Państwo i podatki

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Państwo i podatki

Post autor: obrms »

Mnie przeraża jeszcze inny aspekt zagadnienia. Ludzie są już tak wytresowani i pozbawieni logicznego myślenia, że sami chcą placić kolejny podatek. Bo te 60-80% obecnych to za mało. Pańsczyzniany chlop był mądrzejszy...
Bulbulator
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: dziobu »

Możesz rozwinąć tą myśl?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze:Możesz rozwinąć tą myśl?
Oddawał Panu dziesięcinę - czyli dziesiątą część tego co miał np. plony itp. Nas łoją trochę mocniej ;)
....takie moje pytanie jakie zawsze zadaję. Czy moralne jest osobie zarabiającej minimum na umowę o pracę zabierać co miesiąc prawie 1000zł... by dać mu potem np. 500 ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 18:41 przez sp6vgx, łącznie zmieniany 1 raz.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: dziobu »

@sp6vgx
Nie przesadzaj; ja mam starą maturę :)

Bardziej mnie interesuje to: "Ludzie są już tak wytresowani i pozbawieni logicznego myślenia, że sami chcą placić kolejny podatek."
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze:@sp6vgx
Nie przesadzaj; ja mam starą maturę :)

Bardziej mnie interesuje to: "Ludzie są już tak wytresowani i pozbawieni logicznego myślenia, że sami chcą placić kolejny podatek."
Dodałem wyżej takie pytanie retoryczne (edytowałem wpis jak pisałeś swój)...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Pjoter »

Jako młody lewak mogę wam w dwóch zdaniach wytłumaczyć mój sposób myślenia związany z płaceniem większych podatków W POPRAWNIE FUNKCJONUJĄCYM PAŃSTWIE. Nie mam oporów płacenia większych podatków jeśli końcowo dzięki nim będę mógł zapisać się do publicznego dentysty tak jak teraz do prywatnego. Albo płacić wiecej aby nie musieć wysyłac dzieciaków (jeszcze ich nie mam) na prywatne korki z angielskiego, bo klasy będą mniejsze a nauczyciele "lepsi".
problem z PL jest taki że te podatki pójdą na Obajtka i inne przekręty wyciągające kasę że skarbu państwa. No i problem z emeryturami gdzie państwo zabiera mi pieniądze aby moim rodzicom wypłacić i wmawia mi że to na moją przyszła emeryturę.
Andrzej_W
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: dziobu »

Nie płacenie podatków nie jest drogą do normalizacji tego co się tu dzieje.
Wiem i rozumiem, ale nie tędy droga. Napisałbym jakie widzę rozwiązanie proste i szybkie, ale temat o broni to będzie zbyt duże OT żeby to tu poruszać :D
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: sp6vgx »

@ Pjoter

Problem jest taki że to nie ma prawa działać bo potrzeby zawsze będą większe niż dostępna kasa... dlatego ideologie Marksa i innych tego myślicieli sprawdzają się tylko w zamordystycznych krajach, lub tam gdzie udało się z ludzi zrobić totalnych "lemingów" żyjących pod nadzorem w złotej klatce.

Choć masz rację co do jednego podatki są potrzebne i ludzie je tym chętniej płacą jak widzą że coś z tego mają, a nie że giną w czarnej dziurze ;) Problem w tym że człowiek to bardzo niedoskonała istota i zawsze znajdzie się chętny do zdefraudowania tzw. wspólnej kasy ;)

W zasadzie dlatego podatki powinny być ograniczone do minimalnych potrzeb, tak to zawsze będzie utopia. Niestety prawda jest taka że nawet idiota lepiej gospodaruje własną kasą niż urzędnik w jego imieniu...
obrms, japim
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: obrms »

Wprowadzanie podatków też nic nie normalizuje, a pogłębia tylko patologię. Jaki widzisz sens w opodatkowaniu gównopaczek z chin po dolarze (na reprapach swiat sie nie konczy) czy tam nawet po 20$, w momencie gdy mafie vatowskie przewalają miliardy? Naprawde Kowalskiemu trzeba dosrywać na każdym kroku w imię bliżej nieokreślonej ideologii? I nie pisz mi tu o ochronie konkurencji, bo sztuczna regulacja rynku to żadna ochrona. Zresztą, jaka jest skala tego zjawiska, że koniecznie trzeba je regulować? Uregulowaliśmy już wszystkie inne drogi ubytków w podatkach, że bierzemy się za gównodetal i to od dupy strony?

Państwo zatrudnia rzesze nowych urzędasów utrzymywanych z podatków, by egzekwować jakąś drobnicę. Powiększamy koszty administracji bez gwarancji, że ta kolejna banda na siebie zarobi a co mówić o przynoszeniu zysków. To nie jest gospodarskie podejście tylko zwyczajne marnotrawstwo. Na pokaz.
japim, tapy
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: sp6vgx »

obrms pisze: Jaki widzisz sens w opodatkowaniu gównopaczek z chin po dolarze (na reprapach swiat sie nie konczy) czy tam nawet po 20$
Bo "Kowalskiego" najłatwiej - przejdzie szybko i bezboleśnie jak próbuje się opodatkować korporacje to zaraz krzyk, to jakiś ambasador interweniuje itd. Jak media to zamach na ich wolność, więc pozostaje dosrać takiemu co niewiele zrobi....
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”