaszenie menu OSD, tło menu OSD, LED, logo startowe), informacje, przywróć
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: Stanley_B »

A sprawdzałeś w panelu sterowania grafiki? Tam powinieneś mieć osobne ustawy dla każdego monitora
MWSnap00304-01-21, 01_13_22.png
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: dale »

Z tym minecraftem podczas lekcji to żart :), żeby nie zapeszyć, ale z dziećmi problemów żadnych nie mam, każdemu mogę życzyć takich pociech.

Właśnie z poziomu laptopa regulacji drugiego monitora nie ma, muszę sprawdzić czy nie ma dodatkowego softu do obsługi grafiki, choć gdyby taki był, powinien być wgrany bo sprzęt nie grzebany - z porządnego sklepu.
Ustawienia typu OSD w monitorze przeglądałem ale jakieś uboższe były - sprawdzę jeszcze raz, może tam coś pokombinowałem, ale to by było zbyt proste.
jarn
Postów w temacie: 1
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: jarn »

Tryb ECO wyłączony ?
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: dale »

Z tego co pamiętam, to nie udało mi się wejść w te ustawienia, ale jak doczytałem manual, to jest szansa że wchodziłem w tzw. szybkie ustawienia. Po 15 00 sprawdzę.
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: Grzesinski »

Z panelu notebooka możesz dowolnie regulować obraz na jego matrycy w tym i jego podświetlenie.
Ale jeśli chodzi o monitory zewnętrzne to regulacja jest ograniczona do zmiany gammy (w taki czy inny sposób).
Ustaw to z menu monitora RTFmanual od strony 10. Zakładam że papierowa instrukcja powinna być też w zestawie.
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Ciemniejszy dodatkowy monitor w laptopie

Post autor: Stanley_B »

Ustawienia manuala to jedno, a jego detekcja przez system w lapku to drugie.
Korzystałem niejednokrotnie z paru monitorów i jeżeli jest prawidłowo wykrywany przez sterownik jako drugi, to powinna być pełna regulacja.
W nVidii jest to w lewym menu 'Konfigurowanie wielu monitorów'.
Jeżeli łączysz się przez tanie HDMI, to może też być to jego wina, że nie przenosi wszystkich sygnałów.
dale
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”