bezczelność

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Czemu? Dużo osób się tutaj rejestruje nowych i jakoś u większości odbywa się to normalnie?
Oto powód:
Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, (...)
dragonn, marek91, chemik72
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: dziobu »

porlock pisze:A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy,
Dwa odnośniki na dole strony. Nazwanie tego reklamą to potwarz dla marketingowca ;)
porlock pisze: jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :)
Ja tego chyba nigdy nie ogarnę - powiedz mi dlaczego "hajs się zgadza" i w jaki sposób te dwa zarąbiste linki na dole strony mają przyciągnąć kogokolwiek?
porlock pisze: Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.
Nikt nie ukrywa czyje to forum, kto je sponsoruje i kto nim zarządza. Chyba nie ma w tym niczego złego?
Ale też nikt nie wymaga żebyś używał produkty jednego właściciela i kupował je w sklepie drugiego ;)

A w ogóle to siedzisz na forum jakiś czas i pewnie dobrze wiesz co tu się wyprawia - tym bardziej nie rozumiem Twojego posta.
gRbyy

Re: bezczelność

Post autor: gRbyy »

marek91 pisze:To tak nie działa, to nie my jako właściciele mamy zmieniać podejście tylko ktoś kto chce dołączyć musi się trochę do nas dostosować. To tak jak by ktoś przyszedł do ciebie do domu i zaczął przestawiać meble i dyktował jak masz żyć. Wiem że to bardzo po europejsku ale nie u nas.
Zapominasz czy zapominacie jako właściciele o jednej fundamentalnej kwestii. Forum tworzą użytkownicy, zarówno ci starzy jak i nowi. To oni, w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. Z jednej strony dostają od właścicieli platformę, jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować. Może czasem trzeba zacisnąć zęby i być miłym wbrew sobie, ale obrażanie ich to nie jest rozwiązanie.
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: bezczelność

Post autor: porlock »

Dziubu spokojnie :) widzę tu tendencję to wyciągania wniosków emocjonalnych z tekstu na podstawie jego fragmentów, tzn przeczytam kawałek emeocje poszły więc to co dalej to już nie czytam... Zupełnie jak bym z żoną roamwial ;-) no offence, proponuję potraktować to porownianie jak komplet. Nie rozumiesz po co to napisałem bo nie doczytales ostatniego zdania, a długi to tekst nie byl.

Co do zgadzania sie hajsu, są rożne modele rozliczna reklamy w internecie, najbardziej popularne to cpv i cpc, znam koszty hostingów oraz koszty reklam i mogę stwierdzić z całą pewnością ze hajs się zgadza, gdyby mieli zapłacić w jakimś innym miejscu w jednym z 2 modelu które wymieniłem , przynajmniej jeśli chodzi o utrzymanie serwera, osobistego zaangażowania właścicieli DD oraz pewnego sklepu nie liczę bo to ciężko określić.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: bezczelność

Post autor: kretu »

I sam odpowiadasz na pytanie dlaczego jest taka reakcja administracji generując złe treści czyli posty pozbawione wartości merytorycznej a jedynie ukazujących twoje TOTALNE lenistwo i do tego roszczeniowość. Generując złe treści tworzysz złe forum.

Mówisz o nieznajomości języka a wrzuciłeś chociaż do google translate? nie mówiąc o tym że dzięki użytkownikom tego forum jest dostępna polska wersja.

Niestety posty ludzi którym się nie chce nawet przez 30 sec pomyśleć i samemu spróbować rozwiązać własny problem zanim biegną z problemem na forum generują śmietnik a nie wartościowe treści.

