Zdjęcia pokazowe (filamentów) - dlaczego tak a nie inaczej

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Zdjęcia pokazowe (filamentów) - dlaczego tak a nie inaczej

Post autor: arkomania.pl »

Sam nie wiem, po co to zamieszanie odnośnie kolorów. Jest prezentacja wydruków w różnych kolorach przez Przemka.
Wydruki są bardzo ładne. Co do kolorów, to jest rzecz gustu. Daję jakiś komentarz, czasami coś na wesoło i nagle poniżej
jest post:

Pogadanki o kolorach wyrzucone tutaj -> viewtopic.php?f=30&t=8463

Ja już całkowicie zgłupiałem, co mogę napisać, a co nie.

Widocznie działa na forum jakaś cenzura.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Zdjęcia pokazowe (filamentów) - dlaczego tak a nie inaczej

Post autor: corristo25 »

Cóż za piękna wręcz wzorcowa polska gównoburza o nic.
Statystyczny Kowalski, który zwykle jest klientem docelowym, nie ma monitora po jakiejkolwiek kalibracji. Samo zmniejszenie jasności monitora, zmienia zupełnie odbiór danego koloru. Ba, nawet barwa oświetlenia w pokoju zmienia postrzeganie tego co widzimy na monitorze. Oczywiście nie jest to równoznaczne z pozwoleniem na odpuszczenie starań o poprawną reprodukcje koloru.
Tak czy inaczej pewne osoby w tym wątku podchodzą do tematu, co najmniej, jakby zamówiły materiał z palety RAL i kolor z wzornika zrobionego przez Przemka, nie odpowiada z towarem otrzymanym. Trochę przerost formy nad treścią, ponieważ zdjęcia są w 100% poglądowe. Nie bez przyczyny w 99,9% ofert internetowych jest dopisek o możliwym odstępstwie kolorystycznym wynikającym z różnej jakości reprodukcji koloru przez monitor klienta. Niezaprzeczalnie najlepszym testem koloru jest organoleptyczna weryfikacja, czyli nic innego jak pozyskanie próbek, co jest praktykowane od zarania dziejów druku.

Zdjęcia na białym tle są standardem, co zresztą zostało opisane wcześniej, wymaganym przez różnych dystrybutorów. Którzy chcą GOTOWE zdjęcia i na pewno nie będą się bawić we własną kalibracje zdjęć wg checkerboarda. Nie wspominając już o kowalskich :rotfl:

Natomiast zdjęcia tworzone na jakimś innym tle? Serio? A co jeśli akurat to tło również nie będzie pasowało? Jeśli ktoś potrzebuje takiego rodzaju zdjęć może napisać na FORUM prośbę z zapytaniem o zdjęcie do osób które akurat taki kolor posiadają. To taka główna funkcja forum, komunikacja i wymiana informacji. SERIO ;)
morf, PrzemoS, epon, dziobu, Mati, Zepco, Pjoter, aaannnd, cyfron
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”