Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Ademius
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:38

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Ademius »

Tak obracałem, spróbuję wydrukować bez podpory.
Pojawia mia się ostatnio inny problem, w zależności od druku, jak mam włączoną retrakcję nie pobiera mi dobrze materiału, jest taki efekt przeskakiwania ma silniczku (zębatce) materiału i nie dochodzi on do dyszy.

Macie może pomysł co z tym zrobić?
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Cześć, mam 2 drukarki, CR-10 i Anycubic i3 Mega i myślę po przeczytaniu tego wątku że chyba coś jednak ustawiam nie tak bo wiecznie zapycha mi się dysza moja spec:
Dysza 0.4
Filament PLA od Anycubic 200 Stopni
Filament PETG od DD 225-245 Stopni
Czyścik filamentu jest.
Przy druku PLA na 210 stopni jak na razie problem ustał, ale PETG nie zależnie od tempereatury zawala dyszę. Mieliście kiedyś taki problem ?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Powiem tak faktycznie dostarczony PLA (przynajmniej czarny jaki mam) przy 200C idzie z oporami, więc tak samo drukowałem nim na 210C. Wczoraj z ciekawości jeszcze zrobiłem test i sprawdziłem temperaturę na bloku termoparą z multimetru i tutaj w sumie mam rozjazd około 5C (multimetr pokazuje więcej). Mimo że nie jest to tani model multimetru (Brymen BM869s) to mimo wszystko to nie termometr i nie używałem wcześniej tej funkcji (więc mam takie średnie podejście do tych wskazań). Rozjazd co ciekawe robi się jakoś powyżej 100C (na niższych temperaturach idzie równo). Ot to w sumie taki szybki test bo nie miałem czasu na użycie czegoś dokładniejszego do pomiarów, a multimetr był pod reką...

Do tego na chwile obecną nie drukowałem niczym innym niż dostarczone PLA, ot ze względu na "płaskość" stołu szkoda mi trochę lepszych materiałów na raft itd.

W przyszły weekend myślę że uda mi się zabrać i poprawić ten stolik to zapuszczę PET lub ABS (jak nie wyjdzie że jeszcze coś poza osią Y jest krzywe)... przy okazji postaram się zrobić dokładniejsze pomiary temperatury. Z drugiej strony i tak mam w planach zmianę na j-head v6 full metal co by można było się bawić materiałami wymagającymi wyższych temperatur więc tak średnio się tym przejmuje ;)

Odnośnie ustawień to jakoś nie walczyłem z nimi - ot tak na szybko przygotowałem sobie konfigurację Cura... niestety mam je na drugim laptopie i zaraz postaram się z niego dodać do wglądu (edycja posta) :) PLA przynajmniej idzie na nich bez większych problemów (tj. na warstwie 0.2mm).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Chyba mi brakło czasu na edycję postu z drugiego laptopa więc ciąg dalszy...


W załączniku plik
Cura3.2.1_Anycubic_I3_Mega_resources.zip
(8.3 KiB) Pobrany 206 razy
- czyli moje ustawienia, a raczej taki template jeszcze do poprawienia.

Należy podmienić pliki te co są standardowo w Cura... dlaczego taka zmiana - a prosto aby mieć możliwość używania materiałów które są wyłączone w standardowym profilu Cura dla i3 Mega tzn. chodzi o "has_materials = true"... Ewentualnie można sobie zobaczyć do plików (zwykłe tekstowe) co i jak jest ustawione...

Teraz jeszcze co do wydruków kolegi Ademius to zapuściłem jeden testowo bez podpór i jak było mówione wyszedł ok (patrząc że u mnie to niemal wyjęta drukarka z kartony, krzywy stolik i ustawienia tak trochę na czuja).
cura.jpg
Jakość fotek taka sobie ot taki aparat kiepskawy w telefonie...
1_m.jpg
2_m.jpg
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Dzięki wielkie za podpowiedzi, ciekawi mnie jeszcze fakt takich liń jakie zaznaczyłem na Twoim zdjęciu, drukuję bardzo dużo płaskich obiektów gdzie taka powierzchnia jest spora i stąd moje pytanie w jaki sposób jest możliwe zminimalizowanie takich śladów, wg Cury to ruch jałowy ale ustawienia retrakcji niczego nie poprawiają.

https://1drv.ms/u/s!AhjYOz8p4ebmgd0m16W-UM6MhOHC8Q
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Hejterro »

Podnoszenie osi Z przy retrakcji - Z hop/Z lift
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Hejterro pisze:Podnoszenie osi Z przy retrakcji - Z hop/Z lift
Powiem tak geniuszem druku 3D to ja nie jestem jeśli chodzi o wady wydruków ;) Ale mi to nie wygląda na problem z retrakcją, bardziej na to że głowica w biegu jałowym szoruje po już zastygniętym filamencie (warstwa jest grubsza) - tutaj bym zmniejszył "Flow" o parę procent... choć mogę się mylić...

Natomiast jak chcesz mieć jeszcze ładniej wykończone płaskie powierzchnie to włącz w Cura opcję "Enable Ironing"
cura_ironing.JPG
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Dzięki wielkie, na pewno sprawdzę tą opcję. Ogólnie mam ustawione na podnoszenie osi Z przy ruchu jałowym, tej opcji z Ironing (rozsmarowywanie filamentu rozgrzaną dyszą) jestem ciekaw, aż na noc wpuszczę jakiś wydruk :>
xAWx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 09 mar 2018, 01:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: xAWx »

Witam. Nie mogę wyciągnąć rurki. Usunąłem zabezpieczenie i blokada nie chce się wcisnąć. Co powinienem zrobić?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Berg »

Nigdy nie usuwaj zabezpieczenia jak nie wyciągałeś rurki !

sorki - nie mogłem się powstrzymać, wiosna!
SQ9KRD
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”