bezczelność

Tu przenosimy offtop
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

Na forach motoryzacyjnych ludzie po setki razy pytają o to jak wymienić żarówkę i nikt nie robi problemu tylko odpowiada lub wskazuje link do odpowiedniego wątku. Zresztą nie ważne. Z takim podejściem i taką filozofią strzelacie sobie w kolano.

Mimo wszystko życzę Wam powodzenia.

P.S.
Można usunąć oba moje konta.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: bezczelność

Post autor: FlameRunner »

@porlock,
Pierwszy raz pisałeś w dziale "Firmy Polecane/Niepolecane". Teraz też pisałeś coś o sklepie.
O zadowolenie klientów sklepu dbam i jestem na tym punkcie wrażliwy / przewrażliwiony.
Jeśli do sklepu nic nie masz, to nie było tematu. ;)
gRbyy pisze:Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej.
Zabawne, miałem właśnie pisać to samo. Gdybyś nie walnął tego głupiego "żeś pan wyjaśnił" (zauważ, że dopiero od tego momentu przestałem być "do rany przyłóż" - no, chyba że samo nakierowanie na tooltipy cie uraziło), włożył choć minimum własnego wysiłku (przeczytał tooltipy i spróbował jakoś to sobie poskładać do kupy) i nadal nie miał pewności co i jak, to bym ci cyknął fotkę ekstrudera i narysował na niej, co trzeba zmierzyć.

A czarę goryczy przepełnił, oczywiście, @gregor1890, sądzący chyba, że jak na szybko podzieliłem się zrobionym na własne potrzeby profilem, to automatycznie zobowiązuje mnie to do wyczerpującego odpowiadania na wszystkie pytania związane z Cura. Jego post jest tak bardzo "fractally wrong", że do tej pory skręca mi mózg, gdy go (ponownie) czytam...
gRbyy pisze:A zawsze znajdę sposó żeby się odszczekać :shout:
No proszę, dorosły facet z dorosłymi dziećmi, a będzie się mścił w internetach jak znudzony, urażony nastolatek? :D
gRbyy pisze: To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...
Na pewno nie po to, żeby przepisywać komuś dokumentację lub pomoc z programu. Prosiłem: przeczytaj tooltipy. Wyraźnie tego nie zrobiłeś. Gdybyś przeczytał i na tej podstawie dalej pytał / napisał jak je rozumiesz / czego w nich nie rozumiesz, to faktycznie wszystko mogłoby się inaczej potoczyć.
gRbyy pisze:A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...
To jest jedyne pytanie, na które odpowiedzi nie znajdziesz w tooltipach - i ten aspekt ostatecznie wyjaśniłem w pierwotnym temacie (edytowałem pierwszego posta). Mam nadzieję, że zamieszczone tam wyjaśnienie jest zadowalające.
gRbyy pisze:Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
Znaczy nie szanujesz naszej (forumowiczów) pracy i naszego czasu - to jest świetny powód.
porlock pisze:Podsuwam pod refleksje
https://www.wykop.pl/wpis/11501074/ja-j ... ci-intern/
Moja ulubiona pasta! Ale patrzę na nią inaczej niż większość. Ja z każdym kolejnym takim leniem, który nawet nie przeczyta tego, co mu się palcem pokazało, coraz bardziej rozumiem przedstawionych tam "negatywnych bohaterów".
gRbyy pisze:Na forach motoryzacyjnych ludzie po setki razy pytają o to jak wymienić żarówkę i nikt nie robi problemu tylko odpowiada lub wskazuje link do odpowiedniego wątku. Zresztą nie ważne. Z takim podejściem i taką filozofią strzelacie sobie w kolano.
A ja ci wkleiłem kawałek pomocy ze strony Ultimaker oraz wskazałem, że możesz zdobyć wartościowe informacje czytając tooltipy. Czy to nie jest właśnie takie zachowanie, jakie przytoczyłeś jako właściwe?


PS W sumie fajnie, że teraz jako-tako dyskutujemy. Kto wie, może dojdziemy do porozumienia?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
balgator
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

FlameRunner pisze:Na pewno nie po to, żeby przepisywać komuś dokumentację lub pomoc z programu. Prosiłem: przeczytaj tooltipy. Wyraźnie tego nie zrobiłeś. Gdybyś przeczytał i na tej podstawie dalej pytał / napisał jak je rozumiesz / czego w nich nie rozumiesz, to faktycznie wszystko mogłoby się inaczej potoczyć.
No widzisz, zakładasz, że każdy zna angielski (w moim wypadku słusznie) i rozumie co w tych tooltipach piszą. Często nawet dokumentacje po polsku są tak napisane, że nie wiadomo co co chodzi, nie mówiąc o angielskich gdzie występuje fachowa terminologia, która nawet dla osoby znającej język jest nie jasna. Możesz oczywiście powiedzieć, cytując kwestę z Psów, "nie się bambus języków uczy"... :D

Zamieszczając cykl o składaniu Anet A8, o tym jak ustawić profil w Cura itd, sam sobie przeczysz bo przecież informacji o profilach do Cura i składaniu A8 są w internecie dziesiątki.....

