Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

No i pochwaliłem przed końcem 93% i nagle oderwało mi nogi tada ... dimafix i tylko dimafix :P
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: chemik72 »

IPA zostawia jakby smużke po odparowaniu.
No to chyba jakaś podróbka :shock: IPA jest stosowany bardzo często do czyszczenia optyki. Sam go używam od wielu lat do czyszczenia soczewek w aparatach foto i mikroskopach. Też nim czyszczę liniały pomiarowe z czytnikami elektro-optycznymi w maszynach współrzędnościowych i nigdy nie miałem problemu :git: Problemy mogą się pojawić jak się ma nieodpowiednie czyściwo=szmatka dla tego trzeba też mieć porządne czyściwo bezpyłowe np. Tetex Mechanic lub Tetex Multi. A zapomniał bym że obecnie doszły jeszcze 3 drukarki i sprawdza się świetnie :good:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Kopytko »

Ipe kupowalem w tme. Jakas ipa plus. Moze to zostaje cos z wacikow do demakijazu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: chemik72 »

"Smuga" powstaje na skutek zmieszania się zanieczyszczeń z preparatem i dla tego trzeba to czymś zebrać i czynność powtarzać za każdym razem używając nowego czyściwa aż do pożądanego efektu super czystej powierzchni. Pomagam sobie też źródłem światła np. z latarki led kierując promień światła pod różnymi kątami aby wyłapać czy już jest wystarczająco idealnie czyste. Dodam jeszcze że do szyby drukarki wystarcza ręcznik papierowy+IPA ale czyścimy dotąd aż zacznie "piszczeć" w tedy mamy gwarancję dobrze wyczyszczonej szyby :good:
Kopytko, balgator
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Zepco »

Stół dla PLA grzejesz na 70 stopni? Nie deformuje Ci się podstawa? Wydruk nie mięknie?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Nie. Wszystko jest oko samo PLA od DD mam na 205. Stół na 70 tak by dimafix fajnie trzymał. Przy 50 sam odskakuje. Oczywiście te temperatury podaje z wyświetlacza drukarki ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: mcxmcx »

Kupiłem sobie termometr do potraw, z $3.10, taki z długaśnym szpikulcem, i panie,.. jakie zmiany mnie życiu zaszli od tej chwili...

Znaczy sprawdź czymś czy szyba ma tyle ile myślisz. I ewentualnie dodaj offset. (Żeby szybę zmierzyć, to szyba, termometr i jakiś korek na górę).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Dante_85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2017, 23:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Dante_85 »

mjedlinski pisze:Tego nie stosowałem (jak dla mnie za bardzo zasłania wydruk).
Popełniłem własny wózek osi X z kanałem chłodzenia zasilanym turbinką 50 (od sunona).
Wózek z chłodzeniem przechodzi intensywne testy. Przynajmniej jest cicho, no i głowicę mogę wymienić w 10 sekund :-)
Przód wózka jest łatwo wymienialny, więc w przygotowaniu mam uchwyt na ekstruder bezpośredni.

https://i.imgur.com/WslezGt.jpg
https://i.imgur.com/E8xaMzY.jpg
https://i.imgur.com/sWXXmHL.jpg

Udostępnisz stl tego wózka

// Nie cytuj zdjęć w tagach img, proszę.
// FR
Konrad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 13 lis 2017, 14:23

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Konrad »

Może ktoś z was się orientuje czym się różni soft ze strony anycubic do starej wersji i wersji ultrabase? Ostatnio miałem małe anomalie w drukarce i postanowiłem wgrać od nowa soft. Dla próby dałem ten nowy. Wydawało się ok do póki nie włączyłem pierwszego wydruku. Oś Z przejechała krańcówkę. Sygnał dochodzi bo w tej wersji softu nawet jest sygnał dźwiękowy po dotknięciu end stopu. Przy ręcznej jeździe góra - dół drukarka normalnie się zatrzymuje na krańcówce. Dopiero przy druku lub pozycji domowej nie zwraca na nią uwagi. Wersja ultrabase miała może dwie krańcówki na osi Z czyli przy każdym silniku?
Dante_85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2017, 23:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Dante_85 »

ja mam wersję ultrabase i na osi z sa dwa endstopy po jednym na każdy silnik.
W wersji ultrabase w sofcie obcięli czujnik indukcyjny poziomowania stołu.
na stronie Anycubic http://www.anycubic3d.com/en/col.jsp?id=158 są skompilowane wersje fw dla v1 i ultrabase wystarczy pobrać i wgrać
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”