Anycubic i3 Mega

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

A możesz swpje temperatury druku podać ?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

hmm nie wiem czy to do mnie. Ale w zasadzie podawałem wcześniej. Na tych filamentach co mam w domu to PLA 200-210 (zależy jaki producent).

PETG testowałem jak wspomniałem tylko od Spectrum i na nim w zasadzie drukuję w 230C (czasami zejdę do 220C). Natomiast pokończył mi się filament od DD, ale zapewne za jakiś czas zamówię kolory jakich mi brakuje i nie ma ich w ofercie Spectrum (bo w zasadzie na tych materiałach głownie drukuję. Ale to wynika głownie z powodów finansowych, ot mam je taniej).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Ademius
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:38

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Ademius »

corradoskj pisze:
McKee pisze:Może zmniejsz długość retrakcji i dodaj osłonę kierującą chłodzenie na radiator.
Już też to próbowałem i problem zacinania na połączeniu zmalał, natomiast po kolejnym zacięciu zamiast pchnąć filament postanowiłem go wyciągnąć i na końcówce widać wyraźnie zgrubienie filamentu


Co do osłony na radiator, obecnie zmieniłem zespół grzewczy na e3dv6 z standardową nakładką kierunkową i radiatorem,
https://pl.aliexpress.com/item/3D-print ... 0.0.zv2JDE
myślę, że to więc możemy pominąć.

Witam

Miałem podobny problem z retertakcją. Podajnik stukał i filnament nie chciał iść dalej. Po zatrzymaniu drukarki i wyjęciu doszedłem do wniosku że jak jest dużo ruchu i dużo retrakcji (często się cofa) to zębatka po chwili rozpłaszcza filnament i ma on problem żeby iść dalej. U mnie zadziałałałao zmniejszenie retrakcji z 6 mm na 4mm i jak ręką odjął.

Pozdrawiam
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Coś w tym może być, ostatnie co zrobiłem to zmiana rurki w radiatorze z full metal na tą z PTFE, początkowo były problemy ale po skróceniu retrakcji jest lepiej, przedrukowała już blisko kg materiału i na razie bez problemu.

Za to ten stół, to jest istny majstersztyk, po odpowiednim wypoziomowaniu nie potrzeba absolutnie niczego, żadnych klei, taśm czy czegokolwiek innego, trzyma wydruk od 60 stopni tak mocno że wbijając szpachle pod niego nie da się go oderwać na pewno, drukowałem wieże po 20 cm i podstawa 3x3 cm trzymała jak szalona, a po schłodzeniu stołu praktycznie wydruk sam odpada.
Przy czym ma to też swoją wadę, drukarka chwali się pamięcią i że gdy zabraknie np prądu będzie potrafiła wznowić wydruk, owszem zgodzę się z tym ale stół po schłodzeniu odpuści wydruk przez co nie możliwe będzie dalsze drukowanie, krótka przerwa ok ale wystarczy 15 minut by stół zszedł do temp pozwalającej na samo odklejenie się wydruku.

Myślę szczerze mówiąc o 3 drukarce do swojej pracowni ale nadal mam dylemat co tym razem kupić, CR-10 psuje się coraz bardziej, ma prawo bo od kiedy kupiłem wyłączałem ją tylko do zmian szyby czy czyszczenia ( z 2x). Kolejnej Creality bym nie chciał ze względu na powolnie grzejące się stoły i to absolutnie tragiczne pokrętło i sterowanie, konstrukcja CR-10 moim zdaniem genialna i po kilku miesiącach użytkowania brak oznak zużycia, luzów itp ale Anycubic dla mnie wyznaczyło nowe standardy w obsłudze i komunikacji z PC. Boję się kolejnej drukarki bo ta przysporzyła mi sporo problemów i nerwów a niestety te sprzęty u mnie muszą pracować niemal non stop.

Podsumowując:
Anycubic I3 Mega
Plusy:
- zwarta, sztywna konstrukcja
- świetny stół roboczy super trzymający wydruki i grzejący się bardzo szybko
- obsługa z panelu dotykowego
- świetna komunikacja z PC
- szybkość montażu
- wygląd bardziej konsumencki
- cena

Minusy:
- w moim przypadku po przedrukowaniu paru gram filamentu mocno problematyczna, skończyło się na zmianie zespołu grzewczego na E3DV6
- dosyć ciężka obudowa zespołu grzewczego
- support który jest i odpowiada ale jakby z szablonu odpowiedzi, jak wyczerpią się im odpowiedzi wracają do początku
- opcje w drukarce raczej dla amatorów, bez ustawień zaawansowanych
- brak folii ochronnej na wyswietlaczu, przez co dostałem ją już lekko porysowaną
- łożyska ślizgowe których zwolennikiem nie jestem, wolę kółka jak w CR-10, ale to moje subiektywne odczucie
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Może pora coś zbudować... bo prawdę mówiąc w jakiś w miarę niskich kwotach to się nic bezproblemowego nie znajdzie... Praktycznie w każdej konstrukcji warto by coś poprawić.

W sumie to się sam tak zastanawiam. Niby kupiłem I3 Mega by nie pchać się znowu w budowę bo brak czasu... Z drugiej strony ot był pomysł szybko ją poprawić i z głowy. Efekt jest taki że często z firmy jestem w domu dopiero o 23... i siedzę do 3-4 nad ranem... a miało być tak pięknie.
Na razie jak mi przyjdzie E3DV6 i Titan z trianglelabs to jak wspominałem zrobię uchwyt aby można było założyć i ekstruder i bowden i mam nadzieję że to będzie koniec (wiem tak sobie mówię).

No i teraz coś z dużym stołem by się przydało czyli X i Y, Z nie muszę mieć wysokiego bo głownie chodzi np. o duże boczne ścianki do obudów w stylu "The Pi-Cade" z thingiverse... tutaj niby pomysł na JGAURORA A5... z drugiej strony coraz bardziej skłaniam się by znowu zacząć dłubać. Jeden jak i drugi pomysł zapewne się źle zakończy i dalej będę łaził niewyspany...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: corradoskj »

Zastawiam się też nad JGAURORA ale poczekam na opinie innych jeszcze :)
Ademius
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:38

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: Ademius »

Witam

Dzisiaj po 3 miesiącach drukowania przydarzyło mi się coś dziwnego z drukarką. Może ktoś się z was z tym spotkał i mi poradzi co zrobić.
Zacząłem drukować modele (8 sztuk), które już dzień wcześniej drukowałem bez problemu.
W trakcie drukowania pierwszej warstwy drukarka nagle się zatrzymała, ekran zrobił się ciemny i drukarka zaczęła pipczeć.
Wicie co może być tego przyczyną?
Zrestartowałem drukarkę, i dałem wznowienie druku. Drukarka ruszyła ale po chwili znowu pojawił się ten sam objaw.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: FlameRunner »

Zasilacz?
gurlog100
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2018, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: gurlog100 »

Posiadam takie pytanie, będę montował TL-Smoother i posiadam cztery sztuki. Zamontować na silnikach osi Z,Y i X czy X, Y, E0 i E1?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega

Post autor: virgin71 »

X i Y.
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”