Zresztą co do szukania oczywistych kwestii w tzw "internecie" to różnie z tym bywa i po to człowiek rejestruje się na takich forach żeby ludzie doświadczeni pomogli nawet w kwestiach da nich bardzo oczywistych.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: bezczelność

Post autor: FlameRunner »

Kojarzycie klasyczny tekst "How To Ask Questions The Smart Way"?
Poniżej wklejam fragment jego polskiego tłumaczenia "Jak mądrze zadawać pytania"
Zanim zapytasz
Zanim wyślesz email z zapytaniem, zadasz pytanie na grupach dyskusyjnych czy też na innym forum, postaraj się znaleźć odpowiedź:
  1. przeszukując sieć,
  2. czytając dokumentację,
  3. studiując FAQ,
  4. eksperymentując,
  5. zadając pytanie doświadczonemu koledze,
  6. czytając kod źródłowy, jeżeli jesteś programistą.
Gdy będziesz zadawać pytanie, zaznacz, że zrobiłeś już wymienione powyżej rzeczy. Dzieki temu będziemy wiedzieć, że nie jesteś leniwy i nie marnujesz cudzego czasu. Jeszcze lepiej będzie, gdy przedstawisz, czego się dowiedziałeś dzięki "zaliczeniu" powyższych punktów. Lubimy pomagać ludziom, którzy pokazują, że potrafią się uczyć na pytaniach.

Próbuj znaleźć odpowiedź, używając wyszukiwarki Google do znalezienia fraz odpowiadających komunikatom o błędach, jakie dostałeś (i przeszukuj zarówno archiwa grup dyskusyjnych, jak i strony WWW). To może naprowadzić Cię na poprawki w dokumentacji bądź wątki na grupach dyskusyjnych, które przyniosą odpowiedź na Twoje pytanie. A nawet jeśli nie, to dodanie "przeszukałem sieć pod kątem wystąpienia tego komunikatu" do maila lub posta z prośbą o pomoc jest dobrym pomysłem.

Przygotuj pytanie. Przemyśl je. Im lepiej pokażesz, że włożyłeś wysiłek w próbę rozwiązania problemu zanim zapytałeś nas, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że rzeczywiście uzyskasz pomoc.

Nie zadawaj złych pytań. Jeśli pytanie, które zadasz, będzie oparte na błędnym założeniu, ktoś z nas (prawdopodobnie myśląc: "Głupie pytanie...") odpowie Ci krótko i dosadnie, mając nadzieję, że nauczysz się czegoś, jeśli dostaniesz to, o co prosiłeś, a nie to, co było Ci naprawdę potrzebne.

Nigdy nie zakładaj, że należy Ci się odpowiedź. Nie należy się - w końcu nie płacisz za to. Otrzymasz odpowiedź, jeżeli na nią zasłużysz - gdy zadasz solidne, interesujące i zmuszające do myślenia pytanie. Takie, które może wzbogacić wiedzę ogółu, a nie takie, które jedynie wyciąga od innych informacje.

Bardzo dobrym początkiem będzie wykazanie chęci współpracy w procesie rozwiązywania problemu. Zadając pytania typu: "czy ktoś może dać mi jakąś wskazówkę", "czego tu brakuje" lub "czy jest jakaś strona, gdzie mógłbym to sprawdzić", masz większą szansę na odpowiedź, niż gdyby pytanie brzmiało: "Proszę o przesłanie dokładnej procedury". Daje to pewność, że dokończysz proces, jeśli tylko ktoś Cię odpowiednio nakieruje.
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
Tylko pytanie po co się to robi?
Jak czytam o waszym stosunku do użytkowników, waszego jak podkreślacie forum, to raczej nie robicie tego pro publico bono. Z takim podejściem (cytując z pamięci kwestę o ludziach, których "zna się osobiście" itd) forum powinno być zamknięte dla Waszych znajomych i tyle.
Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

gRby, odblokowaliśmy ci pierwsze konto bo zaczynasz sensownie rozmawiać.

EDIT a może jadnak nie..
gRbyy pisze:
marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
Tylko pytanie po co się to robi?
Jak czytam o waszym stosunku do użytkowników, waszego jak podkreślacie forum, to raczej nie robicie tego pro publico bono. Z takim podejściem (cytując z pamięci kwestę o ludziach, których "zna się osobiście" itd) forum powinno być zamknięte dla Waszych znajomych i tyle.
Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.
To tak nie działa, to nie my jako właściciele mamy zmieniać podejście tylko ktoś kto chce dołączyć musi się trochę do nas dostosować. To tak jak by ktoś przyszedł do ciebie do domu i zaczął przestawiać meble i dyktował jak masz żyć. Wiem że to bardzo po europejsku ale nie u nas.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: bezczelność

Post autor: dragonn »

gRbyy pisze: Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.
Czemu? Dużo osób się tutaj rejestruje nowych i jakoś u większości odbywa się to normalnie?
marek91, kretu
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: bezczelność

Post autor: porlock »

marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy, jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :) Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

Tak, jest sponsorowane przez DD i filasklep, dzięki temu nie musicie oglądać mrugających bannerów czy denerwujących popupów.
Ale sam rozumiesz, nie możemy pozwolić na to żeby każdy nowy użytkownik pytał o to samo, też liczymy na wasz wkład w rozwój forum :git:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”