Ubezpieczenie sprzętu

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: mcxmcx »

ostatni zakup, monitor za £259

16£ jednoroazowo na 3 lata.
Załączniki
Screenshot_20220507-235136.png
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: dziobu »

Chyba zostałem wychowany w zbytniej nieufności do otaczającego mnie świata bo - mimo szczerych chęci - nie wyobrażam sobie tego działającego w kraju januszy. Tak niskich ubezpieczeń też nie kojarzę; przeważnie widuję oferty w okolicach 10-20% wartości sprzętu.
morf, BobekNierobek, dragonn, Jose
Grzesinski
Postów w temacie: 3
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: Grzesinski »

Proponuję wejść na stronę EuroAgd, Morele itp wybrać jakiś monitor tańszy czy droższy i dodać do koszyka.
Zaproponowane będzie ubezpieczenie... w wartościach jakie podawałem. Nie brałem sum z sufitu.
W stacjonarnych może sprzedawcy mają możliwość promocyjnego zejścia z ceny ubezpieczenia.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: dziobu »

Prościej po prostu pokazać:

MM - drogi telefon: (tańszy wariant ubezpieczenia: 13%)
q1.png
MM - tani monitor: (tańszy wariant ubezpieczenia - 16%)
q2.png
Euro - monitor pierwszy z brzegu: (tańszy wariant ubezpieczenia - 20%)
q3.png

Nie ukrywajmy - nikt nie robi tego charytatywnie. Wszystkim rządzi statystyka. Jak ludzie mało psują, albo po prostu nie wykorzystują sytuacji to ubezpieczenie jest tanie i na sensownych warunkach. Jeśli zaś janusz wali harnasiem w matrycę przy każdym meczu i zaraz wymaga naprawy, to jest drogo.

Gdy komuś z rodzinnego otoczenia coś się psuje to wszystko i tak trafia najpierw do mnie. Od parunastu lat, jak bym tak uzbierał dwie, może trzy sytuacje gdy ktoś rozwalił ekran w telefonie albo zalał laptopa co by pozwalało mi skorzystać z takiej gwarancji, to max. Tyle że samej gwarancji za wszystkie sprzęty bym zapłacił nieporównywalnie więcej niż kosztowały mnie naprawy. A psujów w okolicy mi nie brakuje.
cyfron
Grzesinski
Postów w temacie: 3
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: Grzesinski »

Tyle, że podstawowy wariant ubezpieczenia nie obejmuje uszkodzeń losowych.
Trzeba patrzeć na pełne ubezpieczenie, droższe. O tym była mowa...
To, że w UK zapewne w innych zachodnich krajach jest tańsze ubezpieczenie świadczy o tym jak nam do nich daleko... (a biorąc pod uwagę nadużycia to i mentalnie). A gwarancja obejmuje wypadki losowe, których losowość będzie podważał ubezpieczyciel (w kierunku zaniedbania ze strony użytkownika). Wracając do wątku, od którego zaczęła się dyskusja - nieprzykręcona podstawa wyklucza roszczenia.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ubezpieczenie sprzętu

Post autor: mcxmcx »

te ubezpieczenia ze sklepu typu media albo currys to są rzeczywiście drogie jak kolega pokazuje.

Jak kupujesz na amazonie to masz tansze ubezpieczenie. Tak samo mozesz kupic ubezpieczenie do zakupow z ebay ;) i czesto taki Currys sprzedaje w sklepie stacjonarnym tv i ubezpieczenie za 15% wartosci, albo na ebay, nie dosc ze taniej to jeszcze ubezpieczenie za 2-5%.

tutaj sie oplaca ubezpieczenie, bo gwarancja to rok, później jestes wolny.

A tak doplacasz te kilka £ i przynajmniej trzy lata bedzie dzialac
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”