5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Tu przenosimy offtop
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Driveskull »

Zajmuje się Drukiem 3D od paru miesięcy. Postanowiłem tworzyć materiał w którym będę skupiał się na podstawach.
Skompresowałem je do krótkiej listy. Mam nadzieje, że będzie przydatna :)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=aGqpAMhUPbQ
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

Post autor: FlameRunner »

Hmm...
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

Post autor: Paweł CD3D »

Za każdym razem jak oglądam tego typu video zastanawiam się, czemu my nie kręcimy takich filmów...? Ale potem przypominam sobie czym zajmujemy się na co dzień i wracam do pracy.
Ciaho
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

Post autor: McKee »

FlameRunner pisze:Hmm...
Co hmm.... 10 straconych minut na obejrzenie tego gniota ;)
Na dodatek wpis / reklama łamie regulamin ...

Od strony montażu filmu: gratulacje, jest fajnie choć sporo cięte - może napisz sobie co masz mówić bo "tak naprawdę" trochę razi.
Od strony "treści" - bzdury kompletne. Szkoda mi czasu na komentarz. I jeszcze na ukrytą reklamę UM-a ten film wygląda - tylko jakoś nie pasuje mi grupa docelowa odbiorców, bo film raczej dla nastolatków.
Ehhh ....
Do śmietnika moim zdaniem.
artur_n, WillingMagic
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: marek91 »

Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

Post autor: Driveskull »

McKee pisze:
FlameRunner pisze:Hmm...
Co hmm.... 10 straconych minut na obejrzenie tego gniota ;)
Na dodatek wpis / reklama łamie regulamin ...

Od strony montażu filmu: gratulacje, jest fajnie choć sporo cięte - może napisz sobie co masz mówić bo "tak naprawdę" trochę razi.
Od strony "treści" - bzdury kompletne. Szkoda mi czasu na komentarz. I jeszcze na ukrytą reklamę UM-a ten film wygląda - tylko jakoś nie pasuje mi grupa docelowa odbiorców, bo film raczej dla nastolatków.
Ehhh ....
5 podstawowych rad, które zamieściłem w dziale do spraw podstawowych.
Skoro obejrzałeś cały materiał to zapewne też odniesiesz się do końcówki w której wspominam, że nadal się uczę i tak oczywiście film jest skierowany do laików nie do wychodzi na to ,,ciebie"
Jakie bzdury? Dbanie o filament? Poziomowanie stołu? Kalibracja? Sprawdzanie temperatur? Kontrola druku ?
Przykro mi, że w moim skromnym kadrze nie mogę pokazać też drugiej drukarki, żeby to nie było odbierane jako reklama ;)
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Driveskull »

marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
Możesz skasować, myślałem, że skompresowana wiedza komuś się przyda, bo te parę prostych zasad na pewno zmniejsza ilość problemów dla początkujących.
Co do kwestii reklamy - zgodnie z zasadami marketingowymi promuje się materiał od razu nie po tygodniu od publikacji. natknąłem się na ten dział gdzie pomagacie początkującym tłumacząc mega proste rzeczy więc uznałem, że jest to zgodne. Po za tym spokojnie reklamy mi nie potrzeba :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: McKee »

marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
A niech wisi i wstyd twórcy przynosi ;)
Tylko zupełnie początkujący nie zrozumie że to raczej antyreklama jest.

Driveskull: Mówisz o błędach jakie popełniamy - i ja i ty?
Dla mnie to obraźliwe jest.
W życiu mi się filament nie splątał.
Pierwszą warstwę jak jest zła widać od razu - nie ma mowy żeby to przeoczyć (jak już ktoś wie jak ona ma wyglądać).
Zwróć uwagę na sformułowania - będzie lepiej.
5 błędów (raczej Twoich) a potem mówisz o 5 zasadach ... to o czym jest ten film?
Kupy się to nie trzyma - wygląda jak zrobione bez tezy i bez planu - ot, siądę przed kamerą, zacznę gadać, coś z tego wyjdzie, przytnie się sporo i będzie OK. Nie, nie wyszło OK. A już czyszczenie zapchanych ekstruderów rozłożyło mnie na łopatki.
Merytorycznie jest po prostu słabo, ale wierzę, że mogłoby być lepiej bo wiedzę raczej masz (na podstawie tego co słyszę) tylko pleciesz głupoty. Zobacz jak Thomas S. to robi (pewnie znasz gościa z YT - mówił np. jak nie plątać filamentu). On tekst pisze wcześniej a potem mówi do telepromptera - polecam takie podejście - obyłoby się bez tak wielu wycinanych scen i pozwoliłoby (?) ci uporządkować myśli / zaplanować wypowiedź.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: Driveskull »

McKee pisze:
marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
A niech wisi i wstyd twórcy przynosi ;)
Tylko zupełnie początkujący nie zrozumie że to raczej antyreklama jest.

Driveskull: Mówisz o błędach jakie popełniamy - i ja i ty?
Dla mnie to obraźliwe jest.
W życiu mi się filament nie splątał.
Pierwszą warstwę jak jest zła widać od razu - nie ma mowy żeby to przeoczyć (jak już ktoś wie jak ona ma wyglądać).
Zwróć uwagę na sformułowania - będzie lepiej.
5 błędów (raczej Twoich) a potem mówisz o 5 zasadach ... to o czym jest ten film?
Kupy się to nie trzyma - wygląda jak zrobione bez tezy i bez planu - ot, siądę przed kamerą, zacznę gadać, coś z tego wyjdzie, przytnie się sporo i będzie OK. Nie, nie wyszło OK. A już czyszczenie zapchanych ekstruderów rozłożyło mnie na łopatki.
Merytorycznie jest po prostu słabo, ale wierzę, że mogłoby być lepiej bo wiedzę raczej masz (na podstawie tego co słyszę) tylko pleciesz głupoty. Zobacz jak wspomniany Thomas S. to robi - tekst pisze wcześniej a potem mówi do telepromptera - polecam takie podejście - obyłoby się bez tak wielu wycinanych scen.
Właściwie Twoja wypowiedź nie odniosła się do niczego bo nie wymieniłeś, żadnego ,,merytorycznego błędu" tak jak się spodziewałem.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Post autor: McKee »

Driveskull pisze:Właściwie Twoja wypowiedź nie odniosła się do niczego bo nie wymieniłeś, żadnego ,,merytorycznego błędu" tak jak się spodziewałem.
Jak nie jak tak :D:
A "czyszczenie zapchanego ekstrudera" ???
Naprawdę nie wiesz czym się różni ekstruder i dysza?

Było jeszcze: "Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt różnych firm" - no nie wiem - dla mnie to nie brzmi po polsku.

Nie chce mi się ponownie tego oglądać żeby ci błędy wytykać - przecież nie o to chodzi, bo wierzę, że może być lepiej. Ja byś to wcześniej sobie napisał to chyba by było inaczej sformułowane (?)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”