Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: carving85 »

Jeżeli ważna jest estetyka(może względnie wygłuszenie ale to nie zawsze będzie różnica) to bierz po prostu jakieś lepsze AiO.

O awaryjność się nie bój to się zazwyczaj nie psuje. A jak masz tego pecha to i z powietrznym możesz coś uszkodzić :).
Ale nie może skończyć się na tym że będzie drożej i wcale nie chłodniej.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: dale »

Zasadniczo to nawet żeby Ryzen był 10x wydajniejszy i kosztował 1 zł, to kupił bym obecney procek, bo to Intel :) - takie skrzywienie - jak to że nie kupię nigdy jabłuszka :) - wiem że irracjonalne :)

@Flamerunner - obudowa jest dostosowana do mniejszego, albo wodnego, ot czytając parametry nie wziąłem pod uwagę że mogą nie uwzględniać wysokości montażu płyty...
Pamięć obecnie mam nie koniecznie najwydajniejszą i połowę docelowej, więc za jakiś czas pewnie dołożę albo zmienię - zależnie od sytuacji na rynku i potrzeb. Poza tym, obecnie ram jest zasłonięty, więc też odprowadzenie ciepła może kuleć.
Z tym nadmuchem pomyślę i pokombinuję - może tu jest rozwiązanie?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: dragonn »

[OT]

Nigdy tego fanatyzmu nie zrozumiem, przecież to nie pierwszy raz że Intel odstaje i AMD ma lepsze produkty? Czasy Athlonów i Pentium 4/D nie było aż tak dawno...
Jak cokolwiek kupuję to robię przynajmniej krótki rozeznanie jak aktualnie wygląda rynek a nie kupuje coś bo X lat temu coś ta marka miała do kitu a ta dobre.
Sorry że się czepiam ale naprawdę tego nie pojmuję... szczególnie że aktualnie przewaga AMD nad Intelem jest nawet większa niż z czasów Athlonów i Pentiumów 4/D i jeszcze cenowo lepiej wychodzi.
Nie czaję...
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: dale »

Widzisz Przyjacielu... to jest tak... mój ulubiony youtuber jest specem od it, składania sprzętu itp w firmie robiącej postprocessing video. Dużej, a On jest dobry. Na własne potrzeby składał sobie zawsze sprzęt wydajny i tani. I szybki. Obecnie ma Ryzena i pamiętam jak na początku, co jakiś czas klął, że a to musi czekać na łatkę, a to coś mu nie działa. Teraz, co jakiś czas tylko robi reinstalkę, bo coś się wykrzaczy. Kilku innych znajomych też ma jakieś problemy, a to porty usb na płycie wariują, a to jakaś funkcjonalność nie działa tak jak powinna.
Ja natomiast mam święty spokój, może nie najtaniej i najszybciej... Ale za to spokojnie i pewnie.
Nie uwierzę że te wszystkie przypadki miały miejsce z winy błędów ludzkich czy braku wiedzy. Zdaję sobie sprawę że obecnie produkt jest dopracowany, być może dorównuje jakością i stabilnością Intelowi, ba być może go przegoni wydajnością...
Ale to tak jak z alkoholem... żubrówka też nam humor poprawi, ale ja jakoś, pewnie ze snobizmu wrodzonego, jeśli mam wybór, to wolę te starsze odmiany napitków.

ps. sprawdziłem obecnie parametry sprzętu- aktualnie jest na nim grane w coś na VR i jednocześnie nagrywane, plus jakieś komunikatory w tle... procek ma 40 stopni a rtx 3060 37. Nie znalazłem na szybko pomiaru wnętrza obudowy, ale myślę że pozostanę na chwilę obecną przy tym chłodzeniu,
Odpalę jeszcze coś do testów obciążeniowych i zobaczymy co wyjdzie. Może jestem przewrażliwiony...
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: kaluza »

Sam również wybieram intela ze względu na stabilność. Nie ważne ze jest wydajniejszy. W stacji roboczej używam intela a na kartę zawsze quadro itd. 99% programów do pracy 3D, obróbka graficzna, cad/cam jest optymalizowane pod intela od wieków i ten segment on zagarnął. I naprawdę nie ma tu nic związku z wydajnością a stabilnością. Jak by mi przy obliczeniach mes pod koniec walnął komputer to mam znowu czekać 30h? (i serio na amd często to się dzieje)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: cyfron »

To i ja tutaj dorzucę swoje pięć groszy niezwiązane z tematem. Komputerów w swoim życiu już kilka miałem i potęga AMD skończyła się na 486 :) Wszystkie moje późniejsze doświadczenia z AMD (zarówno w pracy jak i w domu) kończyły się mniejszą lub większą awarią AMD - jeżeli nawet nie totalnym uwaleniem, to co najmniej rozhuśtaniem stabilności. Komputery z Intelem wymieniam tylko i wyłącznie ze względu na ich wiek - idąc na złom są nadal sprawne.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: tapy »

Miliony wydane na marketing nie poszły na marne...
dragonn, obrms
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: cyfron »

Marketing AMD czy Intela?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: dragonn »

No jeśli dalej lecimy z tym [OT] :D
cyfron pisze:Komputery z Intelem wymieniam tylko i wyłącznie ze względu na ich wiek - idąc na złom są nadal sprawne.
Nie jedno AMD które wiedziałem szło na złom z względu na wiek będąc nadal sprawne.
Nie mówię tutaj o czasach Phenomów ale Durony/Athlony były równie nie do zajechania co Intel. Phenom nie tykałem z względu na tragiczną wydajność w porównaniu do Intela w tych czasach.
A teraz mam już masę osób który ma Ryzeny wśród moich znajomych, zarówno PC jak i Laptop i tylko jeden przypadek z problemami (jakiś Thinkpad miał problem z sterami do iGPU).
Sam posiadam laptopa z AMD Ryzen 7 4800HS już rok i zero problemów a jak doświadczyłem co ten procek oferuje w porównaniu z Intelem to go nie ruszam nawet 2m kijem. Lapek który jednocześnie potrafi działać chłodno i 7-10h na baterii i jednocześnie na zasilając oferując pełną wydajność desktowych procków to jakaś magia.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Chłodzenie wodne czy powietrzne do komputera?

Post autor: dale »

....
- Tato, a co tym całym romantyzmem, spacerami przy księżycu, wspólnymi zachodami słońca?
- To wszystko wymysły linuxiarzy, którzy chcieli sobie pobzykać za darmo synu - odpowiedział Bill Gates :))))
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”