Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Tu przenosimy offtop
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Przecież to nie moje zdjęcie. Logiczne chyba że nie pokaże czego nie ma inaczej niż pokazując zdjęcie na którym jest. W takim razie wklejam moje. Nie ma tego wentylatora i tyle.
Załączniki
sukDvl0.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: McKee »

Ja się poddaję... Jeżeli wysyłasz czyjeś zdjęcie to nawet nie będziemy w stanie ocenić czy masz starszy, czy nowszy model tej drukarki. To na zdjęciu to starszy model albo zupełnie jakaś inna drukarka (w nowszym modelu FFCP chłodzenie wygląda inaczej). Ew. wczuć może kilka innych zdjęć drukarki. A jeżeli to problem ze zdjęciami to napisz o tym po prostu. Rozumiem, że kupiłeś nie to co chciałeś, ale w takim razie oddaj lub daj sobie pomóc. Wróżenie z fusów i domyślanie się jaką tak naprawdę masz drukarkę nie pomaga.

PS.: Na internecie często piszą o tej drukarce jako "FFCP" - to hasło pomaga czasem w wyszukiwaniu (np. na Thingiverse).
dragonn
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Nie chciałem wprowadzić nikogo w błąd. U mnie tego chłodzenia naprawdę nie ma i jak patrze to na starsze zdjęcia to tego chłodzenia po prostu nie dodawali. Musiało się pojawić w kolejnych wersjach. Zresztą nie ma też przewodu zasilającego ten wentylator we wiązce.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kretu »

McKee pisze:Nie porównuj FlashForge i CTC/Bizer - to zupełnie 2 różne drukarki i zupełnie inna klasa jeżeli chodzi o zarówno funkcjonalności jak i wykonanie. (To trochę tak jakbyś porównywał oryginalną Prusę do chińskiego klona).
Nie to Jest bizer w metalowej obudowie idąc twoją analogią Prusa to MakerBot FF to Ender, a Bizer to Aneta. Tym bardziej że FF to jest dokładnie tak samo jak bizer klon Replicatora 1 Dual tylko że w obudowie od Replicatora 2. FF dopiero przy późniejszych drukarkach poszedł trochę w jakość i autorskie konstrukcje.
McKee pisze: 1. FlashForge ma chłodzenie - nic nie trzeba lutować itp. Jest (powinna być) turbina a nie wentylator. Wystarcza. W domyślnej konfiguracji oprogramowania jedna dysza jest przeznaczona do PLA, druga do ABS. Jeżeli ktoś zamierza drukować tylko z PL (dwukolorowo) to można przerabiać tunel (do równiejszego rozłożenia "przeciągu"), przy ABS nie ma potrzeby. Wrzuć zdjęcia głowicy / brakującego ;) wentylatora.
Tak samo jak są bizery które mają nadmuch w oryginale kolega ma problemy wynikające z braku nadmuchu więc założyłem że go nie ma i jak twierdzi tak własnie jest.
McKee pisze: 2. Slicer ma dużo do rzeczy: Simplify3D dostarcza gotowe profile do tej drukarki - nie trzeba grzebać w żadnych opcjach dotyczących prędkości druku, retrakcji itp. Przynajmniej na początku NIE POWINNO się wręcz grzebać w ustawieniach tylko użyć "fabrycznych" dostarczanych przez producenta. Trzeba po prostu ściągnąć dedykowane profile i użyć ich.
Czyli uważasz że syfiaste wydruki jakie mu wychodzą to wina Simplify3d? Czy co że niby slicer ma tu coś do rzeczy? Profile do Flashforge pasują do Bizera
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: McKee »

kretu pisze:Nie to Jest bizer w metalowej obudowie
Będzie osobiście (z góry przepraszam): Różnica pomiędzy tym co Ty myślisz o porównaniu tego co ja napisałem polega na tym że ja mam FlashForge Creator PRO (v2016) i mam 2szt CTC Bizer, i wiem jakie są różnice pomiędzy tymi drukarkami, a Ty porównujesz zdjęcia i opisy.

Skąd wiem, że porównujesz coś czego nie dotykałeś? Bo gdybyś drukował na jednej i na drugiej to wiedziałbyś jak wiele te drukarki dzieli - różnice w jakości wykonania są ogromne - przynajmniej tych drukarek, które posiadam.

