Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Tu przenosimy offtop
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: dale »

Wątek wydzielony stąd: viewtopic.php?f=47&t=8388

Tengrom pisze:Ale ja chciałem coś wyjątkowego wydrukować na następne Halloween . Chciałem wydrukować świeczniki w kształcie dwóch skrzyżowanych pytongow , waginę i twarz imigranckiego dziecka bo ewidentnie to bardziej ludzi straszy niz hiperinflacja , rozsypująca sie sluzba zdrowia w trakcie pandemii i zwiększające się średniej temperatury ziemi.
Wiersz, inflacja i służba zdrowia to problemy realnie do naprawienia, przy odpowiednim uporze nawet w ciągu kilku lat. Wzrost średniej temperatury na ziemi jest o tyle dyskusyjny, że większość ludzi mówiących o nim nie zdaje sobie sprawy z cykliczności takich zmian, a nawet jak wiedzą gdzie dzwoni, to mylą kościoły. Natomiast problemu imigrantów nie bagatelizował bym tak bardzo. Wystarczy popatrzeć na Francję czy enklawy w Norwegii.
No, ale żeby to dostrzec, trzeba interesować się czymś więcej niż tylko "pytongiem i waginą".
morf
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Filament na świecznik

Post autor: Pjoter »

Portal > Wykaz forów > Materiały > Filamenty

A my rozprawiamy o imigrantach i globalnym ociepleniu. Dzizas, gdzie są modzi?
I za chwilę wzorem 4chana będzie warto umieścić na górze strony

"The stories and information posted here are artistic works of fiction and falsehood.
Only a fool would take anything posted here as fact."
dziobu, morf, mcxmcx
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 2
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: https://zadar.pl/niepalne - na swiecznik

Post autor: Tengrom »

dale pisze:
Tengrom pisze:Ale ja chciałem coś wyjątkowego wydrukować na następne Halloween . Chciałem wydrukować świeczniki w kształcie dwóch skrzyżowanych pytongow , waginę i twarz imigranckiego dziecka bo ewidentnie to bardziej ludzi straszy niz hiperinflacja , rozsypująca sie sluzba zdrowia w trakcie pandemii i zwiększające się średniej temperatury ziemi.
Wiesz, inflacja i służba zdrowia to problemy realnie do naprawienia, przy odpowiednim uporze nawet w ciągu kilku lat. Wzrost średniej temperatury na ziemi jest o tyle dyskusyjny, że większość ludzi mówiących o nim nie zdaje sobie sprawy z cykliczności takich zmian, a nawet jak wiedzą gdzie dzwoni, to mylą kościoły. Natomiast problemu imigrantów nie bagatelizował bym tak bardzo. Wystarczy popatrzeć na Francję czy enklawy w Norwegii.
No, ale żeby to dostrzec, trzeba interesować się czymś więcej niż tylko "pytongiem i waginą".
To czemu nikt nie próbuje nawet realnie tego naprawić ? Czy cykliczne czy nie cykliczne zmiany to i tak państwo powinno przygotowywać się do susz gospodarka wodna a nie betonoza i dofinansowaniem rolników przez susze . Pokazywali rolnicy dwa pola, jedno przygotowane na susze od paru lat i na własne duze koszta naprawa naturalnych zbiornikow wodnych a pole rolnika który ma wszystko w tyle bo i tak dostanie suszowe ...

Nie chodzi o problem z migrantami i enklawami chodzi o to że rozwalając czyjś kraj bombardowaniami powinniśmy wziasc odpowiedzialnosc za swoje czyny i albo się nie wtrącamy w tamte rejony albo wtrącamy ale bierzemy odpowiedzialnosc za krzywde jaka tam wyrzadzilismy .

A sprawa jest tak że teraz to imigranci są wykorzystywani przez Rosjan jako sprawy polityczne plus to ze trzeba wysłać wojsko Polskie na granice to już jest przetarg na noktowizory które normalnie kosztują 7k a wojsko skupuje za 50k :D
Uwazam ze powinnismy zrobic tak jak Irlandia czy Niemcy zgarnąć wszystkich wyłapać najmądrzejszych i rozsiać po Polsce aby zarabiali na nasze emerytury reszte wyslac spowrotem czysty biznes nie polityka
Zortrax M200
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: https://zadar.pl/niepalne - na swiecznik

Post autor: dale »

