smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

mcxmcx pisze:Apple watch daje radę.
Serio? Mógłbyś nagrać jakiś filmik albo zdjęcia jak to robisz?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Jarewa »

Raczej nie da bo żaden apple watch nie ma pomiaru ciśnienia tętniczego... Jedynie jak pisałem wyżej jak ktoś ma zestaw czyli specjalny pasek właśnie z tym urządzeniem..
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

no ale na tej zasadzie to ja mam ogrzewanie domu, bieżnię i parę innych rzeczy w zegarku.

Większość smartłoczy potrafi prezentować dane z urządzeń podpiętych po Bluetooth, Apple jakoś tu nic nie wnosi, tak że jednak ciekaw jestem jak mcsmcx mierzy nim ciśnienie krwi.

@morf pomiar tętna ma jakieś praktyczne znaczenia w trakcie treningu. Natomiast ciśnienia krwi? nic o tym nie nie słyszałem.

Może jakby był z ręczną pompką, to bateria by starczyła na więcej pomiarów.
morf, Abys
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 6
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Raven »

Ja bym zamknął tą dyskusję stwierdzeniem, że smarłocz potrafi OSZACOWAĆ ciśnienie, ale nie służy do jego MONITOROWANIA.
Co do samego sposobu mierzenia to tak jak pisałem jest to obarczone znacznymi błędami pomiarów , choć w sprzyjających i statycznych warunkach może się zdarzyć, że wyniki będą zbieżne z pomiarami z ciśnieniomierza.

A jak już ktoś chce tanie zabawki, to podobno zegarki Garett maja całkiem wysokie prawdopodobieństwo tych właściwych......trafień, choć w mojej ocenie nie będą się różnić od innych chińskich smartłoczy :)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: mcxmcx »

Ech, znowu zbyt skróciłem.

Kolega który ma problem z ciśnieniem i bólami głowy powinien wykorzystać EKG które jest w Apple watch całkiem dobre.
I w zależności od tego jak się tam wykres układa, to jedna albo druga tabletka.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

Raven pisze:Ja bym zamknął tą dyskusję stwierdzeniem, że smarłocz potrafi OSZACOWAĆ l
A ja bym zamknął, że nawet oszacować nie potrafi, bo nie ma do tego żadnego czujnika.

Niech mi ktoś pokaże, że ma taki, co choćby oszacował.
Bo do tej pory to ta dyskusja wyglądała trochę jak ślepych o kolorach. Jedni mylą ciśnienie krwi z ciśnieniem atmosferycznym, inni ciśnienie z tętnem, jeszcze ktoś wskazania odczytane przez BT z pomiarem bezpośrednim, bo gdzieś na filmiku może widział wyświetlone ciśnienie na wyświetlaczu. Ktoś inny twierdzi że nieistniejący smartłocz markowy jest lepszy od nieistniejącego chińskiego. No i na koniec EKG w zegarku...

Nie wiem co tu było palone ale może się tym podzielicie?
dziobu
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: mcxmcx »

Kolego Berg, EKG w Apple watch działa, jest normalnie dopuszczone jako przyrząd do wykrywania wczesnego stadium arytmii etc.

Też przy problemach takich jak ma kolega widać to na EKG.
I do tego się odnosiła moja wypowiedź.

Są też inne smartwatche z EKG ale ten wiem że działa dobrze.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 6
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Raven »

Berg pisze:
Raven pisze:Ja bym zamknął tą dyskusję stwierdzeniem, że smarłocz potrafi OSZACOWAĆ l
A ja bym zamknął, że nawet oszacować nie potrafi, bo nie ma do tego żadnego czujnika.
I tu masz rację czujnika nie ma, dlatego napisałem oszacowanie ( a do tego niekoniecznie wymagany jest czujnik). Cały ten "pomiar" to odniesienie się do danych podanych w chwili kalibracji (realnie ciśnienie z normalnego ciśnieniomierza, które trzeba podać zegarkowi) oraz pomiaru z czujników tętna (i pewnie jeszcze jakiegoś tam dodatkowego , który zegarek ma) w chwili kalibracji. Potem bliżej niekreślony algorytm odnosi się do tych danych i odczytując zmiany danych ze wspomnianych czujników prognozuje sobie ile w danym momencie powinno wynosić ciśnienie krwi. W związku z tym nazywanie tego funkcją pomiaru (a tu już czujnik jest niezbędny) ciśnienia jest mocno na wyrost.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

Która marka, który model model zaimplementowany ten algorytm?
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 6
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Raven »

Samsung Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active2, tu masz opis https://news.samsung.com/pl/samsung-ofe ... 32-krajach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”