Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 7
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: MaxXxi47 »

Chłopie ... a zrobisz to o czym mówię żeby naprawić swoją drukarkę czy będziesz kupował nowe części w 100% niepotrzebnie?

EDIT

Teraz zobaczyłem że ty z Bydgoszczy jesteś.
Daj mi adres na PW to ci to jutro ogarnę w 10 minut.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: McKee »

corradoskj pisze:dziwi mnie że 2 zespoły grzewcze nie dały rady z ori fill.
[...]
Po 10 minutach od zmiany fila na petg i podniesieniu temp znowu to samo.
W trosce o jakość języka i szacunek do innych użytkowników forum (żeby się nie musieli domyślać o co ci chodzi) uprasza się autora o używanie poprawnej polszczyzny. :smile2:
Skąd dwie litery w wyrazie "fill" nie bardzo rozumiem - ani w angielskim ani w polskim podwójne L nie występuje.
A już zupełnie serio: ta wypowiedź łamie punkt 12 regulaminu forum.
FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Raport z dzisiejszej walki:
3h rozkręcania, zmian podzespołów na nowe, po 2h wydruku zapycha się dysza, nie zależnie od rodzaju czy producenta użytego filamentu.
Chciałbym podziękować na forum również koledze Maxx który ze szczerymi chęciami chciał zreanimować ten bezużyteczny obecnie sprzęt, brakuje już nam pomysłów.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 7
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: MaxXxi47 »

Sytuacja wygląda tak - dysza nowa, łącznik czysty, blok nowy, PTFE świeże i równo docięte wepchnięte dokładnie tyle ile powinno być. Skręcone wstpnie na zimno potem dokręcone na ciepło. Po rozgrzaniu głowicy i puszczeniu filamentu komendą słychać jak silnik ekstrudera gubi kroki. Filament leci normalnie prostą stróżką w dół i tylko przy przeskokach na silniku widać że wypycha go ciut mniej z dyszy.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to chłodzenie seryjne w I3 MEGA - zamiast kierunkowego zaczepianego na radiatorze głowicy kanału wentylatora jest wentylator "luzem" na obudowie głowicy. Wygląda to tak że jednak pierwsze żeberko nie jest chłodzione i dlatego filament zamiast rozpuszczać się w samej dyszy to rozpuszcza się wyżej i "przykleja" do ścianek wewnątrz PTFE.

Innych pomysłów niemam. Też myślałem że to będzie buła z masłem i 10 miut roboty. Taki kuń.
DRAGON CUSTOMS
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Zmieniłem jeszcze na e3dv6 niestety dużo nie pomogło, drukarka potrafi ciągłym strumieniem puszczać filament, ale podczas druku się zawiesi, trzeba jej pomóc wtedy wypluwa bez problemu, extruder sprawdzony ma wystarczającą siłę, ale zauważyłem że zazwyczaj dzieje się tak po retrakcji i faktycznie jest problem z przejściem często filamentumiędzy połączeniem dyszy z hot blockiem, ustawiłem cały zespół grzewczy pod takim kątem by był jak najmniejszy opór na tym połączeniu, niestety i tak się całość zapycha i trzeba pomagać energicznym pchnięciem.

Może ktoś chce ją na serwis ;>
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: McKee »

Może zmniejsz długość retrakcji i dodaj osłonę kierującą chłodzenie na radiator.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 9
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Nie wiem czy to faktycznie problem gdyż przedrukowałem około 10 rolek PLA nim postanowiłem zmienić chłodzenie i to ze względu na buczący wentylator a nie problemy z retrakcją. Choć z drugiej strony za "powtarzalność" chińczyków nikt ręczyć nie może.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

McKee pisze:Może zmniejsz długość retrakcji i dodaj osłonę kierującą chłodzenie na radiator.
Już też to próbowałem i problem zacinania na połączeniu zmalał, natomiast po kolejnym zacięciu zamiast pchnąć filament postanowiłem go wyciągnąć i na końcówce widać wyraźnie zgrubienie filamentu
Obrazek

Co do osłony na radiator, obecnie zmieniłem zespół grzewczy na e3dv6 z standardową nakładką kierunkową i radiatorem,
https://pl.aliexpress.com/item/3D-print ... 0.0.zv2JDE
myślę, że to więc możemy pominąć.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Sprawa dziwna jak cholera... Może ten wentylator coś przytarty jest i nie kręci się tak jak powinien...

...u mnie drukarka chodzi non stop praktycznie teraz leci druk za drukiem (bo nie mogę korzystać z całej powierzchni stolika). Wcześniej jak wspominałem też ciągle coś drukowała to testy to inne pierdoły...
Nawet nie mam jej kiedy rozkręcić aby nagrać filmiki i wysłać do chińczyków aby wysłali części zamienne do stolika, ot leci na niej produkcja nowych pudeł na filament (a to dla mnie bardziej istotne na chwile obecną ;) )... W sumie trochę PLA i PETG już przedrukowała i zero jakiś problemów...
IMG_20180318_145800.jpg
Kolejna sprawa ta E3DV6 co zamówiłeś to hmm kolejny tani chińczyk jak wspominałem lepiej kupić coś sprawdzonego, bo zmiana kiepskiego na kiepskie to tak średnio ma sens...

Natomiast co do samej drukarki to ma tylko takie dwie drobne modyfikacje:
IMG_20180318_152354.jpg
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Ten e3dv6 to tylko dlatego że go miałem na miejscu ;>
Muszę coś wykombinować bo boję się o moją CR-10, chodzi nie przerwanie już ponad 8 miesięcy, Anycubic miał ją trochę odciążyć, CR-10 przedrukowała ponad 30 kg samego PET-G od DD nie licząc innych materiałów a Anycubic w moim przypadku jakieś 600 gram PLA i szczątkowe ilości innych materiałów.
Wracając do tematu nowych gratów, mógłbyś pomóc w doborze ?
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 5995NiJaIu
Nie wiem jakie tu jest napięcie i którą wersję wybrać.
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”