Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

Post autor: sp6vgx »

Heh miałem taki problem w tamtym roku i też padło na MSI tylko starszy model konkretnie MSI GT72VR 7RD w konfiguracji:

i7-7700HQ 2.8/3.8GHz
16GB RAM DDR4 2400MHz
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
17.3" FullHD 120Hz (G-SYNC)
SSD 240GB m. 2 PCIe x4 NVMe (Patriot HellFire MLC)
HDD 1TB 7200rpm
Nagrywarka Blu-Ray
Mysz SteelSeries

Teraz po kolei jasne jest że typowy laptop gamingowy będzie kosztował sporo więcej niż stacjonarka o lepszych parametrach, generalnie na takie dyskusje szkoda czasu. Teraz czy GTX1070 jest najmocniejszy nie.. można kupić w SLI lub z GTX1080 ale pomińmy te tematy bo tutaj idziesz w kwoty bliżej 16k zł...

Serie GE od MSI odradzam z jednego powodu - fajny laptop ale niestety seria GT jest dlatego taka gruba aby upchać tam ogromne chłodzenie. W przypadku GE temperatury są mordercze i trudno utrzymać takiego laptopa (kolega z pracy ma), powiem że mój MacBook Pro 15" z I7 w stresie to jest "zimny" w stosunku do tego MSI ;)

Odnośnie porównywania do Dell XPS czy Presision nie ma sensu to nie to (miałem zarówno i Presisiona i XPS-a więc wiem o czym piszę), ot inne zastosowanie bardziej można do Alienware to porównywać (te MSI to DTR-y - desktop replacement). Niestety smutna prawda jest taka że zw wzrostem cen kart graficznych oberwało się też takim laptopa więc w tej cenie o GTX1070 można zapomnieć. Jak już celować własnie w GTX1060 ale z 6GB pamięcią (wersja nie okrojona). Można też zastanowić się nad mniejszą matrycą jak cena jest istotna (15.6"). Kolejna sprawa to karty graficzne serii 10XX nie ma co porównywać do starszych GTX-ów itp. od tej serii wersje w laptopach mają niewiele mniejszą wydajność od tych z stacjonarnych (nie tak jak to było kiedyś że te same cyferki w laptopie i stacjonarnym to była przepaść). Trzeba też pamiętać że taki komputer to jest średnio przenośny ciężkie to tego zasilacz to też cegła... Ja kupiłem z tego względu że można go łatwiej zabrać samochodem na wyjazd do rodziny itd. choć kolega takiego (starsza wersja z GTX980) targa codziennie do pracy w plecaku...

Teraz odnośnie Hyperbook i innych tzw. kadłubków - można pomyśleć, ale jak ja patrzyłem w tamtym roku różnica w cenie była zbyt mała... a przepaść w wykonaniu ogromna... Po prostu przynajmniej dla mnie oscylując na poziomie komputera w okolicach 8k zł kilka stówek w jedną czy w drugą nie robi wielkiej różnicy (ot jak to mówią czasem to pozorna oszczędność).

Inna sprawa to przynajmniej moim zdaniem kupno takiego komputera w tym roku to średnio udana inwestycja. Zapewne w tym roku Nvidia zaprezentuje jakieś nowe karty (chodzą takie plotki), do tego zapewne przyszłoroczne Intele będą pozbawione błędu. Sam dlatego zrezygnowałem z zakupu takiego MSI dla siebie i raczej będę chciał kupić w przyszłym roku...

W sumie jak nie ten MSI to jest jeszcze inne firmy robią gamingowe maszynki - ale tutaj warto po jakiś boardach typowych dla graczy pochodzić i obczaić co obecnie warto, a co nie...
TDI-CAD
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”