Mikrofon do youtube/stream

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Mikrofon do youtube/stream

Post autor: dale »

Jako że zbliża się okres mikołajkowo/choinkowy, a i młody urodził się na początku stycznia, potrzebuję podpowiedzi w kwestii prezentów. W skrócie, stanęło że potrzebny jest mikrofon do komputera, lepszy niż w słuchawkach, zastosowany będzie przede wszystkim w grach i streamowanych transmisjach - głównie i na co dzień, raz na jakiś czas (kilka razy w miesiącu) będzie użyty do nagrania materiału na kanał. Przejrzałem trochę recenzji i porównań, obejrzałem w praktyce kilka modeli i zasadniczo skłaniam się ku modelowi Yeti, Blue Yeti, ale są i inne wersje, tyle że nie wiem czym się różnią w praktyce - czy warto dokładać np. do wersji Warcraft ?
Czy może macie jakieś inne propozycje? Coś lepszego jakościowo, powiedzmy w cenie ok 1 tys pln? To ma być prezent, ale i kanał zarabia na siebie, więc traktuję to raczej w kategoriach rozwojowych...
No i skupiłem się na mikrofonach pojemnościowych, ale nie bardzo wiem czy na przykład mikrofon typu shogun nie był by lepszy? Działał by z dalszej odległości, ale pytanie czy nie zbierał by też więcej hałasu z klawiatury np?
No i :jak szaleć..." to czy nie zainwestować w oddzielną kartę muzyczną, np. sound blastera, czy rozwiązania do kilkuset pln, nie są zauważalnie lepsze niż karta muzyczna wrzucona na nową płytę główną (asus tomahawk zdaje się jakiś).

Podpowiecie coś w temacie dźwięku :) ? Coś o dobrym dźwięku i nie zajmujące połowy biurka... ?
ps. no i Blue ma drogie relatywnie akcesoria... ramię mocujące, czy koszyk.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Mikrofon do youtube/stream

Post autor: McKee »

W 2 minuty napisałeś 4 bezwartościowe posty w starych tematach - naprawdę interesuje cię odpowiedź?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Mikrofon do youtube/stream

Post autor: dale »

A już myślałem że coś ciekawego :)
Ale zasadniczo temat się rozwiązał poprzez zakup Yeti, w pakiecie z kompletem akcesoriów. Było taniej, ale ramię ma mało stabilne mocowanie, trzeba będzie coś narysować i wydrukować:) Dźwięk za to perfekcyjny. Jak na cyfrę.

Dla potomności - bo raczej nie dla nawiązania dyskusji z botem/potencjalnym trolem/ofiarą internetowego adhd :) , Rode odpuściłem bo kojarzyły mi się z mikrofonami kierunkowymi oraz do sprzętu mobilnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”