Państwo i podatki

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: obrms »

tapy pisze:Jakaś argumentacja? Kupując chiński produkt brandowany przez europejskiego producenta jest czymś innym jak pośrednictwem?.
To jest po prostu zawoalowany dropshipping. Ale ciii, ludzie nie lubią jak się im mówi prawdę :D
tapy
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Państwo i podatki

Post autor: dziobu »

Pomyśl dlaczego ta produkcja wylądowała w Chinach. To nie tak że jakiś Janusz-korpo-prezes stwierdził że europa to guwno i teraz będziemy zapieprzać małymi chińskimi rączkami bo na mapie taki kraj znalazł fajny. To lata pracy nas wszystkich doprowadziły do tego że OPŁACA się wozić jakieś gówno przez pół świata niż robić to na miejscu. No tylko że lokalny konsument chce zarabiać "w chuj" a wszystko mieć za darmo. Bo mu się należy. No i nie będzie brudził sobie rąk, więc rozwinięte są usługi a produkcja nie. Poza tym socjal kosztuje a więc i koszty pracy są wysokie; kasa na drzewach nie rośnie.

Co daleko patrzeć - ile osób ma DUETa? A ile ma go oryginalnego? Ile osób ma oryginalne Arduino? Wiesz za co wtedy płacisz czy też zakładasz że to zwykli zdziercy i u chińczyka lepiej, bo taniej?

Kupuj u chińczyka. Importuj. Wyprowadzaj gotówkę do krajów rozwijających się. Po następnym statku który zablokuje żegluję okaże się że drukarkę 3D możesz złożyć tylko z zaschłej kupy, bo to jedyne co można wyprodukować na miejscu. I to nie dlatego że nikt tego nie robi...nikt nie potrafi. Ale do tego dopiero dojdziemy w kolejnym pokoleniu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Państwo i podatki

Post autor: Berg »

tylko podatek pogłówny
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Państwo i podatki

Post autor: dziobu »

Natomiast tu wszystko rozważamy teoretycznie, bo problem tak na prawdę jest we władzy. Rządzi populizm a u nas jeszcze głupota, chamstwo i prostactwo. Nikt normalny nie chce na ten gnój płacić, no ale gdzieś tam wcześniej padło coś o "normalnym kraju" i tak się rozmarzyłem... :D
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 5
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: Państwo i podatki

Post autor: obrms »

dziobu pisze:Pomyśl dlaczego ta produkcja wylądowała w Chinach. To nie tak że jakiś Janusz-korpo-prezes stwierdził że europa to guwno i teraz będziemy zapieprzać małymi chińskimi rączkami bo na mapie taki kraj znalazł fajny. To lata pracy nas wszystkich doprowadziły do tego że OPŁACA się wozić jakieś gówno przez pół świata niż robić to na miejscu. No tylko że lokalny konsument chce zarabiać "w chuj" a wszystko mieć za darmo. Bo mu się należy. No i nie będzie brudził sobie rąk, więc rozwinięte są usługi a produkcja nie.
Pomyśl dlaczego w Chinach praca jest tańsza. Bo mniejsze są koszty pracy. Koszty zatrudnienia pracownika. U nas, żeby zatrudnić pracownika musisz mu zapłacić prawie dwa razy tyle co dostanie do łapy. Czemu? Przez obciążenia podatkowe. Czemu?
dziobu pisze:Poza tym socjal kosztuje a więc i koszty pracy są wysokie; kasa na drzewach nie rośnie.
Sam sobie odpowiedziałeś. Socjalistyczne podejście krajów europejskich powoduje, że europejski przemysł i cywilizacja się zwija, zamiast rozwijać. A kolejne podatki podnoszą tylko koszty i POGARSZAJĄ naszą konkurencyjność względem Chin.

W europie nie opłaca się nic produkować właśnie przez horrendalne koszty pracy, obciążenia podatkowe, opłaty, koncesje, prawa do emisi, dymisji, seksmisji, wycięcia drzewa, sadzenia drzewa, postawienia bramy czy stolca. Uregulowane i opodatkowane juz prawie wszystko. Przez co koszty produkcji bylegówna są wywindowane do absurdalnych wartości.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Państwo i podatki

Post autor: dziobu »

obrms pisze:Pomyśl dlaczego w Chinach praca jest tańsza. Bo mniejsze są koszty pracy. Koszty zatrudnienia pracownika. U nas, żeby zatrudnić pracownika musisz mu zapłacić prawie dwa razy tyle co dostanie do łapy. Czemu? Przez obciążenia podatkowe. Czemu?
No czemu? A kto tu chciał bogaty socjal i wszystko za darmo? Korporacje?
Jesteśmy w kółeczku w którym przychody maleją więc trzeba podnosić podatki. Dobija to skrajny debilizm władzy i rosnący debilizm społeczeństwa.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Państwo i podatki

