epaka.pl - nie polecam

Polecasz bądź odradzasz interesy z daną osobą lub firmą?
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

epaka.pl - nie polecam

Post autor: morf »

Czesc,
zostawiam info, moze ktos przeczyta.

Chcialbym poinformnowac Was w sprawie z wg. mnie krzywdzacymi konsumentow praktykami serwisu epaka.pl, ktora nalicza wątpliwe dodatkowe oplaty weryfikacyjne paczki dlugo po jej doreczeniu.
Praktyka jest szeroka z tego co widze w opiniach innych klientow (https://www.trustpilot.com/review/epaka ... guages=all)

Epaka.pl jest to serwis umozliwiajacy nadanie przesylki kurierskiej wybranej firmy po wprowadzeniu wagi i wymiarow.

1. Z usług firmy skorzystałem składając zamowienie na przesyłke dn. 1-10-2021, wybralem przewoznika DHL
2. Zamowienie dostalo numer XXXXX w serwisie epaka.pl w kwocie 26,99 zł, która zostala natychmiastowo oplacona online.
3. Dnia 4-10-2021 paczka zostala doreczona do nadawcy, i tak tez raportowal @marek91 ;)
4. Dnia 20-10-2021 dostalem dwa dokumenty "Faktura nr XXXX" oraz "SPECYFIKACJA DO FAKTURY NR XXX" ,oba w zalaczniku) w kwocie 55zł
5.Po kontakcie z epaka.pl zostalem poinformowany, że "przewoźnik dokonał weryfikacji Pana zamówienia, i paczka została zakwalifikowana jako paczka niestandardowa z uwagi na brak prostopadłościennego, regularnego opakowania." Co oczywiscie nie jest prawda, bo paczka miala kształt prostopadłoscianu o zadeklarowanych wymiarach i wadze.
6. Dostalem tez skan etykiety, który przedstawil epaka.pl na ktorym zaznaczono opcje "NIESTANDARDOWY". Przy czym przy skladaniu zamowienia ja takiej opcji nie zaznaczalem.

Dzial windykacji neka mnie emailowo o zaplate tej faktury a dzial reklamacji "rozpatrzy" reklamacje dopiero po uiszczeniu tej kwoty. Jestem bardziej niz pewny, że po jej uiszczeniu juz nigdy tych pieniedzy nie zobacze.

Z mojej perspektywy dodatkowa oplata zostala naliczona nieslusznie, a ja nie dostalem zadnych sensownych dowodów, na podstawie ktorych została ona doliczona.


Moze ktos wie jak ja jako Konsument moge sie "bronic" przed takimi nieslusznymi praktykami.
Czy faktycznie jestem zobligowany do oplacenia tej faktury?


Napisalem podobne pismo z prosba o porade do UOKiK.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: marek91 »

Ależ oczywiście że paczka była prostopadłościanem, w razie czego mogę im potwierdzić te info.
Ja bym im nic nie płacił. Niech ci najpierw przedstawią na podstawie czego tak twierdzą.
morf, sagittario, Adinfo, Jose, Abys
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: Adinfo »

https://pl.trustpilot.com/review/epaka.pl - co by dużo pisać, epaka odwala manianę totalną, trzeba im utrzeć nosa przez wszystkie możliwe instytucje co się tym zajmują, w tym UOKiK. Chcą nabić kabzę wkręcaniem klientów i wmawiać nieprawdę.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: PrzemoS »

o kurcze wiecie , ze mialem to samo jak wysyłałem jakies rzeczy neutralne do Marka @marek91, korzystałem z usług Furgonetka.pl "DPD" i naliczyli mi koszt dodatkowy tydzień po doreczeniu = 22zl!! z dopiskiem , ze paczka byla niezgodna , gdzie miala takie same wymiary (30x40x25cm) ,ciężar do 3kg i zawartość jaką wpisałem w kwestionariuszu zamówienia. Czesto korzystam z ich usług ale pierwszy raz taka AKCJE mialem...
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: panWiadr0 »

Numer ich BOK zaczyna się od 666 czyste złooo XD
Adinfo
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: Adinfo »

