Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 5
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: trike3 »

Hmmm to chyba inną formę miałeś niż ja.

Pozdrawiam
Martin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 86
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic i3 Mega
x 20

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Martin »

trike3 pisze:Witajcie .

Czy ktoś pomoże sprawdzić bo ja nie wiem za bardzo wiem jak, chodzi mi o deklarowany termin dostawy po wyborze na Gearbest tej metody płatności

Europe Railway Priority Mail. Piszę tutaj dlatego że sprawa dotyczy właśnie tej drukarki :-).

Wczoraj dostałem odpowiedź od suportu odnośnie wysyłki, coś tam pisali że mieli problemy, ale za każdy rozpoczęty tydzień opóźnienia deklarują zwrot 5 % wartości zakupu.:-)
W moim mailu po zamówieniu tej drukarki Europe Railway Priority Mail (nie było innej opcji darmowej):
The package should normally take 30-40 business days to arrive (approximately). However, please understand this is an estimate. The shipping speed is outside our control and is dependent on the courier company.

A kiedy dokładnie wysłali i czy już minęło 30-40 dni roboczych? EDIT: widzę w poprzednich postach, że czekasz od 19.09, to dziwne, że już wiedzą, że będzie obsuwa. Zaczynam się przygotowaywać na problemy, ale moja idzie dopiero jakieś 10 dni.
———
Anycubic i3 Mega
Delta Phineas 3DP
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: shpak »

Witam,

ja zamówiłem drukarkę z GearBest 10 sierpnia , dopłaciłem za wysyłkę EU Express, na drukarkę czekałem ok 2 tygodni z tego co pamiętam.

Czy ktoś ma może taki problem jak ja, mianowicie że stół drukarki jest wykrzywiony (problem opisany na https://www.thingiverse.com/groups/anyc ... opic:18001)?
Nie mogę jej wypoziomować i niestety jak dopasuję środek to mi rogi uciekają :sad: .
Dodatkowo zauważyłem że przy druku wyższych modeli zdarza się że głowica uderza w pewnym miejscu w model :sad: i jest to zapewne przyczyna niewypoziomowanego stołu...

Pozdrawiam
Shpak
Pozdrawiam
Shpak
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: mcxmcx »

shpak pisze:Witam,

ja zamówiłem drukarkę z GearBest 10 sierpnia , dopłaciłem za wysyłkę EU Express, na drukarkę czekałem ok 2 tygodni z tego co pamiętam.

Czy ktoś ma może taki problem jak ja, mianowicie że stół drukarki jest wykrzywiony (problem opisany na https://www.thingiverse.com/groups/anyc ... opic:18001)?
Nie mogę jej wypoziomować i niestety jak dopasuję środek to mi rogi uciekają :sad: .
Dodatkowo zauważyłem że przy druku wyższych modeli zdarza się że głowica uderza w pewnym miejscu w model :sad: i jest to zapewne przyczyna niewypoziomowanego stołu...

Pozdrawiam
Shpak
Położenie szyby zakończy problem z krzywym stołem.
Szyba kosztuje kilka zł.

Co do uderzania głowicy w wydruk: kroki Z (mało realne) lub za dużo materiału podaje.

Ćwicz kolego, ucz się...
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Martin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 86
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic i3 Mega
x 20

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Martin »

Cały bajer w Ultrabase jest taki, że z szybą na wierzchu słabo działa...
———
Anycubic i3 Mega
Delta Phineas 3DP
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: shpak »

W sumie o szybie nie pomyślałem. Boję się na chwilę obecną rozbierać to wszystko i próbować rozwiązania z : https://youtu.be/ZKN3xifTyxI?t=214 gdyż nie jest to na tą chwilę aż tak utrudniające pracę, a nie chcę czegoś popsuć. Napisałem do AnyCubic, to wysłali mi pdfa z wyginaniem uchwytów prowadnic w tej drukarce.

Czy ktoś z was miał problem z wypoziomowaniem stołu w tej drukarce?

Pozdrawiam
Shpak
Pozdrawiam
Shpak
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: mcxmcx »

Martin pisze:Cały bajer w Ultrabase jest taki, że z szybą na wierzchu słabo działa...
Ultrabase to pei w czarnym kolorze.

Czyli może naklejać ale nie musi.

Będzie drukował na kleju albo coś w tym stylu ;)

Albo kupi pei za 50zl w pl.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Adamerio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2017, 20:59

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Adamerio »

Witam :)
Przymierzam się do zakupu 1 drukarki - początkowo myślałem o Anet a6, jednak teraz coraz bardziej myślę o i3 mega. Czy będzie to dobry wybór?
Jak bardzo małe przedmioty jest w stanie wydrukować ta drukarka - głównie chodzi mi o elementy małej architektury w skali(1:72) - np. koła zębate, stożki(średnica poniżej 10mm), wielościany, figurki - poniżej 2cm wysokości??
rmatysiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 70
Rejestracja: 10 wrz 2017, 18:30
x 5

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: rmatysiak »

Adamerio podeślij jakiegoś stl to Ci wydrukuję zrobię zdjęcia i sam zobaczysz.
shpak-> mam prośbę podeślij mi tego pdf.
Ja mam problem z ustawianiem poziomowania stołu to chyba niestety standard w tej drukarce :<
shpak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:27
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: shpak »

Proszę bardzo,

https://drive.google.com/drive/folders/ ... G1sbXlpNXc

są tam moje zdjęcia które im wysyłałem plus film z poziomowania.
Plik jest w docx jednak. Możesz zobaczyć jak krzywą mam metalową podstawę stołu ...

BTW: wydaje mi się że retrakcja mi nie działa :( i z-hop :(
Mam najnowszą Cure. Jakie masz ustawienia?

Pozdrawiam
shpak
Pozdrawiam
Shpak
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”