Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 7
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: MaxXxi47 »

sp6vgx pisze:Tylko tutaj nikt nie pisze o grzaniu do 260C
Hmm ... To może źle zrozumiałem to?
corradoskj pisze:[...]niestety dalej mi przeskakuje nawet przy 260 stopniach.
Zrobi to co napisałem w poście wyżej i będzie po problemie. Nie rozdrabniajmy się teraz na bezsensowne przepychanki w jakiej temperaturze PTFE gnije. Jest problem to go trzeba rozwiązać ;)
DRAGON CUSTOMS
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

MaxXxi47 pisze:
sp6vgx pisze:Tylko tutaj nikt nie pisze o grzaniu do 260C
Hmm ... To może źle zrozumiałem to?
Upsss to to przeoczyłem, fakt moja wina. Z drugiej strony akurat nie mam jak sprawdzić ale zdawało mi się że max można ustawić 250-255C ale tutaj mogę się mylić (nie mam jak teraz zerknąć bo stoi w domu)... moja nawet nie chce ruszyć z drukiem przy 245C...

No i faktycznie grzanie do 260C to bardzo zły pomysł... ja max na teflonie to 245C tak aby mieć margines błędu jakiś...
sp6vgx pisze:Chciałem zrobić test w temperaturach od 230C do 245C. Niestety po ustawieniu 245C przynajmniej moja drukarka nie potrafi wystartować z drukiem. Po nagrzaniu stolika bierze się za rozgrzanie hotendu i tak temperatura sobie skacze od 240C do 250C. Jak by nie potrafiła jej ustabilizować na 245C i nie chce ruszyć. Potrzymałem ją tak trochę czasu, ale nie chciałem przesadzać ze względu na teflon (nie mając pewności jakie są faktyczne temperatury na hotendzie).
Z drugiej strony jest w komplecie zapasowy kompletny hotend... można podmienić i zająć się naprawą tego...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Dzięki za wszystkie posty, po krótce:
Szpilka w moim poście miała oznaczać to coś co na filmie, dostałem w zestawie z CR-10, wykluczam też zanieczyszczenie dyszy innym materiałem, próbowałem pchać PLA grzane do 260 stopni i nic. Obecnie ponownie zmieniłem dyszę ale teraz wraz z hot blockiem termistorem i grzałką. Jestem ciekaw jak dłuższy wydruk, na pchaniu na sucho fila dalej jest przeskakiwanie ale mniejsze, PETG od Spectrum-a szedł bezproblemowo ale testowany był jako pierwszy.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

No Anycubic te hotendy sprzedaje kompletne (grzałka, termistor) po 25zł z wysyłką do PL, więc cudów to ja się tam nie spodziewam. Jeszcze nie rozbierałem bo nie było potrzeby (a przetopiłem już z 2.5k filamentu), ale i tak wyląduje V6 od Trianglelab co by sobie nie stwarzać problemów w przyszłośći (przynajmniej z jakością pewniej), no i może wezmę w komplecie z podróbka titana to będzie do jakiejś gumy na direkcie...

W razie co jak zrobię projekt mocowania pod V6 to tutaj udostępnię... przy okazji poprawi się nawiew może pomoże na PETG od Spectrum ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

sp6vgx pisze:No Anycubic te hotendy sprzedaje kompletne (grzałka, termistor) po 25zł z wysyłką do PL, więc cudów to ja się tam nie spodziewam. Jeszcze nie rozbierałem bo nie było potrzeby (a przetopiłem już z 2.5k filamentu), ale i tak wyląduje V6 od Trianglelab co by sobie nie stwarzać problemów w przyszłośći (przynajmniej z jakością pewniej), no i może wezmę w komplecie z podróbka titana to będzie do jakiejś gumy na direkcie...

W razie co jak zrobię projekt mocowania pod V6 to tutaj udostępnię... przy okazji poprawi się nawiew może pomoże na PETG od Spectrum ;)

A próbowałeś może puścić sam przepływ filla z menu drukarki ? PLA od Anycubic ? Czy wtedy masz przerwania ?, Teraz puściłem druk na razie idzie bez problemowo ale sam przepływ szedł z oporami.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Tak próbowałem i ładnie bez oporów idzie dostaje się równą przetopioną "nitkę"... a sprawdzałeś jak wygląda łącznik i rurka teflonowa w nim. Jak jest taki problem warto rozebrać hotend i wszystko posprawdzać...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

tak wygląda ok, jest minimalnie krótsza, ale wydaje mi się że przy temp 260 stopni nie istotne byłoby osadzanie tam materiału, testowałem też bez chłodzenia by wyeliminować kolejną rzecz, nadal bez zmian, jak masz propozycję producenta całego zespołu na który warto wymienić proszę poleć, szkoda mi tej drukary się pozbywać bo dobrze leży na biurku :)
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Jak wspominałem Trianglelab https://www.aliexpress.com/store/1654223 tylko trzeba nowe mocowanie zaprojektować bo są V6 które się trochę różnią od V5...

Ewentualnie w PL to chyba TDI-CAD z forum ma na stanie V6 http://tdi-cad.pl/czesci/mechaniczne
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 7
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: MaxXxi47 »

corradoskj pisze:jest minimalnie krótsza
To ma OGROMNE znaczenie!
Ma być ale minimalnie dłuższa i wtedy wszelkie czopowanie nie będzie występować (chyba że przez syf w filamencie ale to się bardzo rzadko zdarza).

Wymień ją i miej święty spokój.
DRAGON CUSTOMS
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Zmienione bebechy obecnie nie dały rady, znowu to samo wydrukowało z 5 mm i blokada, aż ciężko było wycofać fill, do dokończenia wydruku wrzuciłem petg Spectrum i podniosłem temp, na razie idzie. Szczerze to nie miałem takich problemów z CR-10, dziwi mnie że 2 zespoły grzewcze nie dały rady z ori fill. Wiem że druk 3d nie jest prosty ale po tej drukarce spodziewałem się że będzie chociaż cokolwiek drukować po rozpakowaniu, nie przypuszczałbym że będzie wymagać od razu wymiany podzespołów. Trochę się zawiodłem na niej i oby nikt nie miał z nią takich problemów jak ja.
Kończąc gorzkie żale wróćmy do tematu naprawy drukarki,
Macie jakieś sprawdzone zespoły grzewcze które będą pasować w te mocowania, sorka ale nie rozróżniam V5 od V6 i nie wiem która jest w I3.

Edit:
Po 10 minutach od zmiany fila na petg i podniesieniu temp znowu to samo.
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”