Kilka razy wysyłałem przez sendit.pl i do tej pory nie miałem żadnego problemu, zobaczymy jak będzie dalej. Zawsze w tym przypadku były to przesyłki przez paczkomat. Wartości podawałem zawsze zawyżone - większy wymiar i waga.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: dziobu »

morf pisze:6. Dostalem tez skan etykiety, który przedstawil epaka.pl na ktorym zaznaczono opcje "NIESTANDARDOWY". Przy czym przy skladaniu zamowienia ja takiej opcji nie zaznaczalem.
Jeśli masz na to jakieś potwierdzenie, to odpisz im że uznajesz fakturę za wystawioną niesłusznie i nie płać.
Inaczej...jesteś w dupie.
Kwota zbyt mała żeby było warto się z tym kopać a na tyle duża żeby zrobili z Ciebie dłużnika. Zwłaszcza że po pierwszym prawniku już będziesz w plecy. Masa firm tak u nas działa, wliczając w to operatorów komórek i tv satelitarnych.


edit.
Skoro już jest temat kurierów i małych nadawców - duże/drogie paczki wysyłam https://shipcenter.pl/ (mam punkt blisko).
Reszta - Inpostowy paczkomat.
Paczek niemało, problemów żadnych.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: morf »

dziobu pisze:
morf pisze:6. Dostalem tez skan etykiety, który przedstawil epaka.pl na ktorym zaznaczono opcje "NIESTANDARDOWY". Przy czym przy skladaniu zamowienia ja takiej opcji nie zaznaczalem.
Jeśli masz na to jakieś potwierdzenie, to odpisz im że uznajesz fakturę za wystawioną niesłusznie i nie płać.
Inaczej...jesteś w dupie.
To jest tak,ze "rzekomo" DHL zarzadzil weryfikacje paczki bo cos mu nie pasowalo i wyniku tej weryfikacji zakwalifikowal paczke jako niestandardowa z powodu jej ksztaltu.
Kwota zbyt mała żeby było warto się z tym kopać a na tyle duża żeby zrobili z Ciebie dłużnika. Zwłaszcza że po pierwszym prawniku już będziesz w plecy. Masa firm tak u nas działa, wliczając w to operatorów komórek i tv satelitarnych.
To jest niestety porazka, jakbym ukradl 55zl w sklepie to bylaby niska szkodliwosc czynu ale jak ktos stwierdzi ze jestem mu winien 55zl i wystawi na to fakture to jako konsument jestem w pupie.
Dlatego ludzie placą im i "machają reką". A oni dalej stosuja takie praktyki, bo ludzie płacą - po co ucinać strumyczek kasy. Petla sie zamyk

Napisalem do Uokik, z prosba o pomoc w wystosowaniu odpowiedniego pisma prawodpodobnie nic sie z tym nie zrobi ale przynajmniej sprobuje.

Tez wysylam co sie da bezposrednio ale akurat tutaj chcialem rozeznac, ktorym przewoznikiem bedzie najtaniej a to umozliwial serwis.
Patrzac po opiniach to co robia wydaje sie byc nagminne, byc moze zanizaja koszty przesylek zeby przyciagnac klientow i odbijaja sobie te koszta w ten sposob co któras paczka.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2021, 13:20 przez morf, łącznie zmieniany 1 raz.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: Berg »

furgonetka.pl robi to samo. Twierdzą, że oni tylko są pośrednikiem, to wina DPD.
Niedawno naliczyli mi dodatkową opłatę ze przesyłkę o niestandardowym wymiarze. Owszem była dłuższa, chuda ale wszystko się mieściło w wymiarach i była prostopadłościanem.

Innym razem sprzedałem wózek dziecięcy na olx za 50zł.

Nadałem przez furgonetkę.pl z Krakowa do Olkusza. Wózek wrócił z powodu nieprawidłowego zapakowania do mnie po jakiś dwóch-trzech godzinach.
Wózek osobiście zawiozłem do nabywcy, bo obiecałem że dojdzie na czas.

Po paru dniach przyszło info o opłacie za źle zapakowaną przesyłkę.
Po kolejnych paru dniach przyszła kolejna opłata za dostarczenie przesyłki z powrotem do nadawcy.
Po kolejnych dniach przyszła opłata za poprawę pakowania.

Całość kosztowała mnie około stówkę nie licząc czasu i paliwa.

Skoro naliczyli opłatę za poprawę pakowania to czemu nie dostarczyli towaru do adresata. Z oddziału DPD do nadawcy w sumie była taka sama droga jak do odbiorcy.

Rozumiem, że poprawili pakowanie w celu odesłania z powrotem do mnie. Nie zaobserwowałem żadnego poprawiania. Wózek wrócił do mnie tak jak był.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: epaka.pl - nie polecam

Post autor: dziobu »

Takich problemów nie ma jak się korzysta bezpośrednio z usług kurierów.
Adinfo, Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komentarze”