bezczelność

Tu przenosimy offtop
gRby

bezczelność

Post autor: gRby »

FlameRunner pisze:Jeśli chcesz korzystać z trybu drukowania "One at a Time", zmierz swój egzemplarz drukarki i wprowadź odpowiednie wartości.
Mógłbyś to rozwinąć?
Funkcja All-at-once i one-at-a-time jest ogólnie jakoś mało jasna i czasem sama się wyłącza. Coś czytałem, że zależy od wysokości osi czy coś.
Jakie wartości trzeba zmierzyć (to znaczy co jest zależne od egzemplarza)?

// Temat wydzielono z: viewtopic.php?f=64&t=2370
// FR
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: FlameRunner »

Jak to "sama się"?

Mało jasna?

https://ultimaker.com/en/resources/20425-special-modes
Print sequence
When more objects are placed on the build plate, you can define in which sequence they should be printed. This option is only available on single extrusion machines. There are two options:
  • All at once: All objects are printed at the same time, which means that it will print one layer of each object before going to the next layer.
  • One at a time: Objects will be printed one by one. This mode can only be used if the models are smaller than the gantry height, which is the distance between the build plate and lowest print head shaft.
Co do pomiarów, powinny pomóc wskazówki w dymkach pojawiających się przy najechaniu na poszczególne pola.
gRby

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: gRby »

FlameRunner pisze:Jak to "sama się"?
Ano sama. Ale już wiem czemu. "One at a time" przełącza się na "disabled" jeśli poniższy warunek nie jest spełniony:
" This mode can only be used if the models are smaller than the gantry height, which is the distance between the build plate and lowest print head shaft."
FlameRunner pisze:Co do pomiarów, powinny pomóc wskazówki w dymkach pojawiających się przy najechaniu na poszczególne pola.
No to żeś pan wyjaśnił...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: FlameRunner »

gRby pisze: No to żeś pan wyjaśnił...
Mam świetną propozycję!
Wyjaśnij lepiej.
Poeksperymentuj, potestuj, zrób zdjęcia, rozrysuj na nich co i jak, napisz część teoretyczną i wrzuć jako poradnik na forum.
gregor1890
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2017, 08:23
Drukarka: anet a8

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: gregor1890 »

To po co robić poradnik w pierwszym poście gdy nie chce się odpowiedzieć dobitnie na zadane pytanie tylko odsyła się
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: FlameRunner »

Coś się wam pomyliło. Grubo pomyliło.

Nie macie prawa wymagać na forum od kogolwiek, by odpowiadał na wasze pytania.


Kupiłem drukarkę za własne pieniądze.
Poświęciłem dużo wolnego czasu na prowadzenie relacji ze składania i napisanie kilku poradników.
Każdy może się z tymi materiałami zapoznać. Bezpłatnie. Bez rejestrowania się.

A tu jakichś dwóch gówniarzy* ma do mnie pretensje, że nie napisałem na zawołanie kolejnego poradnika, specjalnie dla jednego z nich. Prezentujecie sobą szczyt bezmyślności i bezczelności.

Właśnie w takich momentach, przez komentarze takie jak wasze, forumowicze zamieszczający wartościwe treści odpuszczają sobie. Wylogowują się i zajmują własnym życiem bądź stają się biernymi obserwatorami.
Przy następnym poradniku, zanim napiszę choć słowo, pięć razy się zastanowię, czy warto.

* Próbuję nie dopuszczać do siebie myśli, że możecie mieć więcej niż po piętnaście lat.
dziobu, anraf1001, marek91, TDI-CAD, chemik72, morf, SQ9KRD, WillingMagic, balgator
gregor1890
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2017, 08:23
Drukarka: anet a8

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: gregor1890 »

Właśnie się komuś coś pomyliło ale chyba nie mi , nie wymagam od Ciebie niczego i nie obrastam w znawce wszystkiego tak jak Ty.
I z nazywaniem kogoś gówniarzem pokazałeś stopień własnej dorosłości
Pozdrawiam serdecznie zastanów się czasem co piszesz
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: anraf1001 »

Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: dragonn »

anraf1001 pisze:Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...
Ty czasem nie tłumaczyłeś wszystkich dymków do Polskiego :lol: ? :roll:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

Post autor: anraf1001 »

dragonn pisze:
anraf1001 pisze:Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...
Ty czasem nie tłumaczyłeś wszystkich dymków do Polskiego :lol: ? :roll:
A co to zmienia? :D Po za tym nie lubię się tym "szczycić" bo nie każdemu się to podoba :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”