AluBOT 3D - projekt własny

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: AluBOT 3D - projekt własny

Post autor: Berg »

corristo25 pisze:Jednak mam wrażenie że za każdym razem poziom "0" jest w ciut innym miejscu. Mam mechaniczne krańcówki, czy przejście na optyczne załatwi sprawę? Zobaczymy ;)
tak optyczne są dokładniejsze. Poza tym w mechaniczny jak urwiesz tę dźwigenkę i zrobisz, by coś tam od razu wciskało włącznik będzie lepiej. Gdzieś widziałem jak ktoś zrobił odwrotną dźwignię. długie ramie naciskało przycisk i było jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: AluBOT 3D - projekt własny

Post autor: corristo25 »

Musze opanować poziom na tej szybie, raz miałem za ciasno że silnik nie miał pary żeby plastik pchać, a potem warstwy marnie sie kleiły :)
Do tego biały PLA musze ogarnąć, bo na czarnym i szarym już ładnie leciały wydruki. Dwie zmienne na raz, nie dobrze :P
Z hegrona jestem zadowolony, nie leje go jakoś dużo. Najczęściej pryskam i rozprowadzam po powierzchni ręcznikiem papierowym. Wtedy mam w miarę równomierną grubość :)
rafaljot pisze: tak optyczne są dokładniejsze. Poza tym w mechaniczny jak urwiesz tę dźwigenkę i zrobisz, by coś tam od razu wciskało włącznik będzie lepiej. Gdzieś widziałem jak ktoś zrobił odwrotną dźwignię. długie ramie naciskało przycisk i było jeszcze lepiej.
No to się cieszę, że mi potwierdzasz. Już mam kupiony zestaw, tylko jakieś mocowania musze zaprojektować i zamontować :)
rafaljot pisze: PS: @corristo25 , startujesz w konkursie MakerBota na śnieżynkę ?
Hmmm nic nie wiem o konkursie :P a te śnieżynki z thingverse.
Ale skoro rzuciłeś info, to może coś ogarnę własnego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”