Pielegnacja trawnika....

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Pielegnacja trawnika....

Post autor: Kopytko »

Tak to nie zart:)
Mam trawnik ktory jest mega zachwaszczony. Marzy mi sie taki jak na polach golfowych. TRawy u mnie mniej jak chwastow. W tym roku postanowilem sie nim zajac. Z2 tygodnie temu dokonalem opryskow chwastoxem trio. Czesc ich umarla i dalej usycha. Tydzien temu nawiozlem trawnik przeroznymi nawozami. Dzisiaj zamierzam pierwszy raz go skosic i wykonac wertykulacje i aeracje. Potem jak zdobede to zwalowac. Ale to bedzie problem bo krety strasznie zniszczyly teren i jest strasznie nie rowny. Czy macie jeszcze jakies sposoby na takie zabiegi. Oczywiscie przekopanie wszystkiego nie wchodzi w gre bo to 1300m2 a na outsorsing ciezko mi odlozyc kase. Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi. Wiem jest masa filmow na yt ale chhcialbym poznac jakies osoboste opinie. A noz sie znajdzie jakis ogrodnik:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: morf »

Ciężka sprawa ja bym zaczął drukować z jakiegoś ninjaflexu zielonego trawę w stylu "hairy lion" :)
A poważnie niestety nie pomogę u mnie trawnik skutecznie zaburza igliwie,nie nadążam grabic.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: samezrp »

Zacytuję dowcip:
W UK idzie para turystów, patrzy a tam cudowny, angielski trawnik za płotem. Podziwiają, podziwiają i nagle wyłania się ogrodnik z kosiarką.
Machają do niego, on podchodzi i się wita:
-Proszę pana, może pan nam zdradzić tajemnicę tego cudownego trawnika?
-Ależ drodzy państwo, to bardzo proste. Wystarczy tylko dwa razy w tygodniu kosić.
I tak przez trzysta lat.

A na poważnie, to jeśli nie masz duuuużej kasy, albo nie możesz władować w niego duuużej pracy to zapomnij. Też mam dość dużo trawy, 1400m2, po prostu koszę co 1-2 tygodnie. Nawożę i pogodziłem się z tym, że wolę zmienić samochód niż ładować szmal w trawę. Tym bardziej, że wystarczy raz się spóźnić z koszeniem "bo deszcz albo urlop" i wszystko od początku.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: Kopytko »

No ja też się staram kosić co tydzień lub max co 2.
Niestety kupiłem dom już z trawnikiem , który przez 2 lata nie był użytkowany. Teraz doprowadzam go do ładu. A dom kupiłem w zeszłym roku w czerwcu i nie mogłem za bardzo już nic robić prócz wykarczować pół metrową łąke:/
A z kretami to nie mam siły :( KAsy też nie chce mega ładować, dlatego chciałbym, coś sam zrobić, może i poświęcając teraz trochę na to czasu. Później tylko kosić i ew poprawki drobne, teraz mam plac przeplatany gołymi plackami i chwastami. Pomiędzy tym trawa :(

Na ten tydzień, pierwsze koszenie po oprysku, następnie wertykulacja i aeracja i dosiewka po całosci. plus podlewanie jak nie będzie padać.
Załączniki
20170422_122108.jpg
20170422_122116.jpg
20170422_122125.jpg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: mcxmcx »

Odłożyć kasę na zaoranie, brony i zwalowanie. Traktorem w 2h.

Później siejesz i nawadniastrawe dobierasz do odczynu twojej działki.



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: McKee »

Na krety polecam miniaturowego sznaucera - różne pułapki, odstraszacze, świece dymne i inny arsenał ćwiczyłem i nic nie pomagało (nawet paliwo lotnicze, a działka zaczynała wyglądać jak poligon). Po kilku latach się podałem, ale dziecko zapragnęło psa. I jak się pies wprowadził to krety się wyniosły do sąsiadów. U nich pełno (zwłaszcza po zimie) u mnie nawet jednego kopczyka nie ma (i tak już kilka lat). Tylko rasa musi być jakaś szczurołapna (ew. może to tupanie psa po trawniku je odstrasza, ale ważne że do mnie nie przychodzą ;)). Na początku pies trochę rył w trawniku i myślałem, że jest jeszcze gorzej ale po miesiącu żadnego kreta nie było i pies też się uspokoił. Sznaucery miniaturowe to rasa wychodowana na potrzeby polowania na gryzonie.
emartinelli
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Pielegnacja trawnika....

Post autor: emartinelli »

Kopytko pisze:...Na ten tydzień, pierwsze koszenie po oprysku, następnie wertykulacja i aeracja i dosiewka po całosci. plus podlewanie jak nie będzie padać.
Sam sobie odpowiedziałeś, po taniości nic innego nie wykombinujesz. Jak masz przyzwoitą ziemię to będzie OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”