Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Tu przenosimy offtop
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Nie mam już 15 lat żeby wierzyć w jakąś sprawiedliwość. I tyle.

Post autor: etet100 »

Witam. Kupiłem taką drukarkę i mam z nią problemy. Widać to mniej więcej na załączonych zdjęciach.

- Na ściankach ghosting (ale w sumie to jeszcze jest najmniejszy problem).
- Przy zmianach kierunku robią się kulki filamentu. Zaczyna to być mocno widoczne gdzieś między 5 a 10 warstwą i potem z każdą warstwą jest tego coraz więcej. Na zdjęciach już jest troszkę (z naciskiem na troszkę) lepiej ale musiałem zmniejszyć flow rate gdzieś do 80%.Dodatkowo często już przy 2 warstwie widać jak rogi pierwszej lekko podnoszą się lekko do góry i tego filamentu jest za dużo.
- Na ściankach śmieci.
- Nawisy to dramat absolutny

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Te filamenty to orbitech pla (sprawdzony i pewny) i jakaś próbka nebula pla. Ekstruder od 210 do 215, stól bez grzania lub do około 40 (i tak w sumie za dużo bo obiekt robi się zbyt plastyczny). Grubość warstwy 0.1mm. Dysza 0.4. Pędkości od 2000mm/min do 3600 (a na 1 warstwie od 20 do 50%). Jeden z pasków w osi Y był minimalnie luźny ale naciągnąłem go naprawdę solidnie. Grzebałem już we wszystkich opcjach dotyczących retrakcji, prędkości. Nie próbowałem natomiast żadnego innego slicera.

Ktoś jest w stanie pomóc? Poczytałem już na ten temat ale do tej pory nie znalazłem żadnego działającego rozwiązania.
Załączniki
IMG_20190210_114527.jpg
IMG_20190210_114511.jpg
IMG_20190210_114458.jpg
IMG_20190210_114440.jpg
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kretu »

Po pierwsze ta drukarka to chyba jeden z klonów Replicatora tu na forum najczęściej pod nazwą Bizer.
Po drugie jaki filament obstawiam że PLA ta drukarka w domyślnej konfiguracji z tego praktycznie nie drukuje konieczne jest dorobienie nadmuchu.
Po trzecie sprawdź kalibrację ekstrudera bo wydaje się że masz trochę za niską ekstruzję.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: morf »

Co tu zawinił s3d że trafił do tytułu? :)
Done is better than perfect.
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Raczej drukuje z PLA bo do niej nawet był zdaje się dołączony 1 pla i 1 abs. No i napisałem "Te filamenty to orbitech pla (sprawdzony i pewny) i jakaś próbka nebula pla". Na stronie na liście materiałów jest właśnie PLA i zdanie "Optimized for ABS and PLA materials.". Ale dziwne jest to, że na zdjęciach widać jakby dodatkowy wentylator z lewej strony a w mojej wersji go nie ma. I to chyba faktycznie jest problem (lub jeden z problemów).

A Simplify być może nic nie zawinił. Napisałem wyraźnie, że problem jest z kombinacją drukarki + software.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kretu »

Nie patrz na to co chińczyk napisał:P o PLA bez nadmuchu na wydruk zapomnij bo się zamęczysz. Proponuję zacząć od pet-g najłatwiej ci będzie z niego drukować na niej na start bo on bez nadmuchu drukuje się poprawnie a docelowo dasz minimalny nadmuch. Możesz też abs ale on ma za to problemy z przyczepnością i podwijaniem (dimafix albo needit i problemy znikają)

Co do nadmuchu ja używam ten https://www.thingiverse.com/thing:537918 choć szczerze przyznam że dla PLA jeden wentylator 40x40x10 który dmucha w dwóch miejscach to jest trochę za mało ale na start wystarczy a dla pet-g jest idealne.

Aby sensowanie działało musisz najprawdopodobniej wlutować mosfet odpowiedzialny za wentylator o tym doczytasz tutaj viewtopic.php?f=58&t=641 tylko upewnij się czy moje założenie że to jest klon jak bizer tylko w metalowej budzie jest poprawne (na 90% tak).

Slicer nie ma tu nic do rzeczy.
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Dzięki. Coś już sobie drukuję i zobaczę na ile to pomoże. Mam nadzieję że zrobione z pet-g mi się nie rozpłynie.

Ten mosfet akurat u mnie najwyraźniej jest (https://www.nexperia.com/products/mosfe ... 30YLC.html).

Preparat Needit mam ale muszę wynaleźć najpierw jakiś wyjmowalny stół bo nie chce psikać do środka.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: kapi »

etet100 pisze:Preparat Needit mam ale muszę wynaleźć najpierw jakiś wyjmowalny stół bo nie chce psikać do środka.
użyj kubeczka i pędzla, psikasz i rozsmarowujesz pędzelkiem po stole - wszystko bezpieczne i czyste.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: McKee »

kretu pisze:Po pierwsze ta drukarka to chyba jeden z klonów Replicatora tu na forum najczęściej pod nazwą Bizer.
Nie porównuj FlashForge i CTC/Bizer - to zupełnie 2 różne drukarki i zupełnie inna klasa jeżeli chodzi o zarówno funkcjonalności jak i wykonanie. (To trochę tak jakbyś porównywał oryginalną Prusę do chińskiego klona).
kretu pisze:Co do nadmuchu ja używam ten https://www.thingiverse.com/thing:537918 choć szczerze przyznam że dla PLA jeden wentylator 40x40x10 który dmucha w dwóch miejscach to jest trochę za mało ale na start wystarczy a dla pet-g jest idealne.

Aby sensowanie działało musisz najprawdopodobniej wlutować mosfet odpowiedzialny za wentylator o tym doczytasz tutaj viewtopic.php?f=58&t=641 tylko upewnij się czy moje założenie że to jest klon jak bizer tylko w metalowej budzie jest poprawne (na 90% tak).

Slicer nie ma tu nic do rzeczy.
@etet100:
1. FlashForge ma chłodzenie - nic nie trzeba lutować itp. Jest (powinna być) turbina a nie wentylator. Wystarcza. W domyślnej konfiguracji oprogramowania jedna dysza jest przeznaczona do PLA, druga do ABS. Jeżeli ktoś zamierza drukować tylko z PL (dwukolorowo) to można przerabiać tunel (do równiejszego rozłożenia "przeciągu"), przy ABS nie ma potrzeby. Wrzuć zdjęcia głowicy / brakującego ;) wentylatora.

2. Slicer ma dużo do rzeczy: Simplify3D dostarcza gotowe profile do tej drukarki - nie trzeba grzebać w żadnych opcjach dotyczących prędkości druku, retrakcji itp. Przynajmniej na początku NIE POWINNO się wręcz grzebać w ustawieniach tylko użyć "fabrycznych" dostarczanych przez producenta. Trzeba po prostu ściągnąć dedykowane profile i użyć ich.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
etet100
Postów w temacie: 13
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: etet100 »

Wrzucam zdjęcie kompletnego modułu drukującego razem z wentylatorem którego nie ma. Z boku widze jedynie dwa gwintowane otwory do których być może to miało coś być przykręcona. Ta moja drukarka to jakaś stara wersja (zostałem wprowadzony przed sprawcę w błąd co do wersji - to tak odnośnie tematu dlaczego ludzie wolą byle jakie nowe drukarki niż niby zajebiste ale używane). Jak patrze na zdjęcia to nie mam pewności czy ten wentylator na pewno wtedy był dołączony. Na jednych zdjęciach on jest, na innych nie ma.

Chcociaż właściwie to jestem już pewny, że w tamtej wersji chłodzenia nie było. Przefiltrowałem zdjęcia google gdzieś tak do 2016 i na zdjęciach ten wentylator raczej nie występuje.
Załączniki
sukDvl0.jpg
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, 08:26 przez etet100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: FlashForge Creator Pro + Simplify3D = syfiate wydruki

Post autor: dragonn »

sukDvl0.jpg
a co to jest?
morf
Zablokowany

Wróć do „Offtop”