Post autor: tapy »

dziobu pisze:... OPŁACA się wozić jakieś gówno przez pół świata niż robić to na miejscu.
I tu jest rola rządzących, by ten proceder się NIE OPŁACAŁ. Roszczeniowe społeczeństwo... które nie ma pracy, bo ich stanowiska pracy znajdują się w Azji, a często i ich własne maszyny. Ja jako konsument nie mam zamiaru płacić haraczu pośrednikom, rządzącym którzy systemowo nas zubożają. Tak, masz rację, kolejne pokolenia będą w głębokim kryzysie, obecnie żyjemy z oszczędności (bogactwa poprzednich pokoleń) i na kredyt. Opodatkowanie indywidualnego importu jest właśnie domknięciem, by tu nic się nie opłacało. Zarabiać ma korporacja(pośrednik) i państwo (opiekuńcze, rzeszy bezrobotnych). Ja jako obywatel nie mam zamiaru uczestniczyć w tym procederze, jako klient chcę kupić polski produkt od polskiego producenta, bez horrendalnych narzutów. Cena chińskiego produktu zawiera jego zysk, to jest jego realna wartość. Nabijanie kabzy pośrednikowi, nawet ze znanym logo jest tylko umacnianiem obecnego status quo. Róbmy to samo co korporacje, kiedyś musi przyjść przebudzenie. Dla naszego dobra.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Państwo i podatki

Post autor: morf »

Mysle ze oprocz ekonomii nalezaloby cos zrobic "u podstaw" --> co ? nie mam pojecia
Ja tylko dodam ze jak ostatnio gadalem z młodzieżą (nie zebym sam byl dziadkiem z wertersoridżinal, zdefinowałbym się jako "dojrzala młodzież")
to w PL wiekszosc chce byc:

jutuberem, strimerem, infułencerką, modelką, blogerka modowa/kulinarka, trenerem personalnym ewentualnie kołczem na siłowni [pisownia celowa]

za to (tak przynajmniej czytalem, ile prawdy w tym to nie wiem) mlodziez w Chinach:

chce budowac rakiety (kij z tym ze balistyczne :) na czesc Wielkiego) lub samochody elektryczne, byc inzynierem, architektem, programista itp...

Ich (Chinczyków) jest tyle, że nawet jakby statystycznie 3% sie udalo to jest do przodu :)
i poniekąd byc moze się realizują jak dostają zamowienie z firmy z EU "zrobic wihajster do bulbatora". Kiedys wszystko kopiowali, teraz troche podciagneli sie i albo nadal kopiują albo probuja sami cos "zdziełać".
Przykład firmy telekomunikacyjnej na "H", kiedys wszystko kopiowali od innej firmy np. na "N" lub "E". Nawet nazwy ficzerów w software i parametry funkcji byly identyczne. I co teraz? Wyniki uzyskiwane na ich sprzecie sa duzo lepsze od tego co teraz uzyskuje "N" lub "E".

Dodam tylko komentarz ze wsrod naszej mlodziezy malo kto nawet umie sie jako tako dogadac po angielsku. Zeby chociaz jezyki znali bylaby jakas szansa...
Ile razy na forum przewijaja się "swieżaki" i nie sa w stanie ogarnąć tutoriala na Youtube po angielsku...



ale sobie ulżyłem :)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2021, 12:35 przez morf, łącznie zmieniany 1 raz.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Państwo i podatki

Post autor: Berg »

morf pisze:Mysle ze oprocz ekonomii nalezaloby cos zrobic "u podstaw" --> co ? nie mam pojecia
edukacja


PS: i podatek pogłówny
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Państwo i podatki

Post autor: morf »

Edukacja tak, też ale bez czegos co bym nazwal "motywacją życiową" to duzo nie zmieni.
Nie ogarniam tego, nawet hobby mało kto ma.

Ja mam milion pomyslów w "backlogu" i tysiace zainteresowań, które chcialbym zrealizowac ale doby nie starcza.
Czy Inni tak nie maja?
Patrzac po ludziach z forum, kazdy cos sobie dlubie a to kolejna drukarkę, a to frezarke lub buduje domek na RODOSie albo lata dronami czy inny koduje sobie cos.
Czy jestesmy w mniejszosci? Moze to kwestia bańki w której sie czlowiek obraca, moze tak bylo zawsze.
tapy
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”