Mnie wręcz zadziwia cierpliwość niektórych użytkowników w tym administracji na odpowiadanie po raz kolejny na trywialne pytania ale trywialne pytania to jedno ty przekroczyłeś granicę bo nawet nie prosiłeś a wręcz żądałeś aby ci wszystko podali na tacy.
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: bezczelność

Post autor: FlameRunner »

gRbyy pisze: No widzisz, zakładasz, że każdy zna angielski (w moim wypadku słusznie) i rozumie co w tych tooltipach piszą. Często nawet dokumentacje po polsku są tak napisane, że nie wiadomo co co chodzi, nie mówiąc o angielskich gdzie występuje fachowa terminologia, która nawet dla osoby znającej język jest nie jasna.
Nadal nie rozumiesz, o co nam chodzi... W takiej sytuacji pisze się: "nie znam angielskiego" albo: "przeczytałem to i to, i nie rozumiem tego i tego". W takiej sytuacji można coś odpisać. W sytuacji "przeczytaj to i to" -> "chuj kurwa źle wytłumaczyłeś", nawet jakbym chciał pomóc, to nie wiem, jak. Wkleić tooltipy, bo ich nie znalazłeś? Przetłumaczyć, bo nie znasz języka? Rozrysować, bo przeczytałeś i masz pomysł jak to mierzyć, ale nie jesteś pewien, czy dobrze myślisz?
Odsyłam do cytowanego wyżej fragmentu tekstu "jak mądrze zadawać pytania".
I raz jeszcze podkreślam: głównym powodem mojej ostrej reakcji (tej z początkiem na czerwono) był użytkownik gregor.
gRbyy pisze:Zamieszczając cykl o składaniu Anet A8, o tym jak ustawić profil w Cura itd, sam sobie przeczysz bo przecież informacji o profilach do Cura i składaniu A8 są w internecie dziesiątki.....
Ale nie są to informacje przeklejone z innnych stron, tylko napisane przeze mnie od zera. Prawda, jest w internecie dużo informacji o A8, ale większość z nich stworzona jest przez ludzi o niewielkim doświadczeniu. Sądziłem, że spostrzeżenia spisane przez kogoś, kto zajmuje się drukiem troszkę dłużej i widział troszkę więcej niż typowy posiadacz A8, będą ciekawsze i bardziej wartościowe niż typowe publikowane w internecie treści dotyczące tej drukarki.
porlock pisze: A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy, jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :) Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.
Całkowicie nie przypadkiem. :)
- Forum my stworzyliśmy i od początku było wiadomo, kim jesteśmy.
- Forum ma niemal dwa lata, a nasze loga w stopce są dopiero od niedawna (od kilku tygodni?).
- Loga w stopce mają za zadanie przypominać niektórym, że to forum nie jest ani niczyje, ani wspólne, tylko ma jasno określonych właścicieli.
- Ich skuteczność jako reklamy jest żadna, podobnie jak linka w sygnaturce.
- Skuteczną reklamę mogą stanowić niektóre moje posty, jednak gdybyś posiedział trochę dłużej na forum, zobaczyłbyś jak mały, w porównaniu do niektórych innych użytkowników, odsetek moich postów stanowią posty promujące mój sklep. Widziałbyś też, ile czasu tu spędzam i ile treści zamieszczam.
gRbyy pisze: Zapominasz czy zapominacie jako właściciele o jednej fundamentalnej kwestii. Forum tworzą użytkownicy, zarówno ci starzy jak i nowi. To oni, w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. Z jednej strony dostają od właścicieli platformę, jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować. Może czasem trzeba zacisnąć zęby i być miłym wbrew sobie, ale obrażanie ich to nie jest rozwiązanie.
To prawda, tych pomocnych i publikujących wartościowe wypowiedzi - szanujemy.
Tych pytających i potrzebujących pomocy - również.
Tych sądzących, że pomoc im się należy - wręcz przeciwnie.

Ogólnie to trochę śmieszna sytuacja, że niemal od samego początku pobytu na forum mówisz mi/nam, jak powinienem/powinniśmy moderować...
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: bezczelność

Post autor: McKee »

porlock pisze:Co do zgadzania sie hajsu, są rożne modele rozliczna reklamy w internecie, najbardziej popularne to cpv i cpc, znam koszty hostingów oraz koszty reklam i mogę stwierdzić z całą pewnością ze hajs się zgadza, gdyby mieli zapłacić w jakimś innym miejscu w jednym z 2 modelu które wymieniłem , przynajmniej jeśli chodzi o utrzymanie serwera, osobistego zaangażowania właścicieli DD oraz pewnego sklepu nie liczę bo to ciężko określić.
Te bannery na dole pojawiły się tydzień, góra dwa tygodnie temu, co powinieneś wiedzieć patrząc na datę Twojej rejestracji.

