epaka.pl - nie polecam

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: Berg »

W przypadku ostatniej przesyłki, złożyłem reklamację. Jednak furgonetka odrzuciła reklamację bo zaznaczyłem wg nich zły check box na ich stronie. Nie że nie zrozumieli o co chodzi, wyraźnie w odpowiedzi wykazali zrozumienie problemu ale chcą bym złożył reklamację raz jeszcze, albo żeby mi się odechciało:
Zrzut ekranu 2021-11-2 o 13.34.02.png
jzagaja
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 8

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: jzagaja »

To samo jest z tanienadawanie.pl
na FB jest grupa wsparcia: https://www.facebook.com/groups/565628120457038/

ja nie płaciłem i odpuścili nękanie
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: Jose »

Dość częsty proceder. Nie płacić bo zapłata = przyznanie do naliczonej należności. Zgłosić do uokiku. Można im odpisać raz żeby nie spamowali, powołać się na: Art. 781. KC albo zagrozić zgłoszeniem na policję próby wyłudzenia.
morf
jzagaja
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 8

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: jzagaja »

Gorzej jak prowadzisz działalność i nie oddali pobrania.
mcxmcx
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 26

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: azael »

Sprawa nie jest do wygrania, szarpałem się srajpaką 1,5 roku z pomocą Rzecznika Konsumentów. Aktualnie nie ma regulacji prawnej w sprawie pośredników spedycyjnych, pośrednicy robią sobie co chcą. Od RK dowiedziałem się, że UOKiK nie zajmuje się takimi jednostkowymi przypadkami, czym mocno byłem zaskoczony.
Moja sprawa była trochę inna ale pokaże Wam, jaką mają możliwość oszukiwania i że nie warto korzystać z pośredników.

Wysłałem epaką sprzęt audio, koszt sprzętu był rzędu 2 tyś. zł dlatego dodatkowo ubezpieczyłem przesyłkę. Pakowanie w formatki styropianowe, karton i strecz. Przesyłka dotarła uszkodzona, adresat sporządził z kurierem protokół szkody i zrobił zdjęcia paczki. Paczka ewidentnie spadła chłopakom z niemałej wysokości na narożnik, harmonijka jak Tico po parkowaniu w Mercedesie.
Mając protokół szkody chciałem złożyć reklamację i uzyskać kasę z ubezpieczenia. Jakie było moje zdziwienie, gdy przewoźnik odrzucił moją reklamację, ponieważ nie jestem dla nich STRONĄ. Na pytanie kto jest stroną, dostałem odpowiedź że to epaka, no to telefon do nich... ale oni nie odpowiadają za przesyłki, oni tylko wystawiają etykiety przewozowe. WTF!
Mimo to, złożyłem reklamację do epaki wysyłając zdjęcia wraz protokołem, reklamacja odrzucona i odszkodowanie się mi nie należy, powodem odrzucenia było złe opakowanie przesyłki. WTF! Potem odwołania etc. Informacje otrzymywałem tylko od epaka, nie chciano ani mnie ani RK udostępnić korespondencji z przewoźnikiem. Podejrzewać mogę tylko gdzie poszło moje odszkodowanie, nie oskarżam nikogo, gdyż nie mam dowodów, ale tak to wygląda.
morf, Abys, Berg, aaannnd, dziobu, sobal
skoVoronek 2.4
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: morf »

Z konsumenckiego centrum e-porad dostalem maila zaczynajacego sie od
Szanowny Panie,
Istotnie, do Konsumenckiego Centrum E-porad docierają podobne sygnały.
Informacyjnie po paru ostrzejszych mailach udalo sie uzyskac
Reklamacja rozpatrzona pozytywnie

Witamy serdecznie,
Informujemy, że reklamacja zgłoszona w dniu 2021-11-08 o numerze 49622 (numer listu przewozowego: xxxxx) została rozpatrzona pozytywnie.

Przewoźnik uznał Państwa roszczenie.

Korekta faktury anulująca koszt dodatkowej dopłaty została przekazana oddzielną wiadomością.
A ile osob machnie reka i zaplaci....
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: dziobu »

morf pisze:A ile osob machnie reka i zaplaci....
Dużo. Ale zapłaci raz i stracą na tym wszyscy pośrednicy, Ci uczciwi także.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: morf »

Hejo
A propos wysyłania bez pośredników.
Muszę nadać tube z tłem foto, zapakowana w walec ok 2.1m i 10cm szerokości.
Idę do punktu dpd a pani rozkłada ręce że jako osoba prywatna nie mogę nadać takiej paczki, żeby spróbować przez furgonetka.pl
Omg...
Ide zatem do DHL punktu, też mnie odesłali nawet bez kwitka.

Czy jeszcze są jakieś normalne opcje typu "zamów kuriera i zapłać"
dla os.prywatnej żeby po prostu ktoś to zabrał? Chyba dlatego rynek pośredników kwitnie?

Dzięki za pomoc
Done is better than perfect.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: mcxmcx »

Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: @GUTEK@ »

Pytanie na ile się nie da a na ile obsługujący w tych punktach nie ogarniają.

Jak parę lat temu potrzebowałem nadać paczkę - karton prostokątny - z odbiorem za pobraniem i żeby kasa mi wpłynęła na konto. Poszedłem do Inmedio. Po 20 minutach czekania gdzie gość lub babka (już nie pamiętam) wydzwaniał jak to ogarnąć dostałem wydruk z nadania, pytam się a gdzie tu pobranie... no nie da się. Wziąłem paczkę, podziękowałem i poszedłem.
Dlatego założyłem konto w sendit, wyklikałem wszystko w 5min, kurier przyjechał po paczkę i tyle. Także niestety, wychodzi na to, że jesteśmy zdani na te serwisy pośredniczące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”