Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Jakiś czas temu pisałem o tym że siądę i podziałam coś w temacie mocowania E3D v6 oraz E3D v6 + extruder Titan...

No i w sumie powoli coś tam działam, niestety mam stertę innej pracy i zero czasu na hobby więc trwa to już niestety dość długo :(

Na początku tak wiem są już jakieś wersje różnych mocowań. Jedyna wada brak plików źródłowych, a edycja STL-i nie należy do najprzyjemniejszych. Tutaj pliki źródłowe mam zamiar umieścić gdzieś na githubie itp.

Założenia "PI * drzwi" jak u kolegi mjedlinski czyli łatwa zmiana przednich części z bowden na extruder za pomocą sześciu śrubek M3. Do tego dojdzie może jakiś system złącz i jakieś PCB aby łatwo było przepinać elektrykę, na razie pewien problem to zidentyfikowanie złącz używanych przez Anycubic tak aby nie demolować oryginalnych wiązek itp.

Na samym wózku osi X zamontowana będzie z tyłu turbinka do chłodzenia natomiast z przodu miejsce na czujnik BL Touch. Z tyłu dojdzie jeszcze uchwyt na prowadnicę przewodów "łańcuch" 15x20. Do tego jakieś oświetlenie LED i może jeszcze przeniesiona na wózek zostanie krańcówka osi X (ale to się jeszcze zobaczy czy będzie miało to sens). Dla w miarę prostej przesiadki będzie jeszcze przednia część pod oryginalny hotend dostarczany z drukarką...

Na razie wstępnie wygląda to tak jak na zdjęciach. Proszę nie zwracać uwagi na niektóre niepasujące otwory itp. bo są to wydruki testowe z różnych wariantów jakie testowałem. Jednak jakiś obraz jak to ma wyglądać... Jak ktoś ma jakieś pomysły itp. co można zmienić itp. to można to przedyskutować...
IMG_20180612_224210.jpg
IMG_20180612_224219.jpg
IMG_20180612_224232.jpg
IMG_20180612_224239.jpg
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Dzisiaj jakiś pechowy dzień ;) no ale bywa :DD więc coś sobie napiszę...

Pierwsze efekt to obiekt o dość sporej powierzchni z ABS oraz mix Ultrabase + Dimafix... Dimafix w sumie pozostałość na stole z wcześniejszych wydruków.
1_abs.jpg
Aby oderwać potrzeba było użyć szpachelki i młotka :mrgreen: niestety Ultrabase ucierpiało, z wydruku szło jedynie usunąć za pomocą szlifowania papierem ściernym ;) O ilości pracy włożonej w usunięcie pozostałości brim-u ze stołu już nie chcę nawet mówić (ręce bolą od szpachelki). W sumie mix niezły jak potrzeba dobrej przyczepności :mrgreen:

Kolejna sprawa to albo tak miało być albo po ciągłej pracy od piątku do dzisiaj rana w zamkniętej komorze pomogłem paść drukarce. Na razie nie sprawdzałem co... ot wyłączyłem drukarkę i za chwile chciałem włączyć by rozgrzać głowicę (zapomniałem wyciągnąć filament), tylko migło podświetlenie LCD i koniec. Zapewne dobiłem zasilacz... Dziwie się w sumie że wytrzymało to wszytko tyle godzin pracy w stosunkowo wysokiej temperaturze (obudowa całej drukarki była bardzo gorąca :mrgreen:). Wiem tak się nie powinno robić ot ale nie mam kiedy zrobić komory aby elektronika była od niej odseparowana i miała dobre chłodzenie (pomysł na taką jest tylko czasu brak).

Niestety musiałem już gonić do firmy więc wylądowała tylko na stole w warsztacie, zapewne wieczorem będziemy sprawdzać co się stało... Na razie przy okazji rozkręcenia fotka z środka (lekkie zmiany w kabelkach jakie jakiś czas temu robiłem).
2.jpg
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: FlameRunner »

Cosik
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”