I przyznam, że sam zwracałem uwagę FlameRunnerowi, że przegina z NIE-REKLAMOWANIEM swojego sklepu. Do tego stopnia, że wielu użytkowników nie wiedziało o jego sklepie/hobby(?).
Zobacz ilu 'komercyjnych' użytkowników robiło to otwarcie.
Zobacz jak wielki baner jest na starym http://mojreprap.pl/
Moim zdaniem jest fair. (Wreszcie).
(Choć nie myślę żeby adminom/sponsorom jakoś bardzo na tym zależało).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: bezczelność

Post autor: dziobu »

porlock pisze:Nie rozumiesz po co to napisałem bo nie doczytales ostatniego zdania, a długi to tekst nie byl.
Przeczytałem, tylko nie zgodziłem się z nim ;P
Widocznie zaszło nieporozumienie, ale mniejsza z tym :)


Tendencja o której wspominasz to taka moja zaszłość; może i podchodzę nadpobudliwie ale poprzednie kilka razy (inne fora, grupy dyskusyjne) byłem tolerancyjny aż do tego stopnia:
gRbyy pisze:w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. (...), jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować.
W efekcie do dziś nie przetrwało nic z tych rzeczy: znawcy tematów uciekli, fora nie istnieją a grupy dyskusyjne to obelgi i spam. Teraz już wiem że "głupie pytania" nie są potrzebne, co więcej - trzeba je tępić. Tak jak lenistwo i ignorancję.
Jak ktoś raz na to pozwoli, będzie to znak że nadszedł czas na szukanie nowego miejsca wymiany informacji. Niestety w społeczeństwie informacyjnym (tego nauczyłem się na studiach ;p) o rzetelną informację trzeba dbać.
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: bezczelność

Post autor: porlock »

McKee...stop stop stop, ja nie krytykuje banera jako takiego, niech sobie będzie nic mi on nie przeszkadza :) może być nawet 10 razy większy, nawet na cała stronę, bardzo dobrze ze jest, all hail to the baner. Ja w ogolę nie mam nic do tego ze to forum ma właścicieli i jest sponsorowane i ze korzystają oni z tego ze sponsorują to forum. Poprostu wypowiedz jednego z kolegów zabrzmiała tak jak by to forum było prowadzone kompletnie bez interesownie i poczulem ze to nie tak, bo nie jest :) wiec to napisałem.. prosze nie rozkręcać g burzy znowu bo nie ma o co.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: bezczelność

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze: I przyznam, że sam zwracałem uwagę FlameRunnerowi, że przegina z NIE-REKLAMOWANIEM swojego sklepu. Do tego stopnia, że wielu użytkowników nie wiedziało o jego sklepie/hobby(?).
To prawda i ostatecznie muszę Ci przyznać rację, faktycznie niektórzy zdają się nie zdawać sobie sprawy z tego, że prowadzę sklep.
"Hobby(?)"?
dziobu pisze: Tendencja o której wspominasz to taka moja zaszłość; może i podchodzę nadpobudliwie ale poprzednie kilka razy (inne fora, grupy dyskusyjne) byłem tolerancyjny aż do tego stopnia:
gRbyy pisze:w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. (...), jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować.
W efekcie do dziś nie przetrwało nic z tych rzeczy: znawcy tematów uciekli, fora nie istnieją a grupy dyskusyjne to obelgi i spam. Teraz już wiem że "głupie pytania" nie są potrzebne, co więcej - trzeba je tępić. Tak jak lenistwo i ignorancję.
Jak ktoś raz na to pozwoli, będzie to znak że nadszedł czas na szukanie nowego miejsca wymiany informacji. Niestety w społeczeństwie informacyjnym (tego nauczyłem się na studiach ;p) o rzetelną informację trzeba dbać.
Otóż to!
Od początku moją ambicją jest, by poziom merytoryczny treści na forum był chociaż o oczko wyżej niż na fejsikowych grupach i innych wykopach.
Fora opuszczone przez właścicieli lub moderowane tylko w zakresie usuwania bluzgów, samoistnie stają się bagnem informacyjnym.
balgator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”