smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Abys »

Łykanie aspiryny, ibupromu od tak często nie jest zbytnio korzystne. Mogą się pojawić inne problemy, rozważ inne zdrowsze opcje :)
morf
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: dale »

Smartwatch Samsung Galaxy Active 2 - opis i przykładowe filmy z YT
Kilka Garmin
Chińskie typu L7 - taki nawet nabyłem, jestem nawet zadowolony ze wszystkiego poza pomiarem ciśnienia bo o ile puls liczy realnie, o tyle ciśnienie pokazuje zawsze stałe :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

dale pisze: Po prostu reaguję negatywnie na zmiany pogody i taki orientacyjny pomiar powiedział by mi czy np. brać aspirynę czy ibuprom (różnie działają na ciśnienie)
@dale, tobie jakiś lekarz zalecił taką metodę postępowania? Pomiar zegarkiem i branie aspiryny albo ibupromu w zależności od wyniku?
Czyli przy jakim konkretnie ciśnieniu masz brać aspirynę, a przy jakim ibuprom?
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: kaluza »

Z racji ze używam od wielu lat garminów do treningu i średnio co 2 lata wymieniam zawsze na najwyższy model to powiem Ci ze czy to pulsoktymetr ,czujnik tętna czy nawet GPS są to takie dane mniej więcej. Samo tętno przy wysiłku może być przekłamane o prawie 60 uderzeń względem czujnika piersiowego. A o pomiarze ciśnienia zapomnij tutaj nawet pozycja ręki względem klatki powinna być odpowiednia żeby można było porównywać wyniki. Ogólnie z zegarków mogę czystym sumieniem polecić garmina byle była to seria fenix(lepiej kupić starszy model a i tak będzie bardziej niezawodny od reszty nowych szajsungow) nie mówiąc o baterii mój 2 letni fenix 5 trzyma 10-14 dni w trybie ciągłego pomiaru tętna itd. Przy treningach 1-2h dziennie GPS/tętno z zewnetrznego czujnika to lądowanie raz na 5-6 dni.
dale, Abys
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: dale »

Berg, Przyjacielu, jak pisałem jestem meteopatą, czasem przy zmianie ciśnienia boli mnie głowa, i teraz, jeśli ciśnienie mam za wysokie, biorę aspirynę, jeśli mam normalne, biorę ibuprom który działa na mnie lepiej ale podnosi ciśnienie.
Ale zostawmy strefę medyczną, przyjmijmy że potrzebuję gadżet do zabawy i chciałbym aby pokazywał w miarę realne wyniki.
@Kaluza - dzięki :)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: morf »

Współczuję wątrobie i mózgowi... serio :thumbdown:
Oczywiście wierze i współczuje też Tobie że masz migreny przy zmianach pogody.

Polecam jednak coś przynajmniej z dopiskiem "medyczny" :)
Done is better than perfect.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: dale »

Spoko, nie są to jakieś bardzo częste przypadki... wątrobę i neurony oszczędzam używając %%% mocno symbolicznie i pomijając inne używki :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: Berg »

@kaluza mowa była o pomiarze ciśnienia a nie tętna. Żaden znany mi Fenix nie ma pomiaru ciśnienia tętniczego. A może jakiś ma?
PS: przy okazji feniksa, to takie coś kiedyś narysowałem: https://www.thingiverse.com/thing:3042632

Znacznie większe ciśnieniomerze nadgarstkowe wymagają odpowiedniej pozycji ciała w trakcie mierzenia a i tak ten pomiar potrafi mocno się przekłamać.

Mam wątpliwości, czy generalnie to w ogóle da się zrobić jeszcze bardziej zminiaturyzowane wmontowane w pasek zegarka.

Omron niby od lat robi ciśnieniomierze, to może zrobili coś co działa. Jednak tak jakby jeszcze nikt nie zrobił recenzji tego sprzętu. Tylko prezentacje z targów.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Go7FZr1y7FU
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 13:12 przez Berg, łącznie zmieniany 2 razy.
morf
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: mcxmcx »

Apple watch daje radę.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: smartwatch z pomiarem ciśnienia ?

Post autor: morf »

Imho cężko jest zrobić coś co by się odpowiednio kurczyło i rozprezalo jeszcze przy zasilaniu małym lipo z zegarka.
Pewnie by się dało ale wymaga to za pewne researchu i jakiegoś badania .

A z drugiej strony może po prostu ktoś ze sprzedaży doszedł do wniosku że dużo tańszym i dochodowym ficzerem jest prosty GPS
i plusometr któryy pozwoli dla społecznościowym ekshibicjonistom udostępniać swoje poranne przebiegi po latte z mleczkiem migdałowym wprost z zegarka na ryjbuk :)
(Oczywiście nie są to wszyscy użytkownicy ale jednak dość spora grupa docelowa)

Już widzę te pozwy w USA że ktoś sugerując się tym pomiarem zszedł na drugi świat:)
Berg
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”