Smartwatch z esim dla dziecka

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1570
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: Jarewa »

Ma swojego esim ale zegarek jest powiązany z telefonem rodzica... Ogólnie esim w watch to kopia sim telefonu to jest funkcja tylko do tego jak telefon i zegarek nie są blisko poza zasięgiem BT i żeby zegarek mógł korzystać z sieci gsm..
1kamil
Postów w temacie: 5
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: 1kamil »

dale pisze:Wiem że Orange może dać esima do numeru, właśnie to mi potrzebne, ale nie dają chyba drugiej karty fizycznej sim, z tym samym numerem?
W Flexie podobno można: https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/A ... d-p/149850
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
1kamil
Postów w temacie: 5
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: 1kamil »

Jarewa pisze:Ma swojego esim ale zegarek jest powiązany z telefonem rodzica... Ogólnie esim w watch to kopia sim telefonu to jest funkcja tylko do tego jak telefon i zegarek nie są blisko poza zasięgiem BT i żeby zegarek mógł korzystać z sieci gsm..
A ty nadal swoje :) Nie!

https://support.apple.com/pl-pl/guide/w ... fb/watchos
iPhone używany do połączenia w parę i skonfigurowania Apple Watch musi znajdować się w zasięgu Bluetooth (około 10 metrów) od Apple Watch, na którym chcesz zarządzać ustawieniami i uaktualniać oprogramowanie. Osoba, dla której konfigurujesz Apple Watch, musi należeć do Twojej grupy Chmury rodzinnej oraz mieć Apple Watch SE z obsługą sieci komórkowej, albo Apple Watch Series 4 lub nowszy z obsługą sieci komórkowej. Zegarek członka rodziny nie musi korzystać z sieci komórkowej tego samego operatora, co iPhone używany do zarządzania nim. Aby uzyskać informacje na temat konfigurowania Chmury rodzinnej, zajrzyj do Podręcznika użytkownika iPhone’a.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: cyfron »

W czym widzisz problem, żeby wziąć dodatkowy nr? Dzwonisz do dziecka, jak nie odbiera dzwonisz na drugi, z kolei jak dziecko dzwoni, to nie ma to dla Ciebie znaczenia z którego nr?
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

Wiesz... ja jestem z pokolenia które używając komórki długo rozmawiało stojąc w miejscu, żeby się w kabel nie zaplątać :) A poważnie mówiąc, nie lubię mnożyć bytów :)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: cyfron »

No właśnie też jestem dziwny, bo wolę zadzwonić niż pisać SMSy a jeszcze bardziej cenię sobie kontakt bezpośredni. Inna opcja - kupić zegrak z SIMem a telefon zmienić na esim ;)
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

No to jest opcja :) Muszę jednoznacznie ustalić co orange oferuje, bo konsultanci są jacyś mało kumaci :(
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: cyfron »

Pewnie wyjdzie taniej niż kupić sam zegarek z japkiem ;)
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

Twierdzą że nie ma problemu zarówno z esimką jak i klonem karty... Siądę dziś z Młodą niech sobie poogląda co jest dostępne.
Sam mam ochotę na "fajny gadżet" :) ale jestem rozdarty pomiędzy samsungiem galaxy watch 3 a jakimś Garminem (np. solar).
Oba mają sprawdzoną konstrukcję, ale o ile samsung jest bardziej "miejskim" zegarkiem, o tyle Garmin ma fajnego GPS-a i baterię słoneczną. Nie wiem tylko czy jest Garmin z funkcją telefonu :)
Fajnie też jak by obsługiwały słuchawki bezprzewodowe :)))
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: McKee »

Zwróć uwagę na czas życia baterii gdy telefonu nie ma w pobliżu zegarka. Marketing Apple może pisać że telefon i zegarek to są rzeczy oddzielne ale realnie jeżeli zegarek nie kontaktuje się z telefonem po mało-prądo-żernym bluetooth tylko korzysta z sieci GSM to bateria jest zjadana bardzo bardzo szybko (chyba że mieszkasz tuż koło masztu / nadajnika GSM). Moim zdaniem to nie są gadżety dla dziecka (chcesz kupić sobie więcej problemów niż masz dotychczas).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”