Wyjęcie karty

Tu przenosimy offtop
Stfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2020, 21:58

Re: Wyjęcie karty

Post autor: Stfur »

Sekal pisze:Będzie a serio.
W pamięci podręcznej zależnie od ustawienia jest kilka linijek do przodu pobranych z karty (chociażby po to, że jeśli odczyt z karty opóźni się, to żeby drukarka nie szarpała).
(...)
Super! Dzięki - to wszystko rozjaśnia. Pisząc właśnie myślałem o wielkościach plików, ale teraz wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Wyjęcie karty

Post autor: dziobu »

Sekal pisze:ps. kontrolery kart są bardzo proste. W teorii gdybyś oszukał stan na pinie sprawdzającym obecność karty mógłbyś ją wyjąć i włożyć szybko bez przerwania wykonywania kodu.
Nie przejdzie bez współpracy programowej.
Karta SD wymaga inicjalizacji. Do tego ma system plików a nie gołe dane.
Stfur pisze:Pisząc właśnie myślałem o wielkościach plików, ale teraz wszystko jasne :)
Prawda jest taka że lokalna kopia pliku danych nie jest tu nikomu potrzebna. Dane są na kartach bo tak jest najtaniej i dla zachowania porządku powinno się traktować je jako pamięć wewnętrzną i w nich grzebać tylko przez jakiś interfejs (uart/usb/eth). Ale kichowatość tych rozwiązań (szybkość...), a tak na prawdę znowu koszt, powoduje że taniej jest tą pamięć wyciągać. I w sumie nic w tym nadzwyczajnego.
Sekal
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 2
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Wyjęcie karty

Post autor: Sekal »

dziobu pisze:
Sekal pisze:ps. kontrolery kart są bardzo proste. W teorii gdybyś oszukał stan na pinie sprawdzającym obecność karty mógłbyś ją wyjąć i włożyć szybko bez przerwania wykonywania kodu.
Nie przejdzie bez współpracy programowej.
Karta SD wymaga inicjalizacji. Do tego ma system plików a nie gołe dane.

Nie sprawdzałem, ale myślę, że by przeszło. Zakładam oczywiście, że nic na niej nie zmieniam. Wyjmuję i wkładam, a pin od inicjacji jest cały czas w tym samym stanie.
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Wyjęcie karty

Post autor: Berg »

@kapi w K8400 możesz sprawdzić, bo nie ma detekcji. :rotfl: taka duńska myśl techniczna!

Ręcznie się montuje i odmontowuje.

Oczywiście każdy sobie może sprawdzić po przestawieniu #define SD_DETECT_PIN -1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”