Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 3
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: artusiek »

Siedzę przy gorącej - ok 90st C - kawie , w temp ponad 17 st i czytam na prądożernym komputerze te "przesilenie wiosenne" o eko-dramie . Tak jestem hipoptamem .., nie hipokortą ... czy czymś tam :wtf: .
Ale w 100% zgadzam się Bergiem :piwo: . Wokoło jest pełno bzdur wciskanych "suwerenowi" i to nie tylko na planecie "Warka" , które nie mają nic wspólnego z ekologią , dbaniem o środowisko i itd. Te wciskane brednie służą tylko temu "by-ktoś-zarobił-na-tym-więcej" i miał nowy 1500W odkurzacz na eko-lieterjonowe bakterie. I nawet ta burza w szklance z plastiku - choć słuszna ! - nic nie zmieni.
Z mojego prywatnego zdania o szpulo-filamentach - jak jakaś się sprawdziła i byłem z niej zadowolony to ja kupowałem. I mam nadzieję , że tak zostanie .... chyba , że wszechmogący FISKUS zdecyduje za nas inaczej :"": .

P.S. wątek jako dzienie nie na temat SILK :good:
Berg, morf, japim
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 16
Posty: 1433
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: cyfron »

dziobu pisze:
cyfron pisze:Dziwne? Jednemu się nie opłaca a drugi może sprzedawać Refille taniej od filamentu na szpuli (patrz Fiberlogy)???
No teraz wypada znaleźć odpowiedź na pytanie czy to refill jest tańszą wersją filamentu, czy też wersja na szpuli została podrożona żeby uzasadnić różnorodność oferty ;)
Nie wiem i mnie to mało obchodzi, bo kupuję refile PETG 0.85kg w cenie 50-55PLN.
dale pisze:"Refile" dobre są przy kilku gramach - reklamówkach, w pozostałych wypadkach więcej zabawy z przewijaniem - niech się jeszcze zagnie albo przeplecie. Poza tym, niektórych filamentów wolał bym nie przewijać - np drewnianych - kruche są.
Nie przewijasz, tylko zakładasz na szpulę wielokrotnego użytku.
marek91 pisze:Jeśli ktoś produkuje coś takiego, to jest to zwykła "zapchajdziura" na linii produkcyjnej, tak jak kiedyś u nas ekofilament. Na nasz materiał czeka się w kolejce, pracujemy 24/5 - 24/7 na sześciu liniach.
Szpulka to koszt chyba 1 EUR, co za to masz? Więcej jebaniny, trytytki, zdejmowanie materiału z rozkładanej szpuli i pewnie inne kwestie o których nie wiem.
Jak wspomniałem nie mam pojęcia jak wygląda cały proces produkcji i dystrybucji ale rozumiem że jeżeli producent nie będzie zmuszony, czy to przepisami prawnymi czy też ekonomią to oczywistym jest, że nie będzie sobie utrudniał życia i skoro może porównywanie zarobić mniejszym wysiłkiem, to nie będzie sobie komplikował życia.
marek91 pisze:Wyjściowo może 50gr różnicy na 1kg? Warto?
Dla mnie warto ze względów ideologicznych ale w takim razie po co taki argument?
marek91 pisze:Nie chcę nikogo martwić, ale ceny idą cały czas w górę.
Tylko w tym roku zdrożało już:
-szpule będą droższe od 1 kwietnia
Na szczęście mamy wolny rynek i każdy produkuje/sprzedaje oraz kupuje to na co ma ochotę.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 9
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: marek91 »

cyfron pisze:Na szczęście mamy wolny rynek i każdy produkuje/sprzedaje oraz kupuje to na co ma ochotę.
W punkt :thumbup:
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: tapy »

W końcu ten wątek otrzymał poprawny tytuł, więc zapytam ekologów walczących z plastikiem opakowania plastikowego filamentu, czy psie gówienko na trawniku jest bardziej szkodliwe będąc naturalnym nawozem, od przykładnego właściciela psa, który sprząta po pupilu pakując to w foliówkę, która zapewne udusi jakiegoś żółwia w oceanie ;)
Jak chcemy być eko, to zamiast druku 3d, bawmy się w rzeźbę w drewnie. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 3
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 125

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: obrms »

tapy pisze:więc zapytam ekologów walczących z plastikiem opakowania plastikowego filamentu, czy psie gówienko na trawniku jest bardziej szkodliwe będąc naturalnym nawozem, od przykładnego właściciela psa, który sprząta po pupilu pakując to w foliówkę, która zapewne udusi jakiegoś żółwia w oceanie ;)
Ostatnio będąc na tankszteli pewnego wiodącego koncernu, w ofercie sklepu widziałem uber-eko-bidegradowalne sztućce jednorazowe wykonane ze sprasowanego mchu i paproci. Wszystko fajnie, tylko że były zapakowane w plastikową torebkę :D Taka to jest ekohipokryzja.

Mówienie o ekologii w kontekście przetapiania plastiku w większości przypadków na durnostojki brzmi z lekka mówiąc niepoważnie :D
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 16
Posty: 1433
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: cyfron »

tapy pisze:czy psie gówienko na trawniku jest bardziej szkodliwe będąc naturalnym nawozem, od przykładnego właściciela psa, który sprząta po pupilu pakując to w foliówkę, która zapewne udusi jakiegoś żółwia w oceanie ;)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lwZq10GPByo
a tak na poważnie, to jestem zdania, że każdy właściciel psa nie powinien być zmuszany do sprzątania po swoim pupilu, tylko płacić za sprzątanie po nim przez odpowiednie służby, tak jak płacimy za wywóz nieczystości.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=CRHhIGmRoq0
więc przykład słaby.

Tak jestem hipokrytą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1587
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 358

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: Jarewa »

Żeby być eko to to już lepiej z gliny drukowac :D
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: Artu »

cyfron pisze:a tak na poważnie, to jestem zdania, że każdy właściciel psa nie powinien być zmuszany do sprzątania po swoim pupilu, tylko płacić za sprzątanie po nim przez odpowiednie służby, tak jak płacimy za wywóz nieczystości.
Każde miasto powinno mieć takie wyposażenie:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=-4UHvOiB4KY
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: tapy »

Odchodzimy od clue problemu, nie ważne kto to robi i w jakimi metodami, każde działanie i zastosowane urządzenie jest energochłonne, produkuje odpady. Tu powiedzmy sobie prawdę, ekologia nie jest miła dla oka, przyjemna w zapachu.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Post autor: carving85 »

tapy pisze:Tu powiedzmy sobie prawdę, ekologia nie jest miła dla oka, przyjemna w zapachu.
Ekologia może być w stu różnych odmianach. Jedna nie będzie miła dla oka, druga będzie wymagać od nas więcej kasy, kolejna jeszcze innych wyrzeczeń a inna po prostu zmiany przyzwyczajeń i nic więcej.
Ważne żeby wybrać coś dla siebie i tyle.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 10:05 przez carving85, łącznie zmieniany 1 raz.
cyfron
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”