Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
xAWx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 09 mar 2018, 01:05

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: xAWx »

Więc jak mam to teraz rozwiązać?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

xAWx pisze:Witam. Nie mogę wyciągnąć rurki. Usunąłem zabezpieczenie i blokada nie chce się wcisnąć. Co powinienem zrobić?
Sprawdź czy pod "grzybkiem" nic nie zostało i następnie mocno wciśnij palcami w dół ten kołnierzyk. Czasami jeśli wewnętrzne listki są pokrzywione trzeba użyć ciut więcej siły :). W tedy w dobrą praktyką jest wymienić całe gniazdo.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Stefański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2018, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Prusa I3 MK3S
x 11

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Stefański »

Witam wszystkich.
Od dziś jestem posiadaczem Anycubic.
i od razu mam pytanie podobnie jak Ademius:
Ademius pisze:Pojawia mia się ostatnio inny problem, w zależności od druku, jak mam włączoną retrakcję nie pobiera mi dobrze materiału, jest taki efekt przeskakiwania ma silniczku (zębatce) materiału i nie dochodzi on do dyszy.
Macie może pomysł co z tym zrobić?
Mam dokładnie ten sam objaw. Będę wdzięczny za wasze rady, bo po zakupie nawet sowy mi nie poszły ;)
Prusa I3 MK3
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i sprawdzać ewentualne podobieństwa.
- Jaki slicer?
- Jakie parametry?
- Jaki filament
- Jakie temperatury
Bez tych kilku podstawowych informacji ciężko pomóc.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Stefański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2018, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Prusa I3 MK3S
x 11

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Stefański »

Używam Cury.
Drukować próbowałem na PLA dostarczonym razem z drukarką.
Próbowałem wydrukować "Massive Darkness Tokens" wspominany przez kolegów kilka postów wcześniej, na ustawieniach domyślnych, z włączoną retrakcją.

Co gorsza nawet używając opcji "Filament in" mają miejsce przeskoki na zębatce. Materiał doprowadziłem niemal do końca, poczekałem na rozgrzanie extrudera i użyłem opcji "Filament in". Widać jak cały element przy zębatce skacze i nie pobiera materiału dalej,
Ktoś ma jakieś pomysły?
Prusa I3 MK3
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Już zostało wspomniane co jest najprawdopodobniejszym problemem. Po prostu podnieś temperaturę i tyle. W druku 3D nie ma jakiś super uniwersalnych ustawień z tego powodu że tego typu budżetowe konstrukcje potrafią się od siebie różnić. Przykładowo mój Anycubic od pewnego momentu najprawdopodobniej przekłamuje temperaturę o 5C (konkretnie podaje na wyświetlaczu mniejszą niż jest faktycznie) - do tego mam inny problem który niebawem opiszę związany właśnie z temperaturą.

Do tego jak piszesz o problemie podaj wszelkie ustawienia jakich używasz tzn. temperatura/jaki filament itd. bo tak to trudno coś wróżyć ot chyba pozostaje dzwonić do wróżbity Macieja ;) Przykładowo filament tego samego producenta ale mający inny kolor może już mieć ze względu na inny barwnik inną temperaturę druku...
Stefański
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Stefański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2018, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Prusa I3 MK3S
x 11

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Stefański »

Dzięki za wcześniejsze rady.

Podniesienie temperatury nie pomogło.
Próbowałem drukować przy temp. 200 st. extrudera i 60 st. stołu czarnym filamentem PLA.

Czy jest możliwość, że extruder się zapchał i przez to nie dochodzi filament do extrudera?
Po wyjęciu materiału miałem coś takiego:
Obrazek
Nagromadzenie się materiału za szpicem nie występował przy ładowaniu go do drukarki.
Czy jeśli to zatkany extruder to można go wyczyścić bez większych problemów czy na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę?
Prusa I3 MK3
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Powiedzmy sobie tak extruder to ci się nie zapcha bo masz go przy ramie drukarki to ten silnik krokowy z radelkiem itd. pchający filament.
Jak już może dysza lub coś nie tak z hotendem (w razie co masz zapasowy w komplecie). Kolejna sprawa to piszesz że próbowałeś drukować na 200C więc pytanie do ilu podnosiłeś. Ja na tym filamencie dawałem 210C bo przy 200C extruder pchał z dużymi oporami (przy szybszym podawaniu nie dawał już rady i też przeskakiwał). No i bierz pod uwagę to że u mnie te 210C to mogło być faktycznie 215C :) Niestety jak wspominałem zrobię jeszcze pomiary innym sprzętem aby to u siebie sprawdzić, ale jak znajdę chwilę dla drukarki by znowu przy niej pogrzebać...
Stefański
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 7
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: MaxXxi47 »

Swoją drogą na logikę ekstruder ekstruduje czyli wypycha - a jakkolwiek nazwać "zespół silnika z radełkiem wciągający filament" robi czynność zupełnie odwrotną i nie wiem czemu potocznie przyjęło się nazywać go ekstruderem ;)

Zgrubienie filamentu na końcu może faktycznie świadczyć o przytkanej dyszy bo rozpuszczający się filament wpychany jest przez ekstruder w głowicę rurką bowdena i formuje się "glut" o idealnej średnicy wewnętrznej rurki. Jeśli ciśnienie niema jak uciec w dół dyszą to wypycha górą tam gdzie ma miejsce.

Rozgrzej wszystko do 230 i spróbuj przepchnąć filament mocno ręcznie. Potem poczekaj aż się schłodzi do 130-110* i próbuj wyrwać filament z dyszy. W taki sposób robi się cold pluga - powinieneś uzyskać na końcówce filamentu kształt wnętrza dyszy i jeśli jakiś syf się tam znalazł jest duża szansa na wyrwanie go. Jak raz nie pomogło to można operację powtórzyć.
Stefański
DRAGON CUSTOMS
Stefański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2018, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Prusa I3 MK3S
x 11

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Stefański »

Chodziło mi dokładnie o zapchanie dyszy (brakło mi słowa, żeby nazwać ten element).
Zrobiłem cold pluga dwa razy i i niewiele to pomogło. Zacząłem myśleć nad odkręceniem dyszy i próbie przetkania igłą, nie chciałbym narazie podłączać zapasowego hotenda z nieużywaną dyszą. Czy przy odkręcaniu dyszy jest jakaś kolejność działań czy poprostu łapię ją i kręce?
Co do temp. przy jakich próbowałem to zaczynałem od 190 i zmieniłem na 200, jak już pisałem. Rozumiem, że Ty @sp6vgx drukowałeś na 210, ale z jaką predkością druku?
To moje ustawienia druku
Obrazek
Prusa I3 MK3
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”