Tengrom pisze:
To czemu nikt nie próbuje nawet realnie tego naprawić ? Czy cykliczne czy nie cykliczne zmiany to i tak państwo powinno przygotowywać się do susz gospodarka wodna a nie betonoza i dofinansowaniem rolników przez susze . Pokazywali rolnicy dwa pola, jedno przygotowane na susze od paru lat i na własne duze koszta naprawa naturalnych zbiornikow wodnych a pole rolnika który ma wszystko w tyle bo i tak dostanie suszowe ...
przygotować? Tak da się. Tylko musieli by na to wyłożyć pieniądze w rządzie, a tak, dadzą ze środków unijnych - pomocowych, albo zamiast rozwojówki. A że spora częśc rolników jest niedouczona i przyzwyczajona do otrzymywania zapomogi i zasiłku? No cóż, łatwiej takich kontrolować i łatwo zdobyć elektorat wydając nie swoje. Poza tym, zawsze można zrzucić winę na poprzedników i postraszyć że następcy nie dadzą... słowem - uzależnić. Wiesz przecież jak to działa.
Tengrom pisze: Nie chodzi o problem z migrantami i enklawami chodzi o to że rozwalając czyjś kraj bombardowaniami powinniśmy wziasc odpowiedzialnosc za swoje czyny i albo się nie wtrącamy w tamte rejony albo wtrącamy ale bierzemy odpowiedzialnosc za krzywde jaka tam wyrzadzilismy . /quote]
Zaraz zaraz, ja nic nie bombardowałem, nikogo nie mordowałem. Za politykę w tamtym rejonie odpowiadają USA i Rosja. Ja mam bardziej przyziemne problemy, ot samochód na przegląd odstawić, mieszkanie czasem pomalować, dzieciom szkołę opłacić by w przyszłości nie dali się manipulować... Mnie do polityki nie mieszaj proszę, jeśli chcesz, czuj się za nich odpowiedzialny i zbawiaj świat, ale proszę, nie moim kosztem. Ja chcę by moja Córka i Żona, mogły bezpiecznie iść ulicą - ubrane w to co chcą, nie to co muszą.
Tengrom pisze: A sprawa jest tak że teraz to imigranci są wykorzystywani przez Rosjan jako sprawy polityczne plus to ze trzeba wysłać wojsko Polskie na granice to już jest przetarg na noktowizory które normalnie kosztują 7k a wojsko skupuje za 50k :D
Uwazam ze powinnismy zrobic tak jak Irlandia czy Niemcy zgarnąć wszystkich wyłapać najmądrzejszych i rozsiać po Polsce aby zarabiali na nasze emerytury reszte wyslac spowrotem czysty biznes nie polityka
Widzę że masz gotowy program polityczny i dostrzegasz problemy w obecnym systemie, słowem, marnujesz się tutaj :) Startuj na polityka. masz moje poparcie, a jak obniżysz VAT na filamenty i drukarki - oczywiście do celów amatorskich/hobbystycznych, to i reszta społeczności forum Ciebie poprze :)
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Filament na świecznik

Post autor: dale »

Pjoter pisze:Portal > Wykaz forów > Materiały > Filamenty

A my rozprawiamy o imigrantach i globalnym ociepleniu.
Wyluzuj :) temat sam się rozwinął, żal było nie wtrącić. A o całej reszcie Autor pytania pewnie sam wiedział, że mimo że nie palne to będzie się topić jak projekt będzie zwalony itp... Skoro ktoś się zabiera za takie rzeczy i ma doświadczenie z drukiem, nie potrzebuje banałów słuchać :)
A Modzi wydzielili i przenieśli wątek, fakt, trochę klikania było, ale będzie okazja, to się człowiek piwkiem odwdzięczy, a nie, to i dobrym słowem podziękuje :).
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 2
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: Tengrom »

Jak zostane poitykiem to kazdy bedzie mial kartke na kilogram filamentu na miesiac !!! plus tworczosc przy projektowaniu 3d bedzie zwolniony z vat jak programisci :)
dale
Zortrax M200
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: mcxmcx »

dale pisze:Wątek wydzielony stąd: viewtopic.php?f=47&t=8388

Tengrom pisze:Ale ja chciałem coś wyjątkowego wydrukować na następne Halloween . Chciałem wydrukować świeczniki w kształcie dwóch skrzyżowanych pytongow , waginę i twarz imigranckiego dziecka bo ewidentnie to bardziej ludzi straszy niz hiperinflacja , rozsypująca sie sluzba zdrowia w trakcie pandemii i zwiększające się średniej temperatury ziemi.
Wiersz, inflacja i służba zdrowia to problemy realnie do naprawienia, przy odpowiednim uporze nawet w ciągu kilku lat. Wzrost średniej temperatury na ziemi jest o tyle dyskusyjny, że większość ludzi mówiących o nim nie zdaje sobie sprawy z cykliczności takich zmian, a nawet jak wiedzą gdzie dzwoni, to mylą kościoły. Natomiast problemu imigrantów nie bagatelizował bym tak bardzo. Wystarczy popatrzeć na Francję czy enklawy w Norwegii.
No, ale żeby to dostrzec, trzeba interesować się czymś więcej niż tylko "pytongiem i waginą".

