Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Konrad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 13 lis 2017, 14:23

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Konrad »

Z tej strony właśnie wgrywałem ten nowy soft. Czujnik indukcyjny wyrzuciłem bo i tak go nie używałem. Druga krańcówka podłączona jest w miejsce czujnika poziomowania stołu? Mogłem sam sprawdzić, najwyżej od nowa załaduję tą wersję oprogramowania :P
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Marcin3D »

SQ9KRD pisze:Nie. Wszystko jest oko samo PLA od DD mam na 205. Stół na 70 tak by dimafix fajnie trzymał. Przy 50 sam odskakuje. Oczywiście te temperatury podaje z wyświetlacza drukarki ;)
Dimafix odskakuje na szybie w okolicach 25 stopni, chyba masz jakieś złe wskazania, 70 stopni jak testowałem z ciekawości to za dużo na PLA, na 40 stopniach trzyma nadal dobrze ale dla pewności daje 50.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: anraf1001 »

Marcin3D pisze: Dimafix odskakuje na szybie w okolicach 25 stopni
No to też jest dziwnie nisko. U mnie już odskakuje przy 35C
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Marcin3D pisze:[Dimafix odskakuje na szybie w okolicach 25 stopni, chyba masz jakieś złe wskazania, 70 stopni jak testowałem z ciekawości to za dużo na PLA, na 40 stopniach trzyma nadal dobrze ale dla pewności daje 50.
Pewnie tak. Na obu drukarkach przy 50 C już odskakuje (czyt. traci przyczepność ) więc mi to w zupełności wystarczy. Nie zmienia to faktu iż Ultrabase nie działa tak jak jest reklamowane.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Dziś zauważyłem dziwne zjawisko. Otóż po wrzuceniu na kartę g-codu anycubic się po prostu zawiesił.
Zrobiłem restart i każda próba otwarcie tego pliku kończyła się tym samym. Ok sprawdzam co jest z plikiem i co się stało cała zawartość została podmieniona. Zamiast G-cody zobaczyłem wykropkowany plik. Mówię dobra może slicer coś popieprzył. Szybka kompilacja zerkam do pliku. Jest poprawny G-code. Odpalam kartę w anycubic daje drukuj i zonk to samo. Plik wypełniony kropkami. Co pomogło wywalenie starych g-codów.
Nie rozumiem powodu ale po wywaleniu wszystko działa i czyta poprawnie.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Dante_85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2017, 23:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Dante_85 »

Eee
mjedlinski pisze:Wózek pomyślnie przeszedł testy.
Zalety:
- doskonała widoczność na wydruk
- błyskawiczna wymiana głowicy (2 śrubki)
- szybka wymiana z bowdena na direct i odwrotnie (6 śrubek, 2 wtyczki, fanduct, cały tył z chłodzeniem zostaje nieruszany).
- ciche chłodzenie (spokojnie można jechać na 50% - 60% przy PLA)
- wydajne chłodzenie (zdjęcie poniżej, filament to jakiś PLA, miałem tylko tyle by zrobić taki kawałek wydruku)
Obrazek

Wady:
- przy zmianie na ekstruder bezpośredni trzeba wymienić też fanduct (bo dysza jest w innym miejscu)
- przy ekstruderze bezpośrednim zmniejsza się obszar druku (przy moim wielkim silniku do ekstrudera, który wygrzebałem z szafy, przy małym silniku powinno być ok)

Co do samego ultrabasa to z początku byłem zachwycony (miałem wcześniej szyby więc i klipsy, mycie, szpachelka do odcinania wydruku),
teraz i tak dla pewności smaruję powierzchnię klejem biurowym (AMOS) i po wydruku zmywam wodą. Zaleta taka, że jak ultrabase ostygnie to wydruki same odpadają, a podczas druku trzymają się nieźle, no i wystarczy niewielka ilość kleju, a wydruki trzymają się świetnie.
Z czego wykonałeś całe mocowanie
mjedlinski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 27 wrz 2017, 22:07
x 3

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: mjedlinski »

Z PET-G od DD
Dante_85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2017, 23:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Dante_85 »

dzięki za info
Ademius
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:38

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Ademius »

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem Anycubic i3 Mega, mam nadzieję że bedę szczęśliwym ;)
Choć początki były trudne, połamana jedna krańcówka i czujnik obecności filamentu, do tego nie działająca jedna krańcówka (brak sygnału).
Jakoś sobie poradziłem i idzie drukowanie.
Sowy poszły fajnie.

Jednak jak zrobiłem sobie wydruk do Massive Darkness( https://www.thingiverse.com/thing:2794977/#files) poległem na podporach.
Podpory wyszły mi tak duże i mocne że próbując je usunąć połamałem cały wydruk :(

Tutaj moje pytanie jak ustawić podpory w Cura?
Na jakich parametrach się skupić?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Hejterro »

Tylko, że w tych wydrukach podpory są praktycznie nie potrzebne... Mam nadzieje, że obracałeś cały model, by płaska część przylegała do stołu?
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”