Płyki granitowe z OBI 40x40

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 8
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Janek_Porzycz »

No jak na moj prosty rozum to chyba lepsze efekty by byly po przykreceniu.
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 2
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Sekal »

Po przykręceniu by rezonowało, całe biurko robiłoby za instrument.

Płyta jest ciężka nie drga, a na niej stoi swobodnie drukarka. Oczywiście dźwięki z samej drukarki nadal są słyszalne ale właśnie, nie wprawiają w drgania innych powierzchni.

Płyta super. Najtańsza gąbka jaką udało mi się znaleźć i użyć to ta do kładzenia pod panelami podłogowymi, również z budowlanego.
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Mati »

Janek_Porzycz pisze:No jak na moj prosty rozum to chyba lepsze efekty by byly po przykreceniu.
Nie pamiętam już dokładnie kto, ale ktoś tu na naszym forum przykręcił swoją drukarkę do płyty. Było gorzej.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 8
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Janek_Porzycz »

Sekal pisze:Po przykręceniu by rezonowało, całe biurko robiłoby za instrument.

Płyta jest ciężka nie drga, a na niej stoi swobodnie drukarka. Oczywiście dźwięki z samej drukarki nadal są słyszalne ale właśnie, nie wprawiają w drgania innych powierzchni.

Płyta super. Najtańsza gąbka jaką udało mi się znaleźć i użyć to ta do kładzenia pod panelami podłogowymi, również z budowlanego.
Czyli rozumiem ze dzieki temu nie przenosimy drgan z drukarki dalej a nie je redukujemy? :P
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 2
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Sekal »

Janek_Porzycz pisze:Czyli rozumiem ze dzieki temu nie przenosimy drgan z drukarki dalej a nie je redukujemy? :P
Tak
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 8
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Janek_Porzycz »

To nie przemawia do mnie takie posiadanie plyty nagrobnej xd
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Igor »

Przykręcenie drukarki do płyty stojącej na gumowych nóżkach byloby ideałem. Masa wygaszalaby sporą część drgań podstawy drukarki. Te ktorych nie wygasi (przy takim stosunku masy to trudno nie wygasić) są izolowane/tlumione przez gume. Kiedy nie przykręcisz, to po prostu blat biurka (ktorym teraz jest płyta chodnikowa a nie meblowa) nie przyjmuje drgań. Jeśli postawić drukarkę na bardzo sztywnych gumowych nóżkach na płycie (albo podkleić ramę cienką gumą), masz sytuację gdzieś pomiędzy.

Wlasnie przyjechalem z dwiema plytami "chodnikowymi" z OBI, od razu kupilem pod obie maszyny. 40x40x4cm, z jednej strony idealnie wyszlifowany kolorowy gres (wzialem żółty), z drugiej beton. 18 zlotych bez grosza. I bez klejenia w grubą płytę. Wychodząc z Obi z plytkami znalazlem uszkodzoną karimatę z pianki poliuretanowej, jakby na zamowienie.

Zakup przy okazji wizyty w IKEA po pudełka Samla na dryboksy.
morf
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 8
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Janek_Porzycz »

No wlasnie ja bym krecil to na sztywno do ramy, a sama plyte osadzil na nogach antywibracyjnych takich jak stosuje sie w przemysle np do agregatów. Moim zdaniem byloby zajebiscie. Lepsza sztywnosc i tlumienie. Ale tylko teoretyzuje
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Igor »

W granicie jesteś w stanie kulturalnie wywiercić dziury a nawet otwory. W betonowej/gresowej płycie z pewnym ryzykiem również. Nakrętki teowe w dolne rowki ramy i od spodu płyty śruby wsadzasz na szerokich podkładkach. Wsyzstko pięknie pod warunkiem że płyta jest perfekcyjnie płaska. W sensie maszynowym, nie kamieniarskim :) Bo ćwierć milimetra różnicy między narożnikami to dla płytkarza perfekcja a nam może ramy pogiąć. Jeśli nie jest idealnie płasko, to proponowałbym poziomowanie takie jak się robi pod tokarkę stołową. Stawiasz ją na plackach gęstniejącej żywicy i lekko tylko przykręcasz żeby różnice w wysokości placków żywicy skopiowały różnice płyta-drukarka. Żywica może być w woreczkach polietylenowych żeby nie złapała do ramy ani do płyty, wtedy stworzysz odlewy kopiujące kształt ramy i wszystkie nierówności. Jak już zasieciuje, to skręcasz "na siłę".

Zainspirowałeś mnie do uzyskania pełnej sztywności, choć planowałem tylko układ blat -> guma -> płytka -> kwadraty z cienkiego PVC -> drukarka. Dla Prusy pewnie tak uczynię albo nawet ją na jej własnych nóżkach postawię bo i tak jest cicha i sztywności mi w niej nie brakuje. Ale Endera chcę przerobic na "odlewnię" czyli możliwie szybką maszynę z dyszą jak armata do wydruków dużych a mniej precyzyjnych z PET-G/ASA/PLA. Tam się sztywność i wyciszenie przyda, bo same założenie Dual Z, większej dyszy i mocniejszej grzałki może nie wystarczyć.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 8
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Płyki granitowe z OBI 40x40

Post autor: Janek_Porzycz »

Igor pisze:W granicie jesteś w stanie kulturalnie wywiercić dziury a nawet otwory. W betonowej/gresowej płycie z pewnym ryzykiem również. Nakrętki teowe w dolne rowki ramy i od spodu płyty śruby wsadzasz na szerokich podkładkach. Wsyzstko pięknie pod warunkiem że płyta jest perfekcyjnie płaska. W sensie maszynowym, nie kamieniarskim :) Bo ćwierć milimetra różnicy między narożnikami to dla płytkarza perfekcja a nam może ramy pogiąć. Jeśli nie jest idealnie płasko, to proponowałbym poziomowanie takie jak się robi pod tokarkę stołową. Stawiasz ją na plackach gęstniejącej żywicy i lekko tylko przykręcasz żeby różnice w wysokości placków żywicy skopiowały różnice płyta-drukarka. Żywica może być w woreczkach polietylenowych żeby nie złapała do ramy ani do płyty, wtedy stworzysz odlewy kopiujące kształt ramy i wszystkie nierówności. Jak już zasieciuje, to skręcasz "na siłę".

Zainspirowałeś mnie do uzyskania pełnej sztywności, choć planowałem tylko układ blat -> guma -> płytka -> kwadraty z cienkiego PVC -> drukarka. Dla Prusy pewnie tak uczynię albo nawet ją na jej własnych nóżkach postawię bo i tak jest cicha i sztywności mi w niej nie brakuje. Ale Endera chcę przerobic na "odlewnię" czyli możliwie szybką maszynę z dyszą jak armata do wydruków dużych a mniej precyzyjnych z PET-G/ASA/PLA. Tam się sztywność i wyciszenie przyda, bo same założenie Dual Z, większej dyszy i mocniejszej grzałki może nie wystarczyć.
Akurat sprzet i doswiadczenie w wierceniu w takich materialach mam :> a patent z osadzaniem na zywicy wydaje sie byc bardzo dobry. Tylko z drugiej strony drukarka to nie frezarka :P A enderek w kinematyce kartazjanskiej no sam nie wiem :P Na core xy albo "crossxy" moze mialoby to sens przy drukowaniu powyzej np 150 - 2xx mm/s przy jakims szalonym acc. Ale nikt nie broni. Enderowi nie zaszkodzi na pewno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”