Smartwatch z esim dla dziecka

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

Jako że są tu ludzie obeznani z elektroniką i "nowinkami", no i chętni do pomocy :), może uda się i teraz coś dowiedzieć.
Mianowicie, potrzebuję kupić - jak wskazałem w temacie - smartwatcha dla córki (wiek 8 lat), obeznana z elektroniką, często bywa u koleżanki, koleżanka u niej, spodobało się córce że można dzwonić "do mamy", no i instancja nadrzędna rozważa zakup... tyle że ja potem będę to ustawiał i jako trochę bardziej obeznany z tematem, wolę uprzedzić wszelkie problemy.

Poszukuję modelu raczej młodzieżowego, w kierunku damskim (znaczy niebieski bądź z akcentami różu :) ) ale to mniej istotne. Warunek konieczny - esim i działanie w sieci orange. Budżet - najlepiej by zmieścić się w kwocie trzycyfrowej. Wolał bym też niekoniecznie chińszczyznę, ale jak macie coś sprawdzonego - może być i link do ulubionej strony majfrendów :)

Bo rozumiem że sklonować zwykłego sima nie mogę...
1kamil
Postów w temacie: 5
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: 1kamil »

Apple Watch :P Tylko nie ten budżet.

Edit:

Albo i nie: ​https://www.ceneo.pl/79625286. Wymaga iPhone, ale jako nadzorca: https://support.apple.com/pl-pl/HT211768.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: Speedo »

ogólnie ciężki temat, jak wyżej kolega napisał dla dziewczynki małej to apple watch tylko nie ten budżet, w budżecie tylko TicWatch Pro 4G LTE no ale on ani nie mały ani nie różowy, ja takiego użytkuję ale łapę mam raczej grubą ;) Samsungi Galaxy któreś chyba mają esim ale cena będzie powyżej budżetu no i to nadal spory budzik 46mm
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

Z tego co czytałem to samsung galaxy active 2 (40 mm) podobno ma esim, ale w specyfikacji wyraźnie o tym nie piszą... :(

ps. jabłka to ja tylko w szarlotce toleruję :) - z przyczyn ideologicznych urządzenia staram się unikać...
cyfron, Artu
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: cyfron »

Może łatwiej będzie znaleźć coś na zwykłą kartę nanosim? Wszak Orange wydaje dodatkowe karty SIM do planów abonamentowych za niedużą ilość $. Tak poza tym dziecko w w tym wieku chętnie będzie posiadało swój tel. ale oczywiście zrozumiem jeżeli nie jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

cyfron pisze:Może łatwiej będzie znaleźć coś na zwykłą kartę nanosim? Wszak Orange wydaje dodatkowe karty SIM do planów abonamentowych za niedużą ilość $. Tak poza tym dziecko w w tym wieku chętnie będzie posiadało swój tel. ale oczywiście zrozumiem jeżeli nie jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania.
Dziecko posiada już swój telefon ponieważ była taka potrzeba, a i udało się wynegocjowywać dobre warunki (kilka telefonów, internet, telewizja), tyle że na plac zabaw nie chce nosić telefonu, u koleżanki ustawicznie zostawia, a do szkoły nie nosi, żeby nie przeszkadzał :)
Zalezy mi na jednym numerze, nie chcę się bawić w przekierowanie, a dwóch kart na jeden numer raczej nie dadzą :(.
1kamil
Postów w temacie: 5
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: 1kamil »

dale pisze:Zalezy mi na jednym numerze, nie chcę się bawić w przekierowanie, a dwóch kart na jeden numer raczej nie dadzą :(.
W Orange Flex nie ma z tym problemu. Masz extra sim, esima za friko. Sam mam esima na Apple Watcha ;)
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1515
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: Jarewa »

1kamil pisze:Apple Watch :P Tylko nie ten budżet.
Apple Watch bez telefonu Iphone nie zadziała, i to jeszcze telefon z najnowszym softem, czyli żadne starocie powyżej 5lat....

Po drugie nie wiem czy wiesz ale mając esim i telefon to smsy i połączenia przychodzą na dwa urządzenia....
1kamil
Postów w temacie: 5
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: 1kamil »

Jarewa pisze:Po drugie nie wiem czy wiesz ale mając esim i telefon to smsy i połączenia przychodzą na dwa urządzenia....
To nie jest do końca prawda. Możesz obecnie ustawić Apple Watcha dla dziecka niezależnie od rodzica: https://support.apple.com/pl-pl/HT211768. Wtedy możesz zarządzać zegarkiem, ale zegarek ma swojego esima.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

Post autor: dale »

To że przychodzą na dwa, to nie problem. Wiem że Orange może dać esima do numeru, właśnie to mi potrzebne, ale nie dają chyba drugiej karty fizycznej sim, z tym samym numerem?
Miałbym wtedy dużo więcej urządzeń do wyboru...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”