Status przesyłki na Aliexpress.

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 3
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: grzechotek »

Kupiłem sobie na Aliexpress Dual Z do Endera 3 oraz uchwyt łożyskowany do rolkę z filamentem od jednego sprzedającego. Sprzedający szybko wysłał paczkę i po 3 dniach paczka miała status: "Exception parcel handling in sorting center" po coś dwóch dniach znowu zmieniła się na: "Przesyłka gotowa do wysłania". Nie wiem o co chodzi, czy było coś niedozwolonego w paczce ? Wróciła do nadawcy ? Miał ktoś podobnie ?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: TDI-CAD »

Ściągnij sobie alipaczka na komórkę, tam jest to ładnie i czytenie przedstawione.
Adrian
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: Adrian »

17track.net tez jest spoko
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 3
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: grzechotek »

Ani w apce Alipaczka ani na 17track.net pisze, że nie udało się znaleźć. Także nie wiem o co chodzi, pierwszy raz taka sytuacja mi się trafiła. Poczekam najwyżej jeszcze kilka dni i napiszę do sprzedającego.
Adrian
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: Adrian »

A ten status dwukrotnie jesteś pewien, że był sprawdzany na tym samym numerze paczki?

Bo to jest taka sytuacja, że najpierw jest w sortowni, a potem nagle przygotowana do wysyłki.
Mając doświadczenia z handlu w Polsce i wysyłając jakimkolwiek przewoźnikiem, to nie ma opcji, żeby po tym jak kurier odbierze paczkę w jakiś sposób zmieniła na przygotowano do nadania, zawsze coś tam musi być nawet jak wraca.

Myślę, że może Chińczyk musiał się wyrobić z nadaniem paczki ale coś tam miał opóźnienie i najpierw wkleił numer jakiejś innej przesyłki wcześniej wysłanej, a potem podstawił prawidłowy numer już Twojej paczki
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 3
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: grzechotek »

Adrian pisze:A ten status dwukrotnie jesteś pewien, że był sprawdzany na tym samym numerze paczki?
Masz rację sprzedający zmienił nr paczki. Znalazłem poprzedni nr w schowku. Status poprzedniej paczki to: "Outbound failure in sorting center". A ta nowa dalej ma status przygotowana do wysyłki.
rambler
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2021, 11:44
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Hypercube

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: rambler »

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum, więc przywitam się tutaj bo nie zauważyłem stosownego działu.

Ostatnio zamawiałem na Ali orbitera i za kilka dni zauważyłem wpis w aplikacji inPostu, że jakiś dziwny sprzedawca przygotował mi paczkę do wysyłki. Pomyślałem że to chyba jakaś pomyłka "Ale ja nie zamawiałem..." i po 2 tygodniach pojawił się kurier z chińską paczuszką. ;)
Więc albo Chińczycy przejęli inPost albo InPost przejął Chińczyków :D

pozdrawiam
Tomasz
marviz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2020, 19:09
x 9

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: marviz »

Nic nowego, od jakiegoś czasu mozna już nawet niektóre zamówienia zamawiać do paczkomatu.
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: bryan »

A jak Wam idą paczki z Aliexpress Saver Shipping? Moja jedyna utknęła od 3 marca w stanie "Delivering. Wysyłka lokalną firmą przewozową". Cos się ta firma nie spieszy.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 165

Re: Status przesyłki na Aliexpress.

Post autor: konradsdev1 »

marviz pisze:Nic nowego, od jakiegoś czasu mozna już nawet niektóre zamówienia zamawiać do paczkomatu.
Mi pojawia się taka opcja tylko przy wartości zamówienia poniżej 100 zł.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”