MARV 3D

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: MARV 3D

Post autor: Domell »

Śruba na pewno walnięta a stół i tak radzę na taśme bo szkoda żeby się ruszyła przy długim wydruku ;)

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

Leci na gwarancję. Co do stołu - te gumki na tyle dobrze go trzymają, że mi ciężko go po nich przesunąć. ^^ ale zobaczymy jak wróci czy będzie trzeba podklejac. W razie co mam sporo podkładek typu gecko, na tym na bank się nie przesunie ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

Drukarki niestety nie udało się naprawić. Także koniec z moimi bojami z Marvem, gdyż zaproponowano mi wymianę na "Velleman 3D K8200" za drobną dopłatą. Teraz pytanie czy warto się pobawić tym Vellemanem czy też sobie odpuścić i go sprzedać / wymienić.. Jedyną przeszkodzą jak dla mnie jest fakt że działa na filament 3mm a nie 1,75... Choć ciekawi mnie jakość wydruków tego Vellemana, gdyż pierwszy raz zobaczyłem konstrukcję gdzie stół chodzi po osi Y/X :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: MARV 3D

Post autor: dziobu »

Drunk_ZoZol pisze:(...)gdyż pierwszy raz zobaczyłem konstrukcję gdzie stół chodzi po osi Y/X :D
Aż musiałem sprawdzić.
Stół jeżdżący w jednej osi to już bywa problem (mam taki, wiem co mówię). Tu jeździ w dwóch. To pewnie głowica jest wielgachna czy ma pińćset kolorów...nie. To jednokolorowy direct na filament 3mm.
Czy ktoś mądrzejszy mógłby napisać dlaczego te rozwiązania są dobre? Albo przynajmniej - dlaczego te rozwiązania są? Bo imho ta drukarka w ogóle nie ma sensu ;/
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

No właśnie zerkałem na wydruki tejże drukarki i są... No są po prostu tragiczne. Bez zmiany na 1,75 oraz dorzucenia silnika w osi Z można zapomnieć o ładnym wydruku, już nie pisząc o tym jeżdżącym stole. Do tej pory wszelkie informacje na temat tej drukarki są po 1 - znikome, po 2 - jak już są, to zwykle negatywne. Zapytałem czy mają jakieś inne drukarki na stanie, ale wątpię by mieli coś jeszcze..
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

Nie mają nic w ofercie co by mnie zainteresowało - i wcale nie piszę o drukarkach, bo mają tylko nowego Marva i tego Vellemana. Zastanawiam się czy nie wziąć w takim razie nowego Marv'a i go jakoś nie poprzerabiać. Pole robocze miał wystarczające do celów, w jakich chce go używać, gdyż od większych rzeczy mam CR'kę. Pytanie czy nie będzie podobnego problemu jak z tą, którą im wysłałem na gwarancję...
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: MARV 3D

Post autor: dziobu »

Klasyczny wybór między kiłą a rzeżączką :)
Też poczytałęm trochę w sieci; mimo wszystko Marv wygrywa. Przynajmniej wiesz czego się spodziewać.

Co by nie było to tego Vellemana imho nie warto brać. A już na pewno nie za dopłatą.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

też tak pomyślałem. Zwłaszcza, że Marv drukuje serio b. ładnie - mam tylko nadzieję, że w przypadku tej którą otrzymam nie będzie już problemu z osią Z. No i w cenie "dopłaty" mogę zakupić inną płytę główną by móc używać normalnych slicerów. :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: MARV 3D

Post autor: virgin71 »

Nie wiem co da zmiana na 1,75, bo to nie ma znaczenia, ale silnik w Z powinien już podziałać. k8200 jest jednym z najgłupszych typów drukarek jakie widziałem. Przez jeżdżący stół drukarka jest duża, a pole wydruku małe.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 10
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: MARV 3D

Post autor: Drunk_ZoZol »

Dlatego też z niej zrezygnowałem. ;) Zmiana z 3 na 1,75 byłaby dla mnie o tyle miła, że nie musiałbym zamawiać filamentu pod jedną i drugą osobno.

Teraz tylko się modlę by ten Marv nie okazał się podobnie zepsuty. Już znalazłem dla niego odpowiednie zastosowanie. :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”