NextCloud - domowa chmura

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
xpytonx
Postów w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:20
x 26

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: xpytonx »

Ja używam XPnology + jakaś płyta za 130zł z celeronem J1900 (pasywne chłodzenie), 2x sata w płycie głównej + 2 pod miniPCIE + 2x 4gb RAM.
Domowy serwer multimediów + kopia zdjęć DS Photo lub moments (kto co woli) ( 4 telefony)
Pod mapowane dyski na moich PC itd...
Monitoring centralnego UPS + wyłączanie komputerów w razie zaniku energi.
Menager pobierania plików...
Miałem postawiony na poprzednim zdjęciu nextcloud... ale w zasadzie DS Photos mi wystarcza.
Działa przyzwoicie, zużycie energii 26-35W

PS: W XPnology nie działają powiadomienia Pusch - czyli czat odpada...
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 10
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: cyfron »

Właśnie oglądałem taką płytę i myślę, że spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: McKee »

Może zobacz jeszcze co pisałem na 2-giej stronie: ~200zł za kompletny serwer (bez dysków). Obudowa owszem "rack" ale przecież nie trzeba tego do rack-a wsadzić - równie dobrze możesz przykręcić do ściany, pod biurko czy w jakiejś szafie/pawlaczu pod sufitem. Efektywnie (moim zdaniem) to mniej miejsca zawiera niż jakiś "micro-tower". Pasywne chłodzenie, 2 dyski się zmieszczą. Ew może trochę dłubania trzeba do przymocowania dysków (ale od czego masz drukarkę 3D). No i płyta/procek może nie najświeższy ale 16W tylko. Wkładasz w jakiś kąt i zapominasz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 10
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: cyfron »

Kusicie tym Synogy, widzę też że ma wsparcie dla dockera, więc poniekąd bardzo poszerza to horyzonty. Dosyć tanio można kupić Synology DS215j - czy to dobry wybór. Nigdzie nie mogę znaleźć ile to średnio żre prądu.
EDIT: znalazłem - 13.5W w spoczynku - w sumie bardzo dobry wynik :)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: morf »

zobacz tylko czy te nizsze modele maja wystarczajaco ramu i mininalnie jakas architekture arma bo inaczje nici z kontenerów
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko, że DS215j ma słaby procek i mało RAMu. Ja bym celował w jakąś używkę na procku Intela, te zwykle też już mają RAM w slotach, więc można nawet wymienić na więcej.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 10
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: cyfron »

Faktycznie kiepścizna, nowszy DS220 ma 512MB Ram i procesor Realtek RTD1296, więc docker odpada :(
Używki Synology wyższego segmentu kosztują 1000+, więc to nie mój budżet. Czyli jednak mITX będzie.
jarekb
xpytonx
Postów w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:20
x 26

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: xpytonx »

McKee pisze:Może zobacz jeszcze co pisałem na 2-giej stronie: ~200zł za kompletny serwer (bez dysków). Obudowa owszem "rack" ale przecież nie trzeba tego do rack-a wsadzić - równie dobrze możesz przykręcić do ściany, pod biurko czy w jakiejś szafie/pawlaczu pod sufitem. Efektywnie (moim zdaniem) to mniej miejsca zawiera niż jakiś "micro-tower". Pasywne chłodzenie, 2 dyski się zmieszczą. Ew może trochę dłubania trzeba do przymocowania dysków (ale od czego masz drukarkę 3D). No i płyta/procek może nie najświeższy ale 16W tylko. Wkładasz w jakiś kąt i zapominasz.

Ale procek Atom szału nie zrobi... moments i photos robią dużo miniaturek jak przerzuci 1000zdjec to zanim zrobią się miniaturki to minie tydzień:)

Ja myślałem o Terminalu... ale xpnology (i w ogóle synology) nie bardzo działa na AMD a tam w większości są AMD... przynajmniej taki laik jak ja nie potrafiłem tego zrobić... Można by Tego linuxa dedykowanego pod nasa postawić... ale ma spore wymagania do ramu... po za tym... trzeba znać linuxa...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: morf »

Powiem tak (imho):
chcesz sie pobawic dockerem to odpal sobie po prostu rpi albo lokalnie na kompie i juz :)
chcesz miec nasa to wez synology po prostu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: NextCloud - domowa chmura

Post autor: Zepco »

Można też mieć kompa z prockiem intela i na tym postawić oprogramowanie Synology i docker też powinien odpalić.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”