[kom]TDI-CAD

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 574
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: [kom]TDI-CAD

Post autor: malyhenio1 »

Dołożę swoje polecenie, zamówienie praktycznie na drugi dzień.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: [kom]TDI-CAD

Post autor: TDI-CAD »

Zostałem wywołany do tablicy to opiszę dokładniej sytuację.
Klient zamówił przetoczenie łącznika bimetal do wymiaru pasującego do 4max pro.
W emailu opisał, jak to wygląda:
uk1.jpg
Wymiar należało przetoczyć z fi7,8mm na fi5,95mm. Zgodnie z rysunkiem warsztatowym wałki wykonuje się w tolerancji dolnej a otwory w górnej. Tak aby przy okazji pasowania zawsze jedno w drugie weszło. Wiedząc, że łącznik musi być dobrze spasowany z radiatorem wykonałem średnicę na 5,92mm (z pomiaru). Łącznik odesłałem do klienta.

Jak się okazało klient zamieścił w przesyłce zmodyfikowany szkic. Niestety ja zawsze bazuję na tym co jest w mailach, pierwsze zlecenie przyszło pierwsze wyszło. Tak mi jest łatwo ogarnąć zamówienia (takie fifo). A koperta powędrowała w kosz.
Klient ponownie wysłał łącznik do wykonania otworu fi 4,1mm wg szkicu:
uk2.jpg
Wiedząc jak to robię w innych łącznikach, wykonałem otwór tak samo. Użyłem wiertła 4,12mm. I teraz wszystko się zgadza. Bicie uchwytu tokarki to 0,04mm + wiertło + nie osiowość konika to daje jakieś 0,15mm do otworu wykonanego w miękkim materiale.
Klient zareklamował otwór, twierdząc, że fi4,3mm zamiast fi4,1 źle wpływa na działanie łącznika. Odpisałem, że to nie ma najmniejszego znaczenia i zaproponowałem, aby klient opisał dokładnie co się dzieje z drukarką. Odpisałem, że pomogę rozwiązać problem.
No i tyle, czekam na opis co się dzieje nie tak z drukarką…..


etet100 pisze:Moja opinia niestety nie będzie tak entuzjastyczna. Półprodukt (wartości około 50zł) wysyłałem dwa razy bo za pierwszym razem nie wszystko zostało zrobione. Opisałem to wprawdzie dosyć precyzyjnie (w każdym razie tak mi się wydawało), ale powiedzmy, że każdemu może się zdarzyć coś przeoczyć. Za drugim razem niby dokończone tylko wymiar się rozjechał o prawie 0.2mm. Jeden powie, że 0.2mm to tyle co 0.7 litra na trzech, inny natomiast, że to dyskwalifikuje wykonawcę. Nie wiem czy w moim przypadku ma to duże znaczenie (otwór miał być dopasowany do tulei ptfe 4,1mm) ale jest to niezgodne z projektem i tyle. I jak problem został rozwiązany? W dosyć typowy u polskich przedsiębiorców sposób, znany jako "stało się to się stało, na ch.. drążyć". Przestajemy się odzywać i temat załatwiony. Żeby było zabawniej, w jednej z wiadomości sugerowałem, że jestem skłonny zapłacić więcej żeby mieć to wykonane naprawdę dobrze.

I to tyle. Czułem się w obowiązku napisać tą opinię. Choć oczywiście mógł to być jednostkowy przypadek.

p.s. Nadal się za to wykonanie w żaden sposób nie rozliczyliśmy. Ale ja się w tej sytuacji nie zamierzam przypominać.
dragonn
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1097
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 249
Kontakt:

Re: [kom]TDI-CAD

Post autor: Adinfo »

Długo zwlekałem z zamówieniem u TDI-CAD z łącznikami i dyszami, stanowczo za długo!

W każdym razie wczoraj otrzymałem przesyłkę dobrze zapakowaną i zacząłem działać. Mam teraz do dyspozycji dwie dysze 0.4mm i łączniki do v5 (fullmetal i pfte) i v6 (2 x fullmetal). Pierwszy wczorajszy wydruk w delcie z v5 i łącznikiem fullmetal zrobiony, dzisiaj dalsze testy. Czeka mnie jeszcze korekta retrakcji co by tego łącznika fullmetal nie przytkać.

Pierwszy raz pod mikroskopem sprawdzałem jak wyglądają dysze z Ali (te tanie) i dysze od TDI-CAD.
Ogólnie to tak:
- dysze od TDI maja okrągły otwór wylotowy,
- desze z Ali na 5 dysz może dwie mają otwór zbliżony do okrągłego a pozostałe różne dziwne kształty wylotowe, trudno się potem dziwić, że wydruki kiepskie.

Dysze od TDI założę jak ogarnę po ostatnich zmianach deltę - bo te nowe dysze są znacznie wyższe więc potem czeka mnie jeszcze ręczna kalibracja Z (bez użycia dedykowanego "dynksa z krańcówką" z delty). W każdym razie polecam zaopatrzyć się TDI ;p

Poniżej zdjęcia - nawet jeżeli w środku jeszcze wygląda to podobnie to z zewnątrz już widać niedoskonałości tanich dysz z Aliexpress. Na fotkach mogą być widoczne jakieś resztki smaru itp. z procesu obrabiania - proszę się tym nie sugerować.
Dysza 0.4 od TDI-CAD Dysza 0.4 z Ali
Dysza 0.4mm od TDi-CAD
Dysza 0.4mm od TDi-CAD
Dysza z Ali 0.4mm
Dysza z Ali 0.4mm
Dysza 0.4mm od TDi-CAD
Dysza 0.4mm od TDi-CAD
Dysza z Ali 0.4mm
Dysza z Ali 0.4mm
Do porównania dysza 0.2mm z Aliexpress wygląda "ciekawie", okrągłego otworu brak ;p
Dysza z Ali 0.2mm
Dysza z Ali 0.2mm
Dysza z Ali 0.2mm
Dysza z Ali 0.2mm
@GUTEK@, FlameRunner, Abys, dziobu, Berg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
dlewczuk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:13
x 7

Re: [kom]TDI-CAD

Post autor: dlewczuk »

Ja również polecam części do TDI-CAD.
Zwłaszcza łącznik do Endera i złączki bezluzowe. Te części eliminują podstawowe problemy i dzięki temu małym kosztem można doprowadzić drukarkę do stanu, że więcej drukuje niż się przy niej grzebie.
U mnie to podstawowy zakup po zakupie Endera.
A tak wygląda dysza po przedrukowaniu paru kg PLA na Enderze 3 z łącznikiem od TDi.
dysza.jpg
(Dla mniej wtajemniczonych w Endery - czysty gwint, bez wycieku filamentu :) )
Adinfo, FlameRunner, PrzemoS
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: [kom]TDI-CAD

Post autor: Jarewa »

To i ja znowu mogę się dołączyć do szczęśliwców :smile2:

Tomek mi zrobił specjalny łącznik do MK8 fulmetal i zdaje egzamin, przedrukował już 8kg :good:
Załączniki
image[3].png
image[3].png (90 KiB) Przejrzano 2542 razy
Adinfo, Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”