FFCP drukuje dobrze od wyjęcia z pudełka - na firmowych profilach - tu na zdjęciach widać, że górna warstwa nie wychodzi i są niedolane szpary w wydrukach - można zalecać modyfikacje wypełnienia, outline overlap, retrakcji i innych parametrów. Można długo dyskutować, ale po co? Jeżeli użytkownik coś kombinował to wystarczy wgrać fabryczny profil z S3D, który jest dobry. Zajmie to ~3min i jedna zmienna/niewiadoma mniej.

PS.: Trzeba też wziąć poprawkę na to że drukarka jest używana, i w zasadzie nie wiadomo nawet czy FlashForge Creator czy FlashForge Creator Pro.
Ale biorąc pod uwagę, że użytkownik jest "firmowy" a nie hobbysta to moim zdaniem należałoby ten sprzęt zwrócić po prostu - szkoda czasu na "zabawę".

PS.: Profile do FlashForge i Bizera są różne :rotfl: Niby ta sama mechanika ale S3D zrobiło różne (i jak się zastanowić to nawet ma sens: same różnice w budowie/wykonaniu ekstrudera pozwalają na szybszą retrakcję w FFCP).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: McKee »

McKee pisze:
kretu pisze:Nie to Jest bizer w metalowej obudowie
Będzie osobiście (z góry przepraszam): Różnica pomiędzy tym co Ty myślisz o porównaniu tego co ja napisałem polega na tym że ja mam FlashForge Creator PRO (v2016) i mam 2szt CTC Bizer, i wiem jakie są różnice pomiędzy tymi drukarkami, a Ty porównujesz zdjęcia i opisy.

Skąd wiem, że porównujesz coś czego nie dotykałeś? Bo gdybyś drukował na jednej i na drugiej to wiedziałbyś jak wiele te drukarki dzieli - różnice w jakości wykonania są ogromne - przynajmniej tych drukarek, które posiadam.

FFCP drukuje dobrze od wyjęcia z pudełka - na firmowych profilach - tu na zdjęciach widać, że górna warstwa nie wychodzi i są niedolane szpary w wydrukach - można zalecać modyfikacje wypełnienia, outline overlap, retrakcji i innych parametrów. Można długo dyskutować, ale po co? Jeżeli użytkownik coś kombinował to wystarczy wgrać fabryczny profil z S3D, który jest dobry. Zajmie to ~3min i jedna zmienna/niewiadoma mniej.

PS.: Trzeba też wziąć poprawkę na to że drukarka jest używana, i w zasadzie nie wiadomo nawet czy FlashForge Creator czy FlashForge Creator Pro.
Ale biorąc pod uwagę, że użytkownik jest "firmowy" a nie hobbysta to moim zdaniem należałoby ten sprzęt zwrócić po prostu - szkoda czasu na "zabawę".

PS.: Profile do FlashForge i Bizera są różne :rotfl: Niby ta sama mechanika ale S3D zrobiło różne (i jak się zastanowić to nawet ma sens: same różnice w budowie/wykonaniu ekstrudera pozwalają na szybszą retrakcję w FFCP).
kretu pisze:Czyli uważasz że syfiaste wydruki jakie mu wychodzą to wina Simplify3d? Czy co że niby slicer ma tu coś do rzeczy? Profile do Flashforge pasują do Bizera
PS.: Jest to możliwe. Tak Slicer ma dużo do rzeczy.
Porównałem temperatury w obu profilach - różnią się znacznie - zarówno stół jak i ekstruder. Inna długość i prędkość retrakcji. Różne outline overlap (w FFCP większe) - to naprawdę ma znaczenie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Ja drukarki nie zwrócę bo to by się otarło pewnie o sąd a miałem już z sądami kilka razy do czynienia (nawet była dosyć głośna sprawa w sądzie najwyższym ale pominę szczegóły) i tam nigdy nie ma nic pewnego. Koszt biegłego przekroczy dwukrotnie wartość a ostatecznie szanse są i tak 50 na 50. Zresztą on nigdy nie napisał wprost jaka to jest wersja. Próbowałem precyzyjnie wypytywać o różne szczegóły, on to potwierdzał prawdopodobnie nawet nie rozumiejąc czasami o co chodzi (czasami milcząco a czasami w stylu: "tak, ta drukarka ma wszystkie te właściwości" - chociaż przykładowo nie ma wyświetlacza pochylonego o 45 stopni jak w nowszej wersji). Pewne wady były widoczne na zdjęciach ale tak naprawdę widzę je dopiero w momencie kiedy wiem czego szukać i widzę już dokładnie te różnice między drukarką której szukałem a tą którą mam. Tu coś brakuje, tu coś połamane, w opisie wszystko pięknie i kompletnie słowa o tym (jedynie te zdjęcia), a w korespondencji do mnie "DRUKARKA JAK NOWA POZA OSŁONAMI KTÓRE SIĘ NISZCZĄ". Więc przyjąłem, że osłony są po prostu porysowane jak to przy normalnym użytkowaniu bywa, a one są połamane i poklejona taśmą klejącą. Wentylator miał wyłamane łopatki i drukarka trzęsła się jak stara pralka przy wirowaniu na 1500 obrotów a ten mi pisze "wystarczy ten wentylator dokręcić". W transporcie do środka były włożone dwa ciężkie filamenty (nawet ich nie odłączył od drukarki więc się nieco połamały a rurki prowadzące powyginały), całość się (chyba) od nich kompletnie rozregulowała (poprzekaszane osie) a ten mi znowu piszę "przecież każda drukarka wymaga kalibracji". No pewnie wymaga ale jeśli o drukarkę ktoś dbał właśnie w taki sposób to ja jej nie chce. Tyle narzekania.

Jest to Creator PRO. Ta górna warstwa na niebieskim to chyba wydruk przerwany pod koniec. Raczej z górą nie było dużych problemów.

Nawiew sobie wydrukowałem i wyrzuciłem bo nie dało się usunąć podpór :) Będę próbował dzisiaj jakiś inny.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: McKee »

No to masz zabawę...
Rozważ ew. jeszcze użycie dedykowanego softu: http://www.flashforge.com/support-cente ... t-support/(choć S3D jest lepsze).
Na przyszłość (choć to rada dla innych raczej): Prosić o zdjęcia i ew. weryfikować na forum - co kilka głów to nie jedna - zawsze ktoś na coś może zwrócić uwagę, co innym umknie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: virgin71 »

Jaki sąd? Napisałeś, że chcesz zwrócić chociaż? Przypomina mi to inny wątek, który zakończył się happy endem, tylko dlatego, że namówiliśmy użytkownika na kontakt ze sprzedawcą.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kretu »

McKee po pierwsze pudło bawiłem się obydwoma drukarkami. Bizera posiadam na FF namówiłem znajomego. Tylko że FF widziałem już po pewnych jego przeróbkach między innymi chłodzenia więc nie wiedziałem czy jest jakieś domyślnie w zestawie. I nadal uważam że jest to konstrukcyjnie bizer a dokładnie bizer III bo ctc też miało swój wypust w metalowej obudowie. Mam wrażenie że próbujesz obalić tezę której ja nigdy nie postawiłem że bizer II i FF to taka sama jakość. Nie, sklejkowa rama to największa wada bizera więc sama jej zmiana to jest bardzo na + i dlatego właśnie namawiałem znajomego na nią zamiast na bizera pomimo różnicy w cenie. Ja od początku lecę na profilach od Flashforga bo tak jest polecane na niemiecko-języcznych forach gdzie jest najwięcej informacji i nie mam z nimi żadnego problemu.

A nie uważasz że brak nadmuch przy PLA jest najbardziej oczywistą przyczyną wad które widać na zdjęciach (no poza niedolaniami o których też wspominałem)

Teraz etet100 wybacz ale tu zgadzam się z McKee jeżeli mamy ci pomóc to wysil się na własne zdjęcia. To że ty nie widzisz różnicy między tym co masz a zdjęciem z internetu nie znaczy że my jej nie dostrzeżemy. Wysil się trochę. Co do zwrotu najpierw pokaż zdjęcia tego co masz albo zadaj pytanie sprzedającemu co on myśli o twoich problemach. Może być tak że gość skupił ileś tych drukarek w różnym stanie i coś przeoczył ale będzie chętny problem rozwiązać.
Zablokowany

Wróć do „Offtop”