i mamy tutaj.medrca ktory wie w ktorym kosciele dzwoni, czerpie wiedze na temat "gangow imigrantow" z tvp a inflacje i sluzbe zdrowia naprawia w kilka lat.

no kurwa Mesjasz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: dale »

Tengrom pisze:Jak zostane poitykiem to kazdy bedzie mial kartke na kilogram filamentu na miesiac !!! plus tworczosc przy projektowaniu 3d bedzie zwolniony z vat jak programisci :)
No i program gotowy :) Mój głos masz :)
mcxmcx pisze:i mamy tutaj.medrca ktory wie w ktorym kosciele dzwoni, czerpie wiedze na temat "gangow imigrantow" z tvp a inflacje i sluzbe zdrowia naprawia w kilka lat.
Bo widzisz, inflacja jest procesem dynamicznym i żywo reagującym na zmiany w gospodarce i obrocie. Zarówno krajowym jak i zewnętrznym. te zaś zmiany zachodzą pod wpływem decyzji politycznych, co zostało udowodnione w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo dobitnie. Wiedzę na temat imigrantów i ich stopnia asymilacji w danym społeczeństwie czerpię zarówno z obserwacji mediów, głownie zachodnich bo języki nie są mi obce, oraz od znajomych, mieszkających od wielu lat w kraju Nansena i Amundsena - jeśli wiesz kim byli...
mcxmcx pisze: no kurwa Mesjasz.
Mimo iż nie chodzę do kościoła, wolał bym nie łączyć tych dwóch pojęć w jednym zdaniu, bo mimo że sugerują chęć błyskotliwej riposty, wskazują wyłącznie na prostotę intelektualną, przy tym mogą razić czyjeś uczucia.

ps. poćwicz trochę przed lustrem, aby komuś przyciąć czy obrazić, same chęci i kilka inwektyw nie wystarczy...
morf
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: mcxmcx »

od konca zaczne.

1. mesjasz to okreslenie niezalezne od kosciola, a kosciola katolickiego w Polsce w szczególności.

2. do chwili kiedy nie wprowadzisz zamordyzm.z lat 50 i podobne metody radzenia sobie z motłochem to nie masz opcji na zwalczenie problemu inflacji i sluzby zdrowia.

po prostu za malo zarabiasz i za malo placisz w podatkach, zeby sie system spinal. a inflacja lubi to, wiec albo inflacja albo SZ.

3. bezpieczeństwo za granica. mieszkasz w pl, ogladasz swiat przez pryzmat pl, sluchasz opowieści kolegow mieszkajacych na ichniejszych szmulkach czy Ząbkowskiej, a uwazasz ze masz racje ;)
dla ulatwienia powiem, ze tam tluka sie miedzy soba bandy przestepcow imigrantow z europy wschodniej i / oraz obywatele w drugim i trzecim pokoleniu.

imigracja nie ma tam nic do rzeczy, za wyjatkiem polskich band sutenerow i handlarzy wodka.



podsumowując, fakt, mozesz wyrazic swoja opinie ale to tylko twoja opinia i pamietaj ze przez pryzmat opinii ludzie wyrabiaja sobie zdanie o tobie.

pierdolniesz glupote, ludzie wiedza żeś idiota.


pozdrawiam cieplo.

W treść nie wnikam, nie będę też marudził że nie używasz polskich literek (tam gdzie mieszkasz też są, no ale nie marudze). Natomiast było by miło jakbyś jednak UŻYWAŁ dużych liter na początku zdania. Wtedy jakoś lepiej to się innym czyta.
dziobu
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Inflacja, służba zdrowia, imigranci i waginy

Post autor: dale »

Miałem dalej pisać, ale musiał bym się zniżyć do twojego poziomu. A to nie jest tego warte.
Pozwolisz że powstrzymam się od pozdrowień zwykle kończących wymianę zdań, bo z natury nie jestem dwulicowy, a jakoś sympatii nie wzbudziłeś mojej.
Pozwolę sobie jednakowoż wyrazić zdumienie stanowiskiem moderatora i jego wrodzonemu, bądź nabytemu poczuciu wartości...
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”