bezczelność

Tu przenosimy offtop
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

anraf1001 pisze:Mógłbyś po prostu czytać opisy funkcji i włożyć trochę wkładu własnego...
To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...

Co do wkładu własnego, napisałem jak poprawić chiński zasilacz i co powoduje jego uszkodzenia - jeden z pierwszych postów. Na tym się znam bo to mój zawód, a od drukarch ma słabe pojęcie. A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: bezczelność

Post autor: dragonn »

gRbyy pisze:
anraf1001 pisze:Mógłbyś po prostu czytać opisy funkcji i włożyć trochę wkładu własnego...
To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...

Co do wkładu własnego, napisałem jak poprawić chiński zasilacz i co powoduje jego uszkodzenia - jeden z pierwszych postów. Na tym się znam bo to mój zawód, a od drukarch ma słabe pojęcie. A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...
Wybacz, ale to jest głupota. Forum nie jest po to żeby powtarzać to co pisze w dokumentacji i jest jasne. Właśnie z takich powód powstają strony jak ta http://lmgtfy.com/
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

Szkoda że nie widzicie maila z którego założył konto, teraz to obraził wszystkich na tym forum :)
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

marek91 pisze:No właśnie, przychodzisz na czyjeś forum i stawiasz roszczeniowe żądania zamiast zastosować się do tego co sam napisałeś.
No własnie, sformuowanie "czyjeś forum" pokazuje Wasz stosunek do użytkowników. Rozumiem, że niemal każde forum ma swoich właścicieli, którzy mają słuszne prawo do dyktowania warunków. Jednak forum nawet wtedy jest należy do użytkowników, niezależnie od tego czy są na nim 10lat i napisali miliony postów cz właśnie się zarejestrowali.

Jakie roszczenia? Zadawanie pytań to nie są roszczenia. Nie żądam tylko grzecznie pytam o wyjaśnię tego i owego. Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
marek91 pisze:Skoro nie chcesz udzielać sie na forum to po co założyłeś kolejne konto? (niezgodnie z regulaminem pkt. §1 pkt 8)
Spokojnie nie będę się udzielał bo to nie ma sensu.
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

marek91 pisze:Szkoda że nie widzicie maila z którego założył konto, teraz to obraził wszystkich na tym forum :)
Wiedziałem, że nie umknie to uwadze :-) Tak sobie zażartowałem za tego "gówniarza" :D
Za to akurat przepraszam.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: bezczelność

Post autor: dragonn »

gRbyy pisze:Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
I w ten sposób sprawdza się do dlaczego właśnie te opryskliwe odpowiedzi się pojawiły. Oczekujesz żeby ktoś za Ciebie wyszukał w dokumentacji to co potrzebujesz. Baaa... w tym konkretnym przypadku wystarczało najechać myszką i przeczytać co jest w dymku.

Wybacz, ale lenistwa na forum nie będziemy tolerować :thumbdown: .
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

gRbyy pisze:Nie żądam tylko grzecznie pytam
To chyba znamy trochę inną definicję tego słowa :D
gRbyy pisze:Tak sobie zażartowałem za tego "gówniarza"
He he :roll: świetny żart :roll:
gRbyy pisze: Jednak forum nawet wtedy jest należy do użytkowników, niezależnie od tego czy są na nim 10lat i napisali miliony postów cz właśnie się zarejestrowali.
Nie, nie i jeszcze raz nie. Grubo się mylisz. Zdecydowanie nie będziemy stawiać na równi osób które znamy osobiście od kilku lat z randomowymi userami z trzema postami których nie znamy nawet imion.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: dziobu »

gRbyy pisze:Przyznam, że supełnie was nie rozumiem. Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej. Możana w sposób uprzejmy i grzeczny odpowiadac na pytania. Normalnie wyjaśnić i podjeść tolerancyjnie do osób, które są nowe w świecie drukarek 3d.
Każdy ma swoją historię, swoje doświadczenia i oczekiwania. A tu spotykamy się wszyscy; jeden ma komputer od wczoraj a drugiego laptop uderzył na porodówce. Każdy też podchodzi do tematu trochę inaczej, dlatego forum jako takie ma sens.
Natomiast bronimy się rękami i nogami przed zestawem pytań podstawowych na które odpowiedź można odszukać w sieci w mniej niż minutę. Bo popatrz na to tak:
O, co będę grzebać w sieci - zapytam na forum o podstawową pierdołę
pomyślało 100 osób.
I jak to forum będzie potem wyglądać?

Ty przychodzisz i pytasz. I masz pretensje że ktoś Ci nie odpisuje wierszem co i jak (zwłaszcza że odpowiedź jest gotowa w samym programie).
Ale nie widzisz że nie jesteś pierwszy. Imho reakcja FRa i tak była żadna.
gRbyy pisze:No włanie tak to wygląda. Możecie się klepać wzajemnie po ramieniu i sobie przytakiwac, a nowych spószczac na bambus...
Nie nowych. Leniwych.
W kontekście tego co napisałem powyżej - forum nie jest do tego żeby streszczać informacje z sieci. Jeśli coś masz opisane na stronie producenta, licznych już forach a gdzieniegdzie wyjaśnione na jakimś filmiku to dlaczego uważasz że warto to n-ty raz powielać tutaj? Jak sobie wyobrazasz to forum po roku takiego "rozwoju"?
Pomogę Ci - mojreprap.pl.
gRbyy pisze:Bardzo mi schlebia wasza błędna ocena mojego wieku. Bardziej pasował by epitet stary dziad niż gówniarz bo proawdopodobnie jestem starszy od większość z użytkowników tego typu forum. A sądząc po niku "marek91" to powiem, że mam syna o 5 lat starszego :D
Ja wiem że "mężczyźnie nigdy nie dorastają", ale chyba przeginasz ;P
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: bezczelność

Post autor: porlock »

emartinelli
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 8
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: marek91 »

Panowie, jeśli się nie podoba to polecam wam grupę o druku 3d na FB, tam na takie akcje nikt nie reaguje.
gRbyy pisze:Za to akurat przepraszam.
No, widzę idziemy w dobrym kierunku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”