OT z tematu o LUME

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

OT z tematu o LUME

Post autor: Berg »

jestan pisze:Panowie, swoja Lumę już złożyłem i mam pytanie, a właściwie próbę uzyskania definitywnego potwierdzenia na to co chyba wiem, jeśli zamierzam drukować tylko na PLA, to nie muszę podłączać na razie stołu do prądu, czy jednak jakieś małe "grzanko" jest wymagane??
Grzanie stołu ma znaczenie w druku z PLA z wielu powodów, sporo o tym zostało napisane. Jakkolwiek, nie jest to bardzo istotne. Możesz nie podłączać jej na razie. Spokojnie sobie podrukujesz bez z PLA.

Za to przekaźnik całkiem bym sobie odpuścił teraz i później też. Pisałem o tym wcześniej. (wiem, że ciężko ten wątek prześledzić od początku :D )
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 15:06 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

rafaljot pisze:
jestan pisze:Panowie, swoja Lumę już złożyłem i mam pytanie, a właściwie próbę uzyskania definitywnego potwierdzenia na to co chyba wiem, jeśli zamierzam drukować tylko na PLA, to nie muszę podłączać na razie stołu do prądu, czy jednak jakieś małe "grzanko" jest wymagane??
Grzanie stołu ma znaczenie w druku z PLA z wielu powodów, sporo o tym zostało napisane. Jakkolwiek, nie jest to bardzo istotne. Możesz nie podłączać jej na razie. Spokojnie sobie podrukujesz bez z PLA. Zwłaszcza, jeśli będziesz używać np Dimafixa.

Za to przekaźnik całkiem bym sobie odpuścił teraz i później też. Pisałem o tym wcześniej. (wiem, że ciężko ten wątek prześledzić od początku :D )
NA dimafix bez podgrzania nie podrukuje, dimafix na zimnym stole kompletnie nie trzyma.
Dlaczego twierdzisz ,że druk PLA wymaga grzanego stołu ?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Yorg 68 »

rafaljot pisze:Grzanie stołu ma znaczenie w druku z PLA z wielu powodów, sporo o tym zostało napisane. Jakkolwiek, nie jest to bardzo istotne. Możesz nie podłączać jej na razie. Spokojnie sobie podrukujesz bez z PLA. Zwłaszcza, jeśli będziesz używać np Dimafixa.
Możesz wyjaśnić z ty Dimafixem - o co Ci dokładnie chodzi? To jest klej do podgrzewanych stołów przecież.
Kopytko mnie wyprzedził.
Edit: Proponuję - to do ADMINA - o wyedytowanie kluczowej kwestii mocowania wydruku. Ktoś to weźmie sobie do serca i ...
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

macie rację. poprawione. trochę się rozpedziłem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

Kopytko pisze: Dlaczego twierdzisz ,że druk PLA wymaga grzanego stołu ?
Nie napisałem, że "wymaga grzanego stołu" napisałem, żę "NIE jest bardzo istotne". A przydaje się grzanie do PLA bo: 1. Grzanie stołu pomaga zwalczyć unoszące się rogi (curling corners). 2. Szkło + klej + grzanie = wydaje mi się że jest łatwe i wygodne, tanie. (alternatywnie czyszczenie idealne za każdym razem, blue tape - czas zwłaszcza przy większych wydrukach jak trzeba całą szybe wyczyścić, czy obkleić, płyta - koszt, zwłaszcza jak się uszkodzi, folia kaptonowa -koszt) 3. Wolniej stygnące PLA uzyskuje też większą końcową wytrzymałość.
Odpowiedam na pytanie. jednak "nie jest to bardzo istotne".
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Kopytko »

rafaljot pisze:
Kopytko pisze: Dlaczego twierdzisz ,że druk PLA wymaga grzanego stołu ?
Nie napisałem, że "wymaga grzanego stołu" napisałem, żę.
A to przepraszam cos nie doczytalem. Z szybko. :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: McKee »

Kopytko: ten post był zmieniany, a ogólnie to ręce opadają jak się czyta ten wątek.... ludzie od nowa wymyślają i drukarki i drukowanie.
(zamiast poczytać trochę starszych artykułów).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: RE: Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

McKee pisze:Kopytko: ten post był zmieniany, a ogólnie to ręce opadają jak się czyta ten wątek.... ludzie od nowa wymyślają i drukarki i drukowanie.
(zamiast poczytać trochę starszych artykułów).
Kolego. Był zmieniony zgodnie z sugestia. wyżej. Kopytko zacytował. i możesz sobie przeczytać oryginalne brzmienie.
przecież nie musisz czytać tego wątku. Typowe na wielu grupach. Nie wiem co Cię Kolego dziwi. Ludzie kupują sobie drukarkę za 1000zl. pierwsza w życiu. Dzielą się związanymi z tym wrażeniami. Swoją nowo odkryta pasją. Raz na jakiś czas trafiają się goście co nie wiadomo po co to czytają i im ręce opadają.
No chyba nie spodziewasz się że znajdziesz tu jakiegoś Złotego Grała druku 3D. Za to znajdziesz zadowolonych, nie sfrustrowanych ludzi, którym puki co nic nie "opada".
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: McKee »

Zanim innym zaczniesz rad udzielać poczytaj trochę. Wprowadzasz ludzi w błąd i jeszcze masz pretensje.
Nie pisałem (tylko) o tobie: widzę, że jest tu grupka samonakręcających się osób odkrywających świat na zasadzie walki z drukarką. I nie ma znaczenia za ile ona jest. Z odrobiną przygotowania teoretycznego nie pisalibyście głupot i nie odkrywali wszystkiego od nowa.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Kolejny temat o drukarce 3D LUME.

Post autor: Berg »

pomylilem się z klejem, nie to chciałem napisac i od razu to sprostowalem. a Ty dalej ciagniesz wątek. zdecydowana prośba do ADMIN a o wycięcie kilku ostatnich nic nie wnoszących postow.
Tak od 15